dcp100168 Posted September 10, 2010 Posted September 10, 2010 Şoseaua de pe digul Brăila-Galaţi, reparată în garanţieZilele trecute, şoferii care au circulat cu maşina pe digul Brăila-Galaţi au observat că partea carosabilă a intrat în reparaţii, deşi şoseaua se prezintă într-o stare bună. Conducerea Secţiei Drumuri Naţionale Brăila ne-a explicat că nu s-a cheltuit, practic, nicio sumă din bani publici. "Drumul a fost reparat anul trecut şi se afla în garanţie. Au apărut anumite deficienţe, iar firma care a executat lucrarea, «Aktis» Grecia, a făcut remedieri pe cheltuiala proprie, în conformitate cu certificatul de garanţie. Nu se pune problema să fi turnat astfalt pe un drum care nu avea nevoie de reparaţii. De fapt, nici nu s-a turnat asfalt, ci s-a făcut un tratament pentru etanşeizarea părţii carosabile", ne-a explicat Valentin Şerban, adjunctul şefului Secţiei Drumuri Naţionale Brăila.http://www.obiectivbr.ro/local/47413-oseaua-de-pe-digul-braila-galai-reparata-in-garanie.html
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now