dcp100168 Posted October 7, 2010 Posted October 7, 2010 Primăria plăteşte paza stadionului OţelulAstăzi, într-o şedinţă a Consiliului Local s-a decis ca FC Oţelul Galaţi să primească fonduri dela buget, pentru a-şi putea încheia un contract cu o firmă privată de pază. Mai exact, clubului i-a fost alocată o sumă de 150.000 de lei pentru a plăti o firmă privată de pază, care ar urma să asigure securitatea stadionului şi a bazei sportive, până la finalul acestui an. Municipalitatea a apelat la această soluţie, după ce reducerile de personal de la Poliţia Comunitară au dus la imposibilitatea de a se asigura paza din fonduri proprii.http://www.adevarul.ro/locale/galati/Otelul-primit-bani-plati-stadionului_0_349165610.html
Recommended Posts