Jump to content

FC Timişoara - Oţelul Galaţi 2-0

dcp100168
 Share

Recommended Posts

FC Timişoara – Oţelul Galaţi, pe 21 noiembrie

Liga Profesionistă de Fotbal a stabilit astăzi ca partida FC Timişoara – FC Oţelul Galaţi, din etapa a XVI-a a campionatului Ligii I, să aibă loc duminică, 21 noiembrie, de la ora 20.30. Meciul de pe arena "Dan Păltinişanu” va fi transmis în direct de canalul Digi Sport.

http://www.otelul-galati.ro/stiri.php?id=2865

Marius Stan: "Timisoara - Otelul e derby-ul turului"

Presedintele liderului Otelul Galati, Marius Stan, sustine ca "otelarii" depind numai de propriile rezultate pentru a ramane pe primul loc, pozitie de pe care va juca, in etapa viitoare, contra formatiei FC Timisoara, principalul urmaritor in clasament. "Sunt convins ca Branestiul va mai face ceva surprize. Practica un joc organizat si sunt sigur ca va mai lua puncte. In meciul cu noi nu putem spune cine a pierdut doua puncte. S-a demonstrat, totusi, ca noi am castigat un punct important cu Branesti, judecand dupa rezultatele inregistrate in aceasta etapa, in celelalte meciuri. Important e sa ne luam punctele noastre, nu ce fac celelalte echipe. Totul depinde de noi, acum, ca avem patru puncte avans fata de urmatoarea clasata. Nu ar trebui sa ne mai intereseze ce fac ceilalti", a declarat Marius Stan, in exclusivitate pentru Sport Total FM. "Cu Timisoara avem un meci esential, in derby-ul turului. Avem datotria sa stergem impresia mai putin buna facuta mai ales in prima repriza a meciului cu Branesti. Eu zic ca va fi un joc foarte interesant cu Timisoara. Nu s-ar fi gandit nimeni ca acesta va fi cel mai important meci al turului acestui sezon", a mai spus presedintele galatean. "E posibil sa aducem jucatori. Nu multi, pentru ca nu e stilul nostru, dar am putea aduce in locurile unde ne trebuie".

http://www.sptfm.ro/liga-i/exclusiv_stan_derby_ul_turului_e_cu_2timisoara31.html

1. Oţelul Galaţi 15 10 3 2 20-11 33

2. FC Timişoara 15 7 8 0 25-18 29

3. Rapid Bucureşti 15 7 5 3 24-9 26

4. Gaz Metan Mediaş 15 7 4 4 19-13 25

5. FC Vaslui 15 7 4 4 20-16 25

6. Dinamo Bucureşti 15 7 3 5 34-27 24

7. Steaua Bucureşti 15 6 4 5 19-14 22

Ovidiu Haţegan va arbitra partida FC Timişoara - Oţelul Galaţi

Arbitrul Ovidiu Haţegan va conduce la centru partida dintre echipele FC Timişoara şi Oţelul Galaţi, care se va disputa, duminică, de la ora 20.30, în etapa a XVI-a a Ligii I, informează site-ul oficial al CCA. Haţegan va fi ajutat de asistenţii Eduard Dumitrescu şi Dorin Mudura, arbitru de rezervă fiind desemnat Eduard Constantinescu. Observatorii întâlnirii vor fi Cornel Sorescu şi Ion Turculeanu.

Marian Iancu: "Joacă primele două echipe din clasament, trebuie să fim arbitraţi de cel mai bun"

Patronul de la Poli Timişoara, Marian Iancu, nu este deloc mulţumit de delegarea lui Ovidiu Haţegan la partida de duminică dintre alb-violeţi şi Oţelul Galaţi, echipele de pe locul doi, respectiv unu. Conducătorul clubului bănăţean consideră că delegarea denotă lipsă de respect. "Cer public să fim arbitraţi de numărul 1 sau numărul 2 în arbitraj atunci când vom juca contra Oţelului. Cer să fim respectaţi! Nu se poate, când joacă primele două să fim arbitraţi de Haţegan. El nu poate arbitra un astfel de meci niciodată! Ne-a făcut praf, Haţegan n-are ce căuta la Timişoara. Niciodată! Să arbitreze la CCA acasă", a spus Iancu la gsp tv. Cel mai bun arbitru român în acest moment este considerat a fi Cristi Balaj, cu care patronul de la Poli a avut mai multe conflicte în trecut.

http://www.adevarul.ro/locale/timisoara/timisoara-fotbal-poli-otelul-arbitru-ovidiu_hategan-marian_iancu_0_373163235.html

Biletele se vor pune în vânzare de miercuri

Clubul gazdă a anunţat că biletele pentru partida FC Timişoara - Oţelul Galaţi se vor pune în vânzare deja de miercuri. Preţurile practicate vor fi de 8 lei la peluza nord; 10 lei la peluza sud; 15 lei la tribunele I şi II; 25 de lei la tribuna 0; 200 de lei la loje; 250 de lei la tribuna VIP. Locurile de unde pot fi achiziţionate biletele de intrare sunt cele clasice: de la casieriile stadionului „Dan Păltinişanu”, de lângă clădirea Operei, de lângă complexul „Bega” şi de la „Iulius Mall”, lângă scările rulante. În ziua partidei, porţile vor fi deschise la ora 18.30. Accesul se va putea face pe la intrările E (tribuna 0), D, F, G (tribuna I), L, M, N (tribuna II), H, I, J (peluza sud), respectiv P (peluza nord).

http://www.tion.ro/stiri/poli/articol/se-pun-in-vanzare-biletele-pentru-meciul-cu-otelul-galati/cn/news-20101116-07252020

Dorinel Munteanu s-ar mulţumi cu un punct în meciul cu FC Timişoara

Antrenorul echipei Oţelul Galaţi, Dorinel Munteanu, a declarat că un punct obţinut pe terenul formaţiei FC Timişoara, în meciul din etapa a XVI-a a Ligii I, ar fi unul foarte important pentru echipa sa, transmite corespondentul MEDIAFAX. "Va fi foarte greu, întâlnim o echipă formată din jucători foarte valoroşi, o echipă neînvinsă până acum în campionat. Depinde de noi să îi provocăm Timişoarei prima înfrângere. Poate, luaţi individual, jucătorii Timişoarei ar fi mai valoroşi decât ai noştri, dar fotbalul este un sport de echipă şi duminică vor avea câştig de cauză cei care vor arăta mai mult decât ceilalţi ca o adevărată echipă. Sper să trimit în teren un unsprezece unit, omogen, care să facă totul pentru a obţine cel puţin un punct. Ştiu despre Timişoara aproape totul, pericolul nu vine neapărat de la Zicu, ci de la întreaga echipă. Jucătorii mei trebuie să fie conştienţi că îi aşteaptă un joc foarte dificil", a spus Munteanu.

Tehnicianul Oţelului a mai declarat că meciul cu Timişoara este foarte important, pentru că se întâlnesc primele două clasate în Liga I. "Nu ştiu dacă este derbiul campionatului, dar cu siguranţă este un meci foarte important, pentru că se întâlnesc ocupantele primelor două poziţii din clasament. Lumea trebuie să accepte acest lucru. Sper să fie un spectacol deosebit” a precizat Munteanu.

Antrenorul Oţelului nu are nicio problemă de lot înaintea partidei cu FC Timişoara. Gălăţenii vor pleca sâmbătă până la Bucureşti, iar apoi cu avionul către Timişoara.

Contra: "Oţelul este la fel cum era Dorinel ca fotbalist"

Antrenorul Politehnicii Timişoara, Cosmin Contra, a declarat pentru site-ul oficial al grupării bănăţene că Oţelul Galaţi arată cum arăta Dorinel Munteanu ca fotbalist. "Duminică, evoluăm contra liderului campionatului, Oţelul fiind, din punctul meu de vedere un lider incontestabil. A demonstrat până acum că merită să fie pe primul loc. Gălăţenii sunt o echipă foarte bine organizată, care demonstrează spirit de sacrificiu, este imaginea antrenorului principal. Am avut plăcerea să joc cu Dorinel Munteanu, nu se oprea din alergat... Era ambiţios! De aceea, imaginea de azi a Galaţiului este imaginea fostului fotbalist Dorinel Munteanu. Echipierii Oţelului sunt împreună de 3-4 ani de zile, cu mulţi jucători tineri, alături de câţiva fotbalişti experimentaţi. Au crescut, iar în acest an au avut aceste rezultate foarte bune", a spus Contra.

http://www.gsp.ro/stiri/216361.html

Marius Stan: "Meci esenţial pentru Timişoara, important pentru noi"

Marius Stan, preşedintele formaţiei Oţelul Galaţi, e de părere că adversarii de la Timişoara încearcă să-i "adoarmă" cu declaraţiile laudative la adresa echipei sale, înainte de meciul direct. "Partida cu Timişoara e poate cel mai important joc de campionat, prin prisma poziţiei din clasament. E un meci esenţial pentru Timişoara, important pentru noi. Cei de la Timişoara fac declaraţii pentru adormirea adversarului cînd zic că sîntem favoriţi. Am auzit că gazdele se tem de arbitrul Haţegan. Dacă era să discutăm trebuia să comentăm noi că e un arbitru care vine de la 10 kilometri de Timişoara. Trebuie să-i mai înţelegem şi pe arbitri, mai şi greşesc, dar sper să nu greşească mîine şi să nu avem motive să discutăm despre arbitraj după meci", a spus Stan.

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/marius-stan-meci-esential-pentru-timisoara-important-pentru-noi-216572.html

Avancronica meciului FC Timişoara - Oţelul Galaţi

Antrenorul Cosmin Contra a declarat că absenţele din lot continuă să-i creeze probleme în alcătuirea echipei: "Avem aceleaşi probleme medicale, Curtean şi Mansour, indisponibili de lungă durată. Magera nu a făcut antrenamente în această săptămână din cauza problemelor la gleznă şi e obligatorie operaţia săptămâna viitoare. Scutaru e în tratament şi probabil nu ne vom baza pe el. Sperăm să-l avem apt săptămâna viitoare pe Bourceanu. Avem alţi jucători la dispoziţie, de aceea băieţii trebuie să înţeleagă că fiecare dintre ei este important în această perioadă".

Contra se aşteaptă la un număr cât mai mare de spectatori la partida de duminică, când echipa sa va întâlni liderul Ligii 1: "Au revenit oficial culorile, numele, palmaresul. Sper ca suporterii să se reidentifice cu această echipă şi să fie în număr cât mai mare duminică pe stadion. Băieţii au nevoie de sprijinul fanilor şi sper să se înţeleagă acest mesaj şi chiar dacă până acum nu au fost în număr mare alături de noi, duminică aş vrea să văd stadionul plin. De fiecare dată când suporterii au venit în număr mare, am reuşit să câştigăm. Practic, ne împing de la spate. Facem un apel în acest sens să vină alături de noi".

Echipa probabilă: Pantelimon - Helder, Luchin, Burcă, Sepsi - Alexa, Čišovský - Chiacu, Zicu, Tameş – Axente; Antrenor: Cosmin Contra; Accidentaţi: Mansour, Curtean, Scutaru, Bourceanu; Incert: Magera; Suspendaţi: -; Rezerve: Taborda, Mera, Poparadu, Dobriceanu. Pătraş, Al.Popovici, Nikolić.

1 Oţelul Galaţi 33 15 10 3 2 20 11 9

3 FC Timişoara 29 15 7 8 0 25 18 7

Antrenorul Dorinel Munteanu a declarat că un punct obţinut pe terenul formaţiei FC Timişoara, ar fi unul foarte important pentru echipa sa. Antrenorul Oţelului nu are nicio problemă de lot înaintea partidei cu FC Timişoara.

Echipa probabilă: Grahovac - Râpă, Perendija (Sârghi), Sg.Costin, Sălăgeanu - Giurgiu, Neagu - L.Iorga, Viglianti, S.Ilie - G.Paraschiv; Antrenor: Dorinel Munteanu; Accidentaţi: -; Suspendaţi: -; Rezerve: Brăneţ, Sârghi, Cojoc, Ibeh, Antal, Ochiroşii, Pena.

"X"-ul pare cel mai logic rezultat

Sport 365 vă recomandă: FC Timişoara - Oţelul Galaţi este fara indoiala cel mai asteptat meci al etapei a 16-a intrucat se intalnesc ocupantele primelor doua locuri din clasament. Ambele echipe au terminat la egalitate in runda precedenta, 1-1, cu Urziceni (gazdele), respectiv Branesti (oaspetii). Antrenorul Contra este bucuros ca va putea conta pe serviciile suspendatilor Alexa, Goga si Zicu, jucatori care, daca ar fi evoluat la Urziceni cu siguranta ar fi invins-o pe Unirea. La oaspeti Cornel Rapa si Silciu Ilie vin din postura de intenationali (au debutat miercuri in amicalul ROM-ITA 1-1), iar alti coechipieri de-ai lor spera sa le calce pe urme. Va fi un meci echilibrat in care Timisoara trebuie sa riste si sa forteze victoria, intrucat un punct nu o ajuta prea mult. Banatenii nu au pierdut niciun meci in acest sezon, iar pe teren propriu au castigat 17 p din 21 posibile, doar Bistrita si "U" Cluj plecand neinvinse de la Timisoara. In ultimele trei meciuri sustinute in deplasare, Otelul le-a castigat pe toate (2-1 cu Dinamo, 2-0 cu Medias, 1-0 cu Craiova) si spera ca va da lovitura si la Timisoara. "X"-ul pare cel mai logic rezultat, dar jucand acasa in fata a 20.000 de specatatori, Timisoara este usor favorita.

FC Timişoara - Oţelul Galaţi

21.11.2010, Timişoara, Stadion: "Dan Păltinişanu", ora: 20:30, live Digi Sport

Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad)

Palmares: 16 6 5 5 21-21

Primul meci: scor 2-2, la Galaţi, în 2 noiembrie 2002

Scor maxim: 1-4, la Galaţi, în 27 septembrie 2003

Singura victorie a echipei oaspete la Timişoara: scor 2-0, în 20 mai 2006

Ultimul meci disputat la Timişoara: scor 2-1, în 1 mai 2010.

Meciurile all-time din prima ligă întreGaz Metan Mediaş FC Timişoara şi Oţelul Galaţi:

2002-2003: Oţelul Galaţi - FC Timişoara 2-2

2002-2003: FC Timişoara - Oţelul Galaţi 0-0

2003-2004: Oţelul Galaţi - FC Timişoara 4-1

2003-2004: FC Timişoara - Oţelul Galaţi 0-0

2004-2005: FC Timişoara - Oţelul Galaţi 2-1

2004-2005: Oţelul Galaţi - FC Timişoara 1-0

2005-2006: Oţelul Galaţi - FC Timişoara 0-2

2005-2006: FC Timişoara - Oţelul Galaţi 0-2

2006-2007: Oţelul Galaţi - FC Timişoara 1-0

2006-2007: FC Timişoara - Oţelul Galaţi 1-0

2007-2008: FC Timişoara - Oţelul Galaţi 4-1

2007-2008: Oţelul Galaţi - FC Timişoara 3-1

2008-2009: Oţelul Galaţi - FC Timişoara 2-2

2008-2009: FC Timişoara - Oţelul Galaţi 1-0

2009-2010: Oţelul Galaţi - FC Timişoara 3-3

2009-2010: FC Timişoara - Oţelul Galaţi 2-1

http://www.sport365.ro/Avancronica_meciului_FC_Timi__oara___O__elul_Gala__i-n126649.html

Păcat! N-am jucat rău deloc...

FC Timişoara - Oţelul Galaţi 2-0

Formaţia FC Timişoara a învins, duminică, liderul la zi al campionatului, Oţelul Galaţi, scor 2-0 (0-0), într-un meci disputat în cadrul etapei a XVI-a Ligii I.

Primul gol al partidei a fost marcat de Marian Cisovsky, în minutul 75, în urma unei lovituri libere executate de pe partea dreaptă de Alexa, mingea a ajuns la Ianis Zicu, acesta a centrat din foarfecă, iar, după o altă greşeală a apărării Oţelului, jucătorul timişorean a înscris din 6 metri. Al doilea gol al partidei a fost marcat de Nikolici, în minutul 78, care a pătruns pe partea stângă, a intrat în careul oaspeţilor şi l-a învins pe Grahovac cu un şut plasat la colţul lung.

FC Timişoara: 29. Pantilimon - 20. Helder, 16. Luchin, 28. Cisvosky, 8. Sepsi - 25. Burcă (15. Chiacu '66) 5. Alexa, - 21. Goga, 10. Tameş (31. Poparadu '81), 27. Zicu, - 9. Axente (19. Nikolici '46). Antrenor: Cosmin Contra

Oţelul Galaţi: 12. Grahovac - 3. Râpă, 30. Perendija, 18. Sergiu Costin, 23. Sălăgeanu - 7. Iorga (8. Antal '56), 29. Giurgiu, 26. Neagu, 14. Silviu Ilie (11. Ochiroşii '78) - 37. Viglianti - 27. Pena. Antrenor: Dorinel Munteanu

Cartonaşe galbene: Alexa '9, Sepsi '36, Zicu '71, Nikolici '80, Chiacu '90, '90 / Silviu Ilie '73, Sergiu Costin '74, Liviu Antal '78, Râpă '90+1. Cartonaşe roşii: Chiacu '90.

Arbitri: Ovidiu Haţegan (central) - Eduard Dumitrescu, Dorin Mudura (asistenţi) - Eduard Constantinescu (rezervă). Observatori: Cornel Sorescu, Ion Turculeanu. Supervizor: Octavian Goga.

La partidă au asistat aproximativ 18.000 de spectatori, şi 50 de suporteri ai formaţiei oaspete.

Dorinel Munteanu: "Ne vom bate pana la final pentru titlu"

Antrenorul echipei Otelul Galati, Dorinel Munteanu, a declarat dupa infrangerea cu FC Timisoara ca se va bate pentru titul pana la final, indiferent de adversarul intalnit. "Baietii si-au dorit sa castige, dar Timisoara a profitat de un cadou facut de fundasul meu central. Sunt putin dezamagit, dar nu fac o tragedie din acest joc. Daca marcam primii, cred ca altul era rezultatul. Suporterii cred ca au vazut un meci frumos, iar noi nu vom ceda si vom incerca sa ne mentinem pozitia pana la final", a adaugat Munteanu. Intrebat daca Otelul are forta de a se lupta in continuare pentru campionat, fostul international a rabufnit: "Otelul n-are forta de a se bate pentru titlu, am ajuns intamplator aici si incercam sa ne tinem cum putem. Eu nu vad nicio diferenta intre Timisoara si Otelul, si chiar nu inteleg de ce nu ne-am putea bate pentru titlu?".

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/otelul-galati/69677/dorinel-munteanu-ne-vom-bate-pana-la-final-pentru-titlu.htm

Contra a luat foc impotriva aribitrilor: "Suntem neinvinsi si vreau sa ne respecte"

Antrenorul echipei FC Timisoara, Cosmin Contra, a tunat, duminica seara, dupa meciul cu Otelul Galati, la adresa arbitrilor, solicitandu-le cavalerilor fluierului sa acorde un mai mare respect pe teren echipei care nu a cunoscut inca gustul infrangerii in primele 16 etape de campionat. "Au avut ei o ocazie prin Viglianti care putea schimba soarta meciului. Noi am avut un penalty in 16 etape si nici acela neacordat. Suntem echipa fara infrangere in campionat si n-avem un penalty, iar Branestiul are opt penaltyuri. Eu cer arbitrilor sa ne respecte pentru ca suntem echipa neinvinsa si meritam alt tratament din partea lor. "Am avut penalty la Zicu foarte clar. Este o victorie grea, dar meritau sa castige si galatenii. Felicit jucatorii pentru efortul depus, dar trebuie sa trag un semnal de alarma pentru ca nu vor sa ne dea penaltyuri clare ca lumina zilei", a spus Contra la conferinta de presa. "Suntem pe un drum bun si saptamana viitoare ne asteapta un meci foarte greu la Dinamo. Ne dorim din toata inima sa plecam neinvinsi de acolo. Felicit Otelul si pe Dorinel Munteanu pentru treaba pe care a facut-o acolo. Merita sa fie pe primul loc", a adaugat Contra.

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/poli-timisoara/69679/contra-a-luat-foc-impotriva-aribitrilor-suntem-neinvinsi-si-vreau-sa-ne-respecte.htm

Marius Stan: "Haţegan nu a vrut să-i supere pe timişoreni"

Preşedintele formaţiei Oţelul Galaţi e de părere că arbitrul Ovidiu Haţegan a fost influenţat de presiunea pusă de timişoreni înaintea partidei asupra sa şi a condus meciul de o manieră care să nu-i supere. Totodată, oficialul gălăţean e mai sigur ca oricînd că echipa sa va termina turul de campionat pe prima poziţie. 'Din păcate, n-am avut inspiraţia să exploatăm unele momente cheie avute la 0-0. Dacă marcam noi primii, altfel arăta tabela acum. Nu ne vom transforma şi noi în cei care latră tot timpul pe la TV, este evident că greşelile lui Haţegan s-au datorat presiunii puse de Timişoara înaintea partidei. E evident că Haţegan a încercat să nu-i supere pe timişoreni. Dacă vrei să obţii ceva în ţara asta, trebuie să apari zi de zi. Să înjuri arbitrul toată săptămîna şi alte lucruri. Sperăm să ne luăm punctele de acasă. Oricum, meciurile cele mai grele sînt cu echipele mici, am simţit asta pe pielea noastră, cu Brăneşti. Am jucat un fotbal destul de plăcut, de spectaculos, nu mi-e ruşine cu echipa mea. Vă spun cu certitudine că vom termina turul pe primul loc. E prea lungă discuţia pentru tot sezonul. Mă bazez pe jocul echipei, am demonstrat că putem juca sub presiune, fotbal adevărat, nu au păcălit fotbalul. Am dus şi portarul în careul advers, în deplasare. Avem jucători curajoşi", a spus Stan.

http://www.gsp.ro/stiri/216726.html

Iancu: "Diferenţa de pe tabelă e corectă. Haţegan a arbitrat bine meciul"

Marian Iancu e mulţumit de victoria echipei sale şi de faptul că Timişoara s-a apropiat la doar un punct de liderul Oţelul Galaţi. "Intrarea lui Nikolici a venit cu un plus, Timişoara a intrat cu un plus în a doua repriză, diferenţa e corectă. Diferenţa s-a făcut la o realizare de clasă a lui Zicu, la primul gol, la al doilea internaţionalul muntenegrean Nikolici a fost senzaţional. Ca simplu om al tribunei, cred că Nikolici merită mai multe şanse, dar Cosmin stă cu ei la antrenamente, el ştie cel mai bine. Oricum vor pleca 2-3 jucători din cei care au jucat în această seară. I-a fost greu lui Haţegan să arbitreze în seara asta, ţinînd cont de ce a făcut cînd ne-a arbitrat pe noi. Nu ştiu dacă a fost 11 metri la Zicu, înclin să cred că nu a fost. Nu vreau să zic clar pînă nu văd faza din nou, Zicu a fost vehement. Ce am văzut eu la TV a fost că Zicu a fost între 3 jucători, au încercat să-l împiedice să joace mingea. Arbitrul Haţegan a dus bine meciul", a spus Iancu.

http://www.gsp.ro/stiri/216724.html

Ce am văzut eu la TV a fost că Zicu a fost între 3 jucători, au încercat să-l împiedice să joace mingea.

era doar un jucator langa marele zicu.

Iancu: "Diferenţa de pe tabelă e corectă. Haţegan a arbitrat bine meciul"

timisoara nu a fost cu nimic mai buna decat ai nostri iar Hotigan si tusierii s-au comportat precum miresele in noaptea nuntii.

Diferenţa s-a făcut la o realizare de clasă a lui Zicu, la primul gol, la al doilea internaţionalul muntenegrean Nikolici a fost senzaţional.24.gif24.gif

I-a fost greu lui Haţegan să arbitreze în seara asta,

normal, dupa ce ai pus presiune pe el!

Asta-i viata! Daca o dadea Viglianti in ate, acum discutam despre altceva. Trebuie sa batem in primul rand Astra, apoi vedem ce iese. Am vaga banuiala ca Timisoara si-o ia pe coaja si cRapidul face egal etapa viitoare la Brasov.

FC Timişoara, amendată pentru torţele fanilor din meciul cu Oţelul

Clubul de fotbal FC Timişoara a fost sancţionat cu 5.000 de lei de Gruparea Mobilă de Jandarmi Timişoara, după ce, duminică, în timpul partidei cu Oţelul Galaţi, mai mulţi suporteri timişoreni au aprins torţe şi fumigene în peluză, transmite corespondentul MEDIAFAX. Purtătorul de cuvânt al Grupării Mobile de Jandarmi Timişoara, Daniela Stanciu, a declarat, marţi, că FC Timişoara a fost amendată cu 5.000 de lei după ce, în minutul trei al reprizei secunde a partidei cu Oţelul Galaţi, în peluza sud a Stadionului "Dan Păltinişanu" au fost aprinse de suporterii timişoreni mai multe torţe şi fumigene. Potrivit purtătorului de cuvânt, aceasta este prima amendă dată de jandarmi clubului de fotbal din Timişoara de la începutul acestui campionat.

Share

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.