dcp100168 Posted November 28, 2010 Posted November 28, 2010 Filială a Partidului Poporului la GalaţiMâine, 30 noiembrie, preşedintele Partidului Poporului, Dan Diaconescu, patronul OTV, va fi prezent la Galaţi – am aflat de la vicepreşedintele filialei partidului, Petru Trifan. Scopul vizitei – inaugurarea oficială, printr-o conferinţă de presă, a filialei condusă de Adrian Smărăndoiu. Venind de la ţărănişti, preşedintele şi vicepreşedintele filialei au condus înainte filiala Partidului Noua Generaţie, al lui Becali, până după rezultatele dezastruase din alegerile din 2008, când au trecut la Partidul Conservator, unde n-au avut vizibilitate publică. Dan Diaconescu vine şi cu echipa de televiziune, intenţionând să transmită secvenţe ale Serbărilor Galaţiului, de pe Faleză. Şi să facă, desigur, o baie de mulţime.http://www.viata-libera.ro/articol-Dan_Diaconescu_la_Galati_2.html
copoi10 Posted November 29, 2010 Posted November 29, 2010 a ajuns, in sfarsit, prostia si la galati...
Mikka Posted November 29, 2010 Posted November 29, 2010 Exista, stai linistit. PNTCD --> PNG--> PC --> fireste, PP. Apropo, P.P. reprezenta in tineretea mea prescurtarea de la altceva, dar cu destul legatura.
AndreiM Posted November 29, 2010 Posted November 29, 2010 Ce fel se mai plimbă-n ăștia din floare în floare....
dcp100168 Posted November 30, 2010 Author Posted November 30, 2010 Duios, Diaconescu treceaSenzaţional! Dan Diaconescu, naşul negăsitei Elodia şi renegatei Magda Ciumac, omul cu televiziunea pe balcon şi pierdutele cătuşe a fost ieri la Galaţi.I-au trebuit cu vreo două ceasuri mai mult decât anunţase în programul iniţial pentru a ajunge pe strada Universităţii, acolo unde îşi are sediul Partidul Poporului. Poate că ar putea fi identificată o scuză pentru întârzierea prelungită, în primul rând, milionarul patron de televiziune ştie că timpul înseamnă bani şi cine ştie câte parale a făcut în timp ce peste 100 de gălăţeni zgribuliţi, dar convinşi, aşteptau venirea sa.Apoi sufletele pline de nădejde ale gălăţenilor strânşi pe strada îngustă s-au dovedit a fi extrem de răbdătoare, unul dintre ei spunând extrem de grav că „am aşteptat 20 de ani să vină unul să ne salveze, nu am să mor dacă mai aştept încă două ore”.În fine, după ce răbdarea unora a fost făcută mai praf decât audienţele televiziunilor concurente, prin centrul urbei noastre a alunecat diafan un Rols Royce alb (un fel de cal fermecat copitele puse în mişcare de un motor cu opt pistoane în V), iar din el a coborât caracaleanul ziarist strângând mâinile oamenilor şi ascultând liniştit, precum în emisiunile de la OTV, păsurile acestora.Senzaţional!http://www.viata-libera.ro/articol-Duios_Diaconescu_trecea_2.html
Mikka Posted December 1, 2010 Posted December 1, 2010 am aşteptat 20 de ani să vină unul să ne salveze, nu am să mor dacă mai aştept încă două oreDaca prostia...Dar nici ziaristul nu se lasa mai prejos: Rols Royce alb (un fel de cal fermecat copitele puse în mişcare de un motor cu opt pistoane în V)Doua faulturi intr-o propozitie e cam mult totusi, chiar si pentru un ziar din Galati.
Recommended Posts