Jump to content

Groupama Asigurari

george mares

Recommended Posts

Fratilor nu va duceti la Groupama pentru asigurari auto. Au doi inspectori de daune care se poarta ca niste porci. Pe unul il cheama Cojocariu Tiberiu iar pe celalalt nu stiu, dar e la fel de bou. Se poarta arogant, te pun pe drumuri aiurea, nu dau explicatiile pe care ar trebui sa le dea, iti vine sa-i calci cu masina. Astia nu merita sa fie platiti din banii nostri.

• 3 weeks later...

Eu am RCA + Casco la Groupama si am fost nevoit (din pacate) sa folosesc CASCO. Ii stiu pe cei 2 distinsi domni si le-am observat atitudinea oarecum ostila dar eu stiam ce am de facut mai departe si nu vroiam sa-mi pierd timpul si sa le explic cam cum ar trebui sa se poarte, plus ca stiam de asemenea ca dealerul meu are nuj ce combinatie de decontare directa cu ei si nu trebuie sa astept eu cine stie cat acceptul lor de plata (pe care mi l-au dat pe loc), asa ca am incercat sa ignor atitudinea lor si sa-mi vad de treaba.

P.S. : numele topicului nu invita foarte multa la reply'uri, multi nici nu vor intra pentru ca nu stiu despre ce este vorba.

Edited by Cosmin

In puii mei... 43.gif Eu am si CASCO si RCA la ei. Sper sa nu-mi faca figuri pentru niste sgarieturi si mici julituri! 20.gif ... Mai ales ca n-am avut niciun fel de evenimente.106.gif O sa ma duc chiar inainte sa-mi expire politele. Daca stramba din nas schimb macazul.

N-o sa ai probleme cu ei. Sunt prompti la plata daunelor... nu fac figuri... inspectorii de daune... chiar daca scarbosi, ii ignori. Important sa-ti rezolvi tu problema.

Subscriu! Am si Casco si RCA la ei. Masina fiind taxi platesc Casco vreo 700 euro pe an. Niciodata nu am avut probleme cu ei. Antipatici da dar hai sa fim seriosi asta nu poate fi un criteriu de a alege (sau nu) o firma de asigurari

Subscriu! Am si Casco si RCA la ei. Masina fiind taxi platesc Casco vreo 700 euro pe an. Niciodata nu am avut probleme cu ei. Antipatici da dar hai sa fim seriosi asta nu poate fi un criteriu de a alege (sau nu) o firma de asigurari

Ba imi pare rau: chiar este. Sa invete sa respecte clientul, altfel nu-si merita locul pe piata, iar cei care se duc sa fie tratati cu fundul pe banii lor, sa fie sanatosi.

riaji, cu vreo 2-3 mailuri de bine "mai sus" sunt sigur ca pot fi pusi sub observatie. Pe mine in domeniul asigurarilor ma intereseaza sa fiu despagubit conform contractului si cam atata tot. Daca atitudinea ostila a inspectorului contravine cu interesele mele, atunci avem intr-adevar o problema. Pana atunci, o subtila ironie il va face sa se gandeasca de 2 ori la cum se comporta, te asigur... la mine a functionat. :) Dar daca intervine nesimtirea, atunci...