Sari la conținut

Cine ce are cu parcurile de distractii


George

Postare recomandata

De ce a disparut parcul de distractii din spate de la Mc Donalds? Deranja bolnavii? Nu prea cred. Distanta era destul de mare. Incredibil ce repede se misca primaria cand e vorba de distrus ceva si ce greu se misca cand e vorba de infiintat ceva in folosul comunitatii.

In plus nu am mai vazut nici un Par de distractii pe faleza la elice iar la statia oraselul Copiilor din Cartierul Francezi e un parculet cu caruusele din alea mici si gratuite pentru copii pana in ani. Unde mai pot gasi un parc de distractii in Galati?

Editat de George
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atmossfera primavratica, nu este motiv, deranja bonavii? Poate doar mintea bolnava a reclamagiilor, caci era destul e departe de Spital. De ce nu tine pana la boboteaza un parc de distractii in Galati? De ce Galatiul este parca rupt de lume? In toata tara (exceptie Constanta, unde parcul de distractii este bianual), apare la sfarsit de noiembrie inceput de decembrie si tine pana la boboteaza. In Galati apare pe 30 noiembrie si dispare destul de repede. Asa s-a intamplat in fiecare an?

Editat de George
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))) Intradevar ce poate fi mai frumos decat sa te duci intr-un balci in aer liber cu viscol si ninsoare din belsug...plus gradele astea cu minus... Probabil nu sunt intregi la minte adminstratorii parcului ... :)) Eu propun sa faci si o reclamatie la primarie sa se "dezmorteasca" un pic si lumea de pe acolo. :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parcul de distracții vine pe o dată, și pleacă pe altă dată în momentul în care toată treaba nu mai este profitabilă. Mă îndoiesc că la 2-3 grade cât erau aseară îi mai era cuiva „ dor ” de ciocane :)). Să nu mai zic că mie parcurile astea de distracții mi se par o țigăneală ieftină, demnă de un „ public ” ca atare și n-aș vrea să te superi pe mine George.

Ți-am zis și sâmbătă că nu o să găsești nimic acolo.

Cu ce te deranja dacă mergeai în parcul de la Viva și te relaxai într-un balansoar sau leagăn? Era și fără bani și era și altă atmosferă.

Parcurile astea de distracții se pretează doar vara la mare din punctul meu de vedere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parcul de distracții vine pe o dată, și pleacă pe altă dată în momentul în care toată treaba nu mai este profitabilă. Mă îndoiesc că la 2-3 grade cât erau aseară îi mai era cuiva „ dor ” de ciocane :)). Să nu mai zic că mie parcurile astea de distracții mi se par o țigăneală ieftină, demnă de un „ public ” ca atare și n-aș vrea să te superi pe mine George.

Ți-am zis și sâmbătă că nu o să găsești nimic acolo.

Cu ce te deranja dacă mergeai în parcul de la Viva și te relaxai într-un balansoar sau leagăn? Era și fără bani și era și altă atmosferă.

Parcurile astea de distracții se pretează doar vara la mare din punctul meu de vedere.

l-ai julit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam tiganeala (elegant spus) "parcul de distractie".

Cat despre apropierea de spital: da, e cam suparatoare pentru ca distanta nu e asa mare, totusi. Pentru unul "proaspat" operat sau cu un infract nou-noutz e chiar o placere. Eventual si pentru cei cu adusi cu probleme la mansarda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creați un cont sau conectați-vă pentru a comenta

Trebuie să fiți membru al comunității pentru a putea adăuga comentarii.

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un cont nou

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații importante

Pentru a personaliza conţinutul şi pentru a asigura o experienţă de utilizare sigură, folosim module cookies. Dacă folosiți acest site, ne permiteți să colectam informații prin intermediul modulelor cookie. Puteți modifica setările cookie-urilor. Prin continuarea navigării pe acest site confirmați acceptarea utilizării fișierelor cookie conform Politicii de utilizare a cookie.