Jump to content

Şi-a reclamat soţia la Poliţie... că nu face sex!

dcp100168
 Share

Recommended Posts

Şi-a reclamat soţia la Poliţie... că nu face sex!

Deseori vedem la televizor ştiri cu persoane care au probleme conjugale şi, din această cauză, ajung fie la doctor (din cauza bătăilor), fie la poliţie. Despre aceştia, presa află şi scrie. Sunt însă şi persoane care cer sprijinul poliţiei, fără a mai ajunge şi subiect de presă. O să aflaţi imediat de ce.

Prin amabilitatea unui poliţist gălăţean, am aflat despre două sesizări venite anul acesta din partea unor bărbaţi care nu se mai înţelegeau cu soţiile. „A venit la un moment dat un domn să se plângă că soţia sa nu mai vrea să facă sex cu el. Am rămas destul de miraţi, dar a trebuit să tratăm cazul cu seriozitate. Omul voia pur şi simplu să îi facem nevestei un program în care să îşi îndeplinească atribuţiile de soţie. Bărbatul a recunoscut că mai vine şi el beat din când în când, dar că asta nu este o mare problemă, pentru că nu devine violent”.

„Am încercat să îi explicăm că nu ne putem băga în familia lui şi că e o problemă pe care trebuie să o rezolve ei doi. I-am oferit chiar şi nişte sfaturi ca să îşi îmbuneze cât de cât soţia, dar el a plecat de la noi destul de nemulţumit, pentru că nu i-am rezolvat problema pe deplin”, ne-a povestit poliţistul.

Auzind povestea, un coleg de birou, şi el tot poliţist de proximitate, şi-a adus aminte de un alt caz. „Ascultându-l pe colegul, mi-am adus aminte de un alt cetăţean care a venit să reclame că soţia sa nu mai vrea să spele, să calce şi să facă de mâncare”.

„Am încercat noi să îi explicăm bărbatului că nu există nicăieri în lumea asta o lege care să oblige femeia sau pe oricine altcineva să facă lucrurile respective. A rămas destul de mirat că nu există o prevedere legală în acest sens, dar, până la urmă a plecat acasă liniştit şi cu speranţa că nevasta sa va reveni la sentimente mai bune”.

http://www.viata-libera.ro/articol-Si-a_reclamat_sotia_ca_nu_face_sex_2.html

totusi...sunt stiri locale. nu asta e sensul ziarului nostru : sa ne aduc informatii de prin urbe adunate? :)

Ba desigur ca da, insa pe mine personal nu ma incanta sa primesc prin intermediul presei scrise, pe care o vad putin mai pretentioasa, genul asta de informatii. Iar problema si mai arzatoare e ca, atat la nivel local cat si la nivel national, se dau si se cer rahaturile astea.. Poate oi fi eu absurd, dar nu mai vezi un ziarist adevarat nicaieri in Romania: nu mai face nimeni investigatii, mai mult sau mai putin obiective, nu isi mai baga nimeni coada, nu mai devine nimeni incomod; se multumesc, pentru bani si post caldut sau pentru mai putin, sa-si dea cu parerea din auzite si sa modeleze idei pe niste prostii inepte lansate tot de ei, sau fac din tantar armasar pe tot felul de stiri de genul asta, ca sa nu mai zic de reclama politca mascata. Chiar ajuta pe cineva cu adevarat tampeniile astea?

totusi...sunt stiri locale. nu asta e sensul ziarului nostru : sa ne aduc informatii de prin urbe adunate? :)

Ba desigur ca da, insa pe mine personal nu ma incanta sa primesc prin intermediul presei scrise, pe care o vad putin mai pretentioasa, genul asta de informatii. Iar problema si mai arzatoare e ca, atat la nivel local cat si la nivel national, se dau si se cer rahaturile astea.. Poate oi fi eu absurd, dar nu mai vezi un ziarist adevarat nicaieri in Romania: nu mai face nimeni investigatii, mai mult sau mai putin obiective, nu isi mai baga nimeni coada, nu mai devine nimeni incomod; se multumesc, pentru bani si post caldut sau pentru mai putin, sa-si dea cu parerea din auzite si sa modeleze idei pe niste prostii inepte lansate tot de ei, sau fac din tantar armasar pe tot felul de stiri de genul asta, ca sa nu mai zic de reclama politca mascata. Chiar ajuta pe cineva cu adevarat tampeniile astea?

Ori din cauza siteului, ori din cauza netului si a compului meu stralucit, am postat de mai multe ori acelasi raspuns, asa ca rog un admin sa stearga surplusul, daca deranjeaza :ymblushing:

Edited by riaji

ei las' riaji, ca m-ajuta pe mine sa ascult 'cedry2k - Derobotizare' :P

Parca esti sora-mea, catilina :)) Macar ala are niste puncte de vedere, pertinente sau nu (asta dupa viziunea fiecaruia :-??), pe niste subiecte generale mai dureroase si mai greu de dezbatut in alte conditii. Dar din articolul` asta cu politistul si sotul nesatisfacut, ce concluzie sau invataminte am putea trage..?

O sa-i transmit! :YMHUG:

S-ar putea sa ai dreptate, Catilina, dar eu tot nu vad vreo rezolvare si nici vreo necesitate in 'aratatul cu degetul'- atitudinea asta n-are cum sa duca, dupa parerea mea, vreodata, la ceva bun, cata vreme avem intentia de a evolua iar asta nu o putem face decat scotand singuri capul din fund/pamant/noroi si intelegand anumite chestii.

• 2 months later...