Sari la conținut

Doi copii s-au bătut pe laptele şi cornul de la şcoală


dcp100168

Postare recomandata

Doi copii s-au bătut pe laptele şi cornul de la şcoală

Un copil de clasa a V-a dintr-o şcoală gălăţeană a ajuns la spital după ce a fost agresat de un coleg. Motivul: avea mai mult lapte decât agresorul. Incidentul a avut loc în şcoală, în timpul pauzei, iar copilul de 12 ani a fost internat pentru analize.

Băiatul de 12 ani primise de la alţi colegi porţiile lor de iaurt. Când l-a văzut cu mai multe porţii, un alt băiat l-a acuzat pe acesta de furt şi l-a luat la bătaie. "Am fost la fel informată că ar fi fost un incident minor. Copilul respectiv a primit de la doi copii două pahare de iaurt. Un alt baieţel a considerat că a furat aceste cutiuţe şi a vrut el să facă singur dreptate", a declarat Damiana Pătru, director Şcoala nr. 17 din Galaţi.

"A fost internat un puşti de 12 ani cu traumatism cranio-cerebral. I-a dat un pumb zdravăn în cap şi posesorului de patru cornuri i-a ţâşnit sângele pe nas şi a leşinat", a declarat Nicolae Bacalbaşa, purtătorul de cuvânt al Spitalului de Urgenţă Galaţi.

Paznicul şcolii susţine însă că incidentul a fost unul minor, motiv pentru care nici el şi nici profesorul de serviciu nu au intervenit. "A fost de faţă doamna profesoară de biologie care era de serviciu pe palier şi nu a fost nicio problemă", a declarat paznicul şcolii.

Părinţii copilului agresat au depus plângere, iar poliţia a deschis o anchetă. În funcţie de rezultate aceştia vor lua măsuri.

http://www.realitatea.net/a-fost-batut-de-un-coleg-de-clasa-pentru-cateva-pahare-de-iaurt-vezi-video_822118.html

Adrian (12 ani) , elev în clasa a V-a, de la Şcoala Generală nr. 17 din Galaţi, a fost bătut de un coleg până a leşinat. Motivul: avea mai multe cornuri şi lapte primite de la colegii de clasă. Băiatul bătut spune că în fiecare zi când elevii primesc în recreaţie cornul şi laptele, câţiva colegi îi dau porţiile lor, ca să le ducă acasă. Aşa s-a întâmplat şi marţi, în pauza mare. Numai că, după ce Adrian şi-a adunat pe bancă gustările primite, Romeo Ciprian (12 ani), un coleg s-a năpustit cu pumnii asupra lui. „Mereu se ia de noi Romeo. Eu am primit de la trei colegi porţia lor de corn şi lapte să le duc acasă, pentru că noi nu avem bani. El a venit la mine şi mi-a dat cu pumnii în cap pentru că aveam mai multe decât el", spune Adrian, care a şi ajuns la spital cu Salvarea.

http://www.click.ro/actualitate/din_tara/Snopit-bataie-iaurtul-Guvern_0_1152484847.html

La data de 05.04.2011 ora 20.00, Poliţia Municipiului Galaţi a fost sesizată despre faptul că la Secţia Neurochirurgie a Spitalului Judeţean Galaţi a fost internat numitul R.A. Viorel de 12 ani, elev, cu pierderea starii de constienta. In urma verificărilor efectuate, s-a constatat că victima în jurul orei 17.00, în timp ce se afla în şcoală in pauza dintre ore, in urma unor discutii contradictorii cu colegul sau T.R. Ciprian de aceeaşi vârstă, acesta din urmă l-a lovit fara motiv cu pumnul in cap, după care a cazut si si-a pierdut constienta. Dupa terminarea orelor, victima s-a deplasat la domiciliul si, intrucat acuza dureri in zona capului, s-a deplasat la spital pentru a primi ingrijiri medicale. Cercetările sunt efectuate de lucrătorii Secţiei 3 Poliţie.

http://gl.politiaromana.ro/index.php?act=articol_detaliu&id=3633

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se spun numai minciuni la toate televiziunile si in presa,pentru a se face audienta si pentru a se vinde ziarul...ar trebui sa se i-a niste masuri in legatura cu acesti ziaristi care nu cauta sa se spuna adevarul...dar sa punem problema altfel de ce cand in scoli se petrec anumite activitati scolare sau extrascolare,aunci de ce nu vin sa se ia interviuri,ei vaneaza numai stiri de scandal pentru ca astea se vand...asa am ajuns noi romanii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se spun numai minciuni la toate televiziunile si in presa,pentru a se face audienta si pentru a se vinde ziarul...ar trebui sa se i-a niste masuri in legatura cu acesti ziaristi care nu cauta sa se spuna adevarul...dar sa punem problema altfel de ce cand in scoli se petrec anumite activitati scolare sau extrascolare,aunci de ce nu vin sa se ia interviuri,ei vaneaza numai stiri de scandal pentru ca astea se vand...asa am ajuns noi romanii.

V-aţi răspuns singură! Ce-aţi vrea să vândă un comerciant? Produse nevandabile?

Concluzia logică este că vina ne aparţine nouă, consumatorilor de media. Mai concret, la telenovela Pepe-Oana se uită toată România de o lună de zile; la o emisiune despre avocatul Brăiloiu şi manuscrisele lui Cioran cam câţi români s-ar uita oare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca am fi si noi un popor de oameni culti si nu am sta toata ziua la telenovele,poate am mai avea o scapare,zic eu....pe mine ma indiga acesti aomeni care se dau ziaristi si nu fac decat sa vanda o marfa ieftina si de proasta caltate.Daca ar face si ei alte reportase despre ceva cultural iti spun ca noi ne-am uita si la asta nu numai la stiri de scandaluri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații importante

Pentru a personaliza conţinutul şi pentru a asigura o experienţă de utilizare sigură, folosim module cookies. Dacă folosiți acest site, ne permiteți să colectam informații prin intermediul modulelor cookie. Puteți modifica setările cookie-urilor. Prin continuarea navigării pe acest site confirmați acceptarea utilizării fișierelor cookie conform Politicii de utilizare a cookie.