Jump to content

Un tecucean dă spectacole de break-dance la turci

dcp100168
 Share

Recommended Posts

Un tecucean dă spectacole de break-dance la turci

Lorand Kargula s-a nascut in orasul Tecuci in urma cu 21 de ani, de la 15 ani urmandu-si drumul si destinul in Capitala. “De sase ani m-am apucat de dansat, break-dance-ul fiind favoritul meu. Am participat la emisiuni TV, la “Acces Direct”, la Prima, intr-un serial. Am de doi ani activitati, spectacole la Teatrul de opereta “Ioan Dacian” Bucuresti, pe parte artistica, avand contact acolo cu artistii supercunoscuti de pe sticla ecranelor. Sunt mandru ca sunt tecucean“, a precizat Lorand. Peste cateva zile, trebuie sa plece intr-o delegatie, avand contract de spectacole break-dance in Turcia pe o perioada de sase luni. ”Costurile sunt suportate de o firma turceasca de casting, care m-a vazut pe scena si i-a placut ceea ce fac. Timp de sase luni sunt invitat sa dansez in cele mai luxoase hoteluri din Turcia. O motivatie in plus sa exersez si in acelasi timp sa strang ceva banuti”, a incheiat Lorand Kargula.

http://www.tecuci.eu/2011/04/26/presa-locala/stirile-saptamanii/un-tecucean-in-spectacole-la-turci/