Jump to content

Sediul DIICOT Galaţi s-a mutat pe strada N.Bălcescu

dcp100168
 Share

Recommended Posts

Sediul DIICOT Galaţi s-a mutat pe strada N.Bălcescu

Direcţia de Investigare Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism (DIICOT) – Serviciul Teritorial Galaţi are de curând un alt sediu. E vorba de o clădire impunătoare, spaţioasă, ce face parte din fondul vechi al oraşului de la Dunăre, care e situată pe strada Nicolae Bălcescu, la numărul 31. E o clădire care, reabilitată şi modernizată, arată excelent.

I-am văzut zilele acestea la lucru pe procurorii DIICOT, i-am întrebat cum se simt în aceste condiţii net superioare de lucru şi mi-au spus doar atât: „Am uitat deja cât ne-am chinuit în spaţiul îngrămădit din sediul Parchetului gălăţean de pe strada Basarabiei”.

Aşadar, dacă aveţi nevoie, căutaţi DIICOT – Serviciul Teritorial Galaţi pe strada N. Bălcescu, nr.31!

viata-libera.ro

După părerea mea, adresa este inutilă. Nu de alta, dar NU e bine nici să cauţi tu DIICOT-ul, nici să te caute el! :))

TRADUCERE DIICOT: Direcţia de Investigare a Infracţiunilor de Crimă Organizată şi Terorism

Adresa e utilă, pentru că, se pare, în ultima vreme din ce în ce mai multă lume e dispusă să-şi dea în gât vecinii "terorişti" care-şi pun banii la uscat pe sârmele de rufe din curte ;)

neeeeh, ala e DNA-ul :)), si are sediul...in Piata mare =))