Jump to content

Programul turului Ligii I de fotbal, ediţia 2011/2012


dcp100168
 Share

Recommended Posts

Programul turului Ligii I de fotbal, ediţia 2011/2012

Etapa I (22 iulie)

CFR Cluj – Astra Ploieşti

Voinţa Sibiu – Steaua Bucureşti

CS Mioveni – Universitatea Cluj

Rapid Bucureşti – FC Vaslui

Concordia Chiajna – Sportul Studenţesc

Petrolul Ploieşti – Oţelul Galaţi

Ceahlăul Piatra Neamţ – Pandurii Târgu Jiu

FC Braşov – Gaz Metan Mediaş

Dinamo Bucureşti - FCM Târgu Mureş

Etapa a II-a (30 iulie)

Astra Ploieşti – Voinţa Sibiu

Steaua Bucureşti – CS Mioveni

Universitatea Cluj – Rapid Bucureşti

FC Vaslui – Petrolul Ploieşti

Sportul Studenţesc – Ceahlăul Piatra Neamţ

Oţelul Galaţi – Concordia Chiajna

Pandurii Târgu Jiu – FC Braşov

Gaz Metan Mediaş – Dinamo Bucureşti

FCM Târgu Mureş – CFR Cluj

Etapa a III-a (13 august)

CFR Cluj – Gaz Metan Mediaş

Voinţa Sibiu – FCM Târgu Mureş

CS Mioveni – Astra Ploieşti

Concordia Chiajna – FC Vaslui

Petrolul Ploieşti – Rapid Bucureşti

Ceahlăul Piatra Neamţ – Oţelul Galaţi

FC Braşov – Sportul Studenţesc

Dinamo Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu

Steaua Bucureşti – Universitatea Cluj

Etapa a IV-a (20 august)

Rapid Bucureşti – Concordia Chiajna

Astra Ploieşti – Steaua Bucureşti

Universitatea Cluj – Petrolul Ploieşti

FC Vaslui – Ceahlăul Piatra Neamţ

Sportul Studenţesc – Dinamo Bucureşti

Oţelul Galaţi – FC Braşov

Pandurii Târgu Jiu – CFR Cluj

Gaz Metan Mediaş – Voinţa Sibiu

FCM Târgu Mureş – CS Mioveni

Etapa a V-a (27 august)

CFR Cluj – Sportul Studenţesc

Voinţa Sibiu – Pandurii Târgu Jiu

CS Mioveni – Gaz Metan Mediaş

Concordia Chiajna – Petrolul Ploieşti

Ceahlăul Piatra Neamţ – Rapid Bucureşti

FC Braşov – FC Vaslui

Dinamo Bucureşti – Oţelul Galaţi

Astra Ploieşti – Universitatea Cluj

Steaua Bucureşti – FCM Târgu Mureş

Etapa VI-a (10 septembrie)

Rapid Bucureşti – FC Braşov

Petrolul Ploieşti – Ceahlăul Piatra Neamţ

Universitatea Cluj – Concordia Chiajna

FC Vaslui – Dinamo Bucureşti

Sportul Studenţesc – Voinţa Sibiu

Oţelul Galaţi – CFR Cluj

Pandurii Târgu Jiu – CS Mioveni

Gaz Metan Mediaş – Steaua Bucureşti

FCM Târgu Mureş – Astra Ploieşti

Etapa a VII-a (17 septembrie)

CFR Cluj – FC Vaslui

Voinţa Sibiu – Oţelul Galaţi

CS Mioveni – Sportul Studenţesc

Ceahlăul Piatra Neamţ – Concordia Chiajna

FC Braşov – Petrolul Ploieşti

Dinamo Bucureşti – Rapid Bucureşti

Astra Ploieşti – Gaz Metan Mediaş

Steaua Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu

FCM Târgu Mureş – Universitatea Cluj

Etapa a VIII-a (24 septembrie)

Rapid Bucureşti – CFR Cluj

Concordia Chiajna – FC Braşov

Petrolul Ploieşti – Dinamo Bucureşti

Universitatea Cluj – Ceahlăul Piatra Neamţ

FC Vaslui – Voinţa Sibiu

Sportul Studenţesc – Steaua Bucureşti

Oţelul Galaţi – CS Mioveni

Pandurii Târgu Jiu – Astra Ploieşti

Gaz Metan Mediaş – FCM Târgu Mureş

Etapa a IX-a (1 octombrie)

CFR Cluj – Petrolul Ploieşti

Voinţa Sibiu – Rapid Bucureşti

CS Mioveni – FC Vaslui

FC Braşov – Ceahlăul Piatra Neamţ

Dinamo Bucureşti – Concordia Chiajna

Astra Ploieşti – Sportul Studenţesc

Steaua Bucureşti – Oţelul Galaţi

Gaz Metan Mediaş – Universitatea Cluj

FCM Târgu Mureş – Pandurii Târgu Jiu

Etapa a X-a (15 octombrie)

Rapid Bucureşti – CS Mioveni

Concordia Chiajna – CFR Cluj

Petrolul Ploieşti – Voinţa Sibiu

Ceahlăul Piatra Neamţ – Dinamo Bucureşti

Universitatea Cluj – FC Braşov

FC Vaslui – Steaua Bucureşti

Sportul Studenţesc – FCM Târgu Mureş

Oţelul Galaţi – Astra Ploieşti

Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş

Etapa a XI-a (22 octombrie)

CFR Cluj – Ceahlăul Piatra Neamţ

Voinţa Sibiu – Concordia Chiajna

CS Mioveni – Petrolul Ploieşti

Dinamo Bucureşti – FC Braşov

Astra Ploieşti – FC Vaslui

Steaua Bucureşti – Rapid Bucureşti

Pandurii Târgu Jiu – Universitatea Cluj

Gaz Metan Mediaş – Sportul Studenţesc

FCM Târgu Mureş – Oţelul Galaţi

Etapa a XII-a (29 octombrie)

Rapid Bucureşti – Astra Ploieşti

Concordia Chiajna – CS Mioveni

Petrolul Ploieşti – Steaua Bucureşti

Ceahlăul Piatra Neamţ – Voinţa Sibiu

FC Braşov – CFR Cluj

Universitatea Cluj – Dinamo Bucureşti

FC Vaslui – FCM Târgu Mureş

Sportul Studenţesc – Pandurii Târgu Jiu

Oţelul Galaţi – Gaz Metan Mediaş

Etapa a XIII-a (5 noiembrie)

CFR Cluj – Dinamo Bucureşti

Voinţa Sibiu – FC Braşov

CS Mioveni – Ceahlăul Piatra Neamţ

Astra Ploieşti – Petrolul Ploieşti

Steaua Bucureşti – Concordia Chiajna

Sportul Studenţesc – Universitatea Cluj

Pandurii Târgu Jiu – Oţelul Galaţi

Gaz Metan Mediaş – FC Vaslui

FCM Târgu Mureş – Rapid Bucureşti

Etapa a XIV-a (19 noiembrie)

CFR Cluj – Universitatea Cluj

Rapid Bucureşti – Gaz Metan Mediaş

Concordia Chiajna – Astra Ploieşti

Petrolul Ploieşti – FCM Târgu Mureş

Ceahlăul Piatra Neamţ – Steaua Bucureşti

FC Braşov – CS Mioveni

Dinamo Bucureşti – Voinţa Sibiu

FC Vaslui – Pandurii Târgu Jiu

Oţelul Galaţi – Sportul Studenţesc

Etapa a XV-a (26 noiembrie)

Voinţa Sibiu – CFR Cluj

CS Mioveni – Dinamo Bucureşti

Astra Ploieşti – Ceahlăul Piatra Neamţ

Steaua Bucureşti – FC Braşov

Universitatea Cluj – Oţelul Galaţi

Sportul Studenţesc – FC Vaslui

Pandurii Târgu Jiu – Rapid Bucureşti

Gaz Metan Mediaş – Petrolul Ploieşti

FCM Târgu Mureş - Concordia Chiajna

Etapa a XVI-a (3 decembrie)

CFR Cluj – CS Mioveni

Voinţa Sibiu – Universitatea Cluj

Rapid Bucureşti – Sportul Studenţesc

Concordia Chiajna – Gaz Metan Mediaş

Petrolul Ploieşti – Pandurii Târgu Jiu

Ceahlăul Piatra Neamţ – FCM Târgu Mureş

FC Braşov – Astra Ploieşti

Dinamo Bucureşti – Steaua Bucureşti

FC Vaslui – Oţelul Galaţi

Etapa a XVII-a (10 decembrie)

CS Mioveni – Voinţa Sibiu

Astra Ploieşti – Dinamo Bucureşti

Steaua Bucureşti – CFR Cluj

Universitatea Cluj – FC Vaslui

Sportul Studenţesc – Petrolul Ploieşti

Oţelul Galaţi – Rapid Bucureşti

Pandurii Târgu Jiu – Concordia Chiajna

Gaz Metan Mediaş – Ceahlăul Piatra Neamţ

FCM Târgu Mureş – FC Braşov.

* În cazul în care Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne va da dreptate cluburilor FC Timişoara, Gloria Bistriţa şi FC Bihor, care nu au primit licenţa pentru Liga I, acestea vor lua locul formaţiilor Sportul Studenţesc, Voinţa Sibiu şi, respectiv, CS Mioveni.

Link to comment
Share on other sites

Programul televizarilor din primele trei etape

Etapa I

Vineri, 22 iulie

Rapid Bucuresti - FC Vaslui, ora 18.30 - Digisport

Dinamo Bucuresti - FCM Targu Mures, ora 20.20 - Antena 1

CS Mioveni - Universitatea Cluj, ora 22.00 - Digisport

Sambata, 23 iulie

Vointa Sibiu - Steaua Bucuresti, ora 17.00 - Digisport

Duminica, 24 iulie

Ceahlaul Piatra Neamt - Pandurii Targu Jiu, ora 18.30 - Digisport

CFR Cluj - Astra Ploiesti, ora 21.30 - Digisport

Luni, 25 iulie

FC Brasov - Gaz Metan Medias, ora 18.30 - Digisport

Concordia Chiajna - Sportul Studentesc, ora 19.00 - Dolce TV

Petrolul Ploiesti - Otelul Galati, ora 21.30 - Digisport

Etapa a II-a

Vineri, 29 iulie

Sportul Studentesc - Ceahlaul Piatra Neamt, ora 18.30 - Digisport

Sambata, 30 iulie

FCM Targu Mures - CFR Cluj, ora 18.30 - Digisport

Universitatea Cluj - Rapid Bucuresti, ora 20.20 - Antena 1

FC Vaslui - Petrolul Ploiesti, ora 22.00 - Digisport

Duminica, 31 iulie

Astra Ploiesti - Vointa Sibiu, ora 18.30 - Digisport

Steaua Bucuresti - CS Mioveni, ora 20.15 - Dolce TV

Gaz Metan Medias - Dinamo Bucuresti, ora 21.30 - Digisport

Luni, 1 august

Pandurii Targu Jiu - FC Brasov, ora 18.30 - Digisport

Marti, 2 august

Otelul Galati - Concordia Chiajna, ora 20.30 - Digisport

Etapa a III-a

Vineri, 12 august

CS Mioveni - Astra Ploiesti, ora 18.45 - Digisport

CFR Cluj - Gaz Metan Medias, ora 20.30 - Gsp TV

Sambata, 13 august

Concordia Chiajna - FC Vaslui, ora 18.30 - Digisport

Petrolul Ploiesti - Rapid Bucuresti, ora 20.15 - Dolce TV

Dinamo Bucuresti - Pandurii Targu Jiu, ora 21.30 - Digisport

Duminica, 14 august

Ceahlaul Piatra Neamt - Otelul Galati, ora 18.30 - Digisport

Steaua Bucuresti - Universitatea Cluj, ora 20.30 - Digisport

Luni, 15 august

FC Brasov - Sportul Studentesc, ora 21.30 - Digisport

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Liga Profesionistă de Fotbal a anunţat programul returului Ligii I. Iată datele la care se vor disputa meciurile din returul sezonului 2011-2012:

ETAPA A 18-A - SÂMBĂTĂ, 17.12.2011

ETAPA A 19-A - SÂMBĂTĂ, 25.02.2012

ETAPA A 20-A - SÂMBĂTĂ, 03.03.2012

ETAPA A 21-A - SÂMBĂTĂ, 10.03.2012

ETAPA A 22-A - SÂMBĂTĂ, 17.03.2012

ETAPA A 23-A - MIERCURI, 21.03.2012

ETAPA A 24-A - SÂMBĂTĂ, 24.03.2012

ETAPA A 25-A - SÂMBĂTĂ, 31.03.2012

ETAPA A 26-A - MIERCURI, 04.04.2012

ETAPA A 27-A - SÂMBĂTĂ, 07.04.2012

ETAPA A 28-A - SÂMBĂTĂ, 14.04.2012

ETAPA A 29-A - SÂMBĂTĂ, 21.04.2012

ETAPA A 30-A - SÂMBĂTĂ, 28.04.2012

ETAPA A 31-A - MIERCURI, 02.05.2012

ETAPA A 32-A - SÂMBĂTĂ, 05.05.2012

ETAPA A 33-A - SÂMBĂTĂ, 12.05.2012

ETAPA A 34-A - SÂMBĂTĂ, 19.05.2012

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Începem pe 5 martie

Liga Profesionistă de Fotbal a stabilit astăzi programul etapelor a XIX-a şi a XX-a din campionatul Ligii I, primele din 2012.

FC Oţelul Galaţi va susţine primul meci din noul an pe terenul echipei CS Concordia Chiajna luni, 5 martie, de la ora 20.30, joc care va fi transmis în direct de canalul Digi Sport.

Partida FC Oţelul Galaţi - FC Ceahlăul Piatra Neamţ, din etapa următoare, va avea loc pe arena Oţelul sâmbătă, 10 martie, de la ora 19.00. Întâlnirea va fi transmisă tot de Digi Spot.

otelul-galati.ro

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.