Jump to content

Un autocar cu suporteri gălăţeni a luat foc lângă Bacău


Recommended Posts

Posted

Un autocar cu suporteri gălăţeni a luat foc lângă Bacău

Unul dintre autocarele cu suporterii echipei Oţelul Galaţi a luat foc, duminică după-amiaza, în apropiere de Adjud, judeţul Bacău. Autocarul plin cu suporteri mergea spre Piatra Neamţ, unde Oţelul joacă în această seară meciul din supercupa României cu Steaua.

Corespondentul Antena 3, Gabi Vlad, a declarat că unul din autocare ar fi suferit o defecţiune la motor, din cauza caniculei, cel mai probabil. Tot din informaţii preliminare, suporterii au avut timp să părăsească autocarul şi nu există nici o victimă.

Pompierii din Bacău se îndreaptă spre autocar la această oră. Conform purtătorului de cuvânt al ISU Vrancea, Florin Olaru, a declarat, pentru Antena 3, că două autospeciale cu apă şi spumă şi opt subofiţeri sunt în drum spre locul incidentului.

antena3.ro

Un autocar cu suporteri ai echipei Oţelul Galaţi a luat foc pe E 85, în Vrancea, nu sunt victime

Un autocar plin cu suporteri ai echipei de fotbal Oţelul Galaţi care mergeau la Piatra Neamţ a luat foc, duminică după-amiază, pe E 85, în judeţul Vrancea, reprezentanţii ISU Vrancea afirmând că nu există victime, scrie Mediafax.

Autocarul a luat foc pe E 85, în Vrancea, în apropiere de graniţa cu judeţul Bacău.

Purtătorul de cuvânt al ISU Vrancea, Florin Olaru, a declarat că la faţa locului au plecat două autospeciale cu opt subofiţeri. Potrivit sursei citate, primele informaţii arată că niciun pasager al autocarului nu a fost rănit.

În autocar se aflau aproximativ 50 de suporteri ai echipei Oţelul Galaţi, care mergeau la Piatra Neamţ. Autocarul făcea parte dintr-un convoi de aproximativ 15 autocare cu suporteri ai Oţelul Galaţi.

UPDATE: Autocarul în care se aflau aproximativ 50 de suporteri ai echipei de fotbal Oţelul Galaţi şi care a luat foc, duminică, pe E 85, la graniţa judeţelor Vrancea şi Bacău, a ars aproape complet în urma incendiului, însă nicio persoană nu a fost rănită, pasagerii reuşind să iasă la timp din maşină.

romanialibera.ro

Posted

Suporterii aflaţi în autocarul care a luat foc, preluaţi de alte maşini

Suporterii echipei Oţelul Galaţi care se aflau în autocarul ce a luat foc, duminică, pe drumul european E 85, în judeţul Bacău, au fost preluaţi de alte autocare cu suporteri care circulau în acelaşi convoi, plecând spre Piatra Neamţ, transmite corespondentul MEDIAFAX. În autocarul care a luat foc se aflau 49 de pasageri, iar aceştia şi-au continuat călătoria spre Piatra Neamţ cu alte autocare care se aflau în convoiul plecat de la Galaţi.

Potrivit autorităţilor aflate la faţa locului, pasagerii au plecat în siguranţă spre destinaţie, fără ca vreunul dintre ei să fie rănit.

De la Galaţi plecaseră spre Piatra Neamţ 13 autocare cu suporteri, plecarea fiind organizată de clubul Oţelul, cu maşini ale unei firme private de transport din Galaţi.

Autocarul în care se aflau 49 de suporteri ai echipei de fotbal Oţelul Galaţi a luat foc, duminică după-amiază, pe DN 2 (E 85), la graniţa judeţelor Vrancea şi Bacău. Şeful Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Vrancea, locotenent colonel Flaviu Chişchiop, a declarat pentru MEDIAFAX că incendiul a fost anunţat la ISU Bacău de către pasageri ai autocarului, iar ulterior, la ora 16.15, a fost anunţat şi ISU Vrancea.

Potrivit sursei citate, la faţa locului au fost trimise două autospeciale de la Detaşamentul de pompieri Adjud, cu zece subofiţeri, iar la momentul în care aceştia au ajuns autocarul era cuprins de flăcări în întregime. Şeful ISU Vrancea a precizat că autocarul a fost distrus aproape complet în urma incendiului, însă nicio persoană nu a fost rănită, toţi pasagerii reuşind să iasă la timp din maşină.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.