dcp100168 Posted August 27, 2011 Posted August 27, 2011 Opt artişti gălăţeni - în expoziţie la TorinoMuzeul de Artă Vizuală din Galaţi a repurtat, săptămâna aceasta, o victorie la Torino.Galeria D’Arte „Aripa” di Mariana Papara a găzduit expoziţia „Între real şi ideal”, cu lucrări realizate de 8 dintre cei mai cunoscuţi artişti plastici gălăţeni: Jana Andreescu, Gheorghe Andreescu, David Sava, Cornelia Burlacu Nicolaescu, Iulia Filimon, Gabriela Georgescu, Ioan Tudor şi Liliana Jorică Negoescu. „Am fost primiţi cu foarte multă căldură şi credem că expoziţia este doar începutul unei colaborări durabile cu Galeria «Aripa» şi doamna Mariana Papara, pe care am cunoscut-o prin intermediul profesorilor şi artiştilor plastici de la Liceul de Artă din Galaţi”, ne-a declarat „la cald”, chiar din Torino, directorul Muzeului de Artă Vizuală, Dan Basarab Nanu.viata-libera.ro
Aura Chipirliu Posted September 3, 2011 Posted September 3, 2011 sunt bucuroasa ca galatiul e fruntas muzeul de arta vizuala a repurtat saptamina aceasta o victorie la torino 8 artisti plastici
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now