Jump to content

Opt artişti gălăţeni - în expoziţie la Torino


Recommended Posts

Posted

Opt artişti gălăţeni - în expoziţie la Torino

Muzeul de Artă Vizuală din Galaţi a repurtat, săptămâna aceasta, o victorie la Torino.

Galeria D’Arte „Aripa” di Mariana Papara a găzduit expoziţia „Între real şi ideal”, cu lucrări realizate de 8 dintre cei mai cunoscuţi artişti plastici gălăţeni: Jana Andreescu, Gheorghe Andreescu, David Sava, Cornelia Burlacu Nicolaescu, Iulia Filimon, Gabriela Georgescu, Ioan Tudor şi Liliana Jorică Negoescu.

„Am fost primiţi cu foarte multă căldură şi credem că expoziţia este doar începutul unei colaborări durabile cu Galeria «Aripa» şi doamna Mariana Papara, pe care am cunoscut-o prin intermediul profesorilor şi artiştilor plastici de la Liceul de Artă din Galaţi”, ne-a declarat „la cald”, chiar din Torino, directorul Muzeului de Artă Vizuală, Dan Basarab Nanu.

viata-libera.ro

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.