Jump to content

Oprirea / stationarea intezisa ?

Rami
 Share

Recommended Posts

Serios ? Poate pentru fraieri . :-?

Zilnic, in fata Palatului de Justitie . Acelasi tablou al celor ce pot si au cu ce stationa / opri in acea intersectie. Sa mai spun ca virajul la dreapta " beneficiaza " de vizibilitate redusa ? Sau ca se incalca niste ruguli de circulatie ? Ar fi de prisos, zic eu , intrucat in fiecare zi , acele masini si altele , sunt tot acolo . Stationate exact in dreptul indicatorului, pe care il sfideaza cu nonsalanta.

post-2832-0-60112200-1316108961_thumb.jp

Problema e alta...ce ai pozat tu, e doar o mica parte din Galati...nu vad decat 3 masini in poza :P DAR SUNT CU MIILE SI NU-I MAI SUPOOOOORT!!!!! Unde mai pui ca in M39 in statia de maxi-taxi stau zilnic politisti maidanezi care, bineinteles ca vad doar ce-i intereseaza: Dacii amarate dinaintea revolutiei, cate o domnisoara timida (astia au si scoala facuta, se uita si la fetze), cate un mos vai de el...DE AICI SE FAC BANII LA BUGETUL LOCAL, Rami, nu de la jmecheri...poi maidanezilor le e frica de jmecheri, ca pot sa ia bataie si in intersectie sau parcare...asa ca se uita numai dupa fraieri. Pe bune, poti sa-i calci pe pantofi daca ai Mertz, BMV, VW, daca ai lant si ghiul si treci (ca pieton) pe rosu...nu te vad :)) esti pe "invisible" sau pe "DND"...in schimb, daca esti amarastean, devii brusc "Available" =))

Edited by AdiTZA

Problema e alta...ce ai pozat tu, e doar o mica parte din Galati...nu vad decat 3 masini in poza :P DAR SUNT CU MIILE SI NU-I MAI SUPOOOOORT!!!!! Unde mai pui ca in M39 in statia de maxi-taxi stau zilnic politisti maidanezi care, bineinteles ca vad doar ce-i intereseaza: Dacii amarate dinaintea revolutiei, cate o domnisoara timida (astia au si scoala facuta, se uita si la fetze), cate un mos vai de el...DE AICI SE FAC BANII LA BUGETUL LOCAL, Rami, nu de la jmecheri...poi maidanezilor le e frica de jmecheri, ca pot sa ia bataie si in intersectie sau parcare...asa ca se uita numai dupa fraieri. Pe bune, poti sa-i calci pe pantofi daca ai Mertz, BMV, VW, daca ai lant si ghiul si treci (ca pieton) pe rosu...nu te vad :)) esti pe "invisible" sau pe "DND"...in schimb, daca esti amarastean, devii brusc "Available" =))

E foarte adevarat ca stau cu miile. Am fotografiat eu doar cateva, erau mai multe , sunt mai multe, nu am timp sa ii pozez si e de prisos, atat timp cat stim cu totii cum stau lucrurile.

Si da, sunt satula si eu de ei. :(

Si, da, stiu cum e coruptia si cum sunt criteriile de selectie . Eu sunt vazuta pe strada ca aia mica care conduce un moped si peste care masinile mari pot trece si politia le poate opri sa faca o gluma proasta. Pana cand m-am desteptat si am taiat si eu fata la cateva "jmechere " de BMV & CO. Asa , si ? Si pana cand le-am spus politistilor ca nu am chef si timp pentru glume de doi bani. Asa , si ?

E foarte adevarat ca stau cu miile. Am fotografiat eu doar cateva, erau mai multe , sunt mai multe, nu am timp sa ii pozez si e de prisos, atat timp cat stim cu totii cum stau lucrurile.

Si da, sunt satula si eu de ei. :(

Si, da, stiu cum e coruptia si cum sunt criteriile de selectie . Eu sunt vazuta pe strada ca aia mica care conduce un moped si peste care masinile mari pot trece si politia le poate opri sa faca o gluma proasta. Pana cand m-am desteptat si am taiat si eu fata la cateva "jmechere " de BMV & CO. Asa , si ? Si pana cand le-am spus politistilor ca nu am chef si timp pentru glume de doi bani. Asa , si ?

deci...pana la urma, care era cu adevarat, problema???

nu spui nimic de cei care, pentru un covrig, lasa masina IN CURBA, PE TRECEREA DE PIETONI??

nu spui nimic de cei care opresc pe banda II, ca sa discute cu cei de pe banda I??

Edited by Legumix

deci...pana la urma, care era cu adevarat, problema???

nu spui nimic de cei care, pentru un covrig, lasa masina IN CURBA, PE TRECEREA DE PIETONI??

nu spui nimic de cei care opresc pe banda II, ca sa discute cu cei de pe banda I??

uita-te la titlul topik-ului.

uita-te la titlul topik-ului.

m-am uitat.

si, repet...care este ADEVARATA problema? oprirea/stationarea interise (si nerespectate) din ACEA intersectie, sau ORICE oprire/stationare, la nivelul intregii culturi auto galatene, din intreaga urbe???

fac o paranteza - stand la balconul caruia i-ai facut poza, am remarcat NUMEROASE automobile care vireaza, in toate sensurile, fara a semnaliza. aceeasi cultura auto galateana.

• 2 weeks later...

Eu zic sa facem asa: ori de cate ori avem ocazia, sa fotografiem cu ce avem la indemana toti idiotii care opresc/stationeaza ilegal, rablele care stau din '90 incoace in parcari sau pe trotuare si bineinteles cat mai multe poze cu masinile Politiei oprite/stationate pe unde vor ele (politistul sofer respecta legea, dar daca masina vrea sa opreasca acolo, acolo opreste). Incepand de la soferii de cascarabete, pana la cei care "parcheaza" pe trotuar, ocupand toata/90% din latimea lui. In poze sa se vada si numerele de inmatriculare. Sa facem o colectie maricica de poze si sa le trimitem politiei maidaneze...sa vedem, vor actiona conform legii?

• 7 years later...
  • 4 months later...