Jump to content

politistii prosti

mambo
 Share

Recommended Posts

azi, in Moeciu, un politist gras, tiganos si cu barba imi face semn sa trag pe dreapta. ma conformez.

- buna ziua, ag. pr. P. Florin, va rog sa-mi prezentati actele pt control

- ..........................

- de ce nu purtati centura?

- pt ca abia am iesit din pensiunea X si ma opresc peste 200 m la restaurantul Y

- asta nu e o scuza

- .......................

- de ce umblati cu CI in asa hal de deteriorata?

- pt ca la mine in oras intru in multe institutii si mi se solicita CI la poarta. daca nu mi l-ar cere nimeni, asa cum e in cazul dvs, ar fi aratat tipla.

- ......................................

- .....................................

- ca sa nu va stric concediul dandu-va amenda pt nepurtarea centurii de siguranta, o sa va scriu un PV de amenda pt CI deteriorata, care este mult mai mica.

imi inapoiaza permisul de conducere si pastreaza CI pt a completa PV-ul. eu raman la volan iar grasul se opreste la biroul sau, haionul portbagajului Loganului militienesc. dupa cca. 3-4 min imi face semn sa ma duc la el. ma conformez din nou.

- conf. art. ..... din OUG ...... ati fost sanctionat cu amenda in valoare de 40 de lei cu achitare a 50% din valoare in 48 de ore lucratoare.

in mom. urmator ii suna telefonul si urmeaza o convorbire de cca. 5 min. (lipsa de respect??). apoi:

-d-le, daca n-as fi fost politiist, credeti ca ma mai suna cineva pe mine?

- nu stiu...:-??

- va raspund tot eu la intrebare: nu ma mai suna nimeni domle.

normal, cine si-ar dori sa sune un prost care nici macar politai nu este??

=))

• 7 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...