Jump to content

Oţelul - Universitatea Cluj 2-0

dcp100168

Recommended Posts

Bilete Oţelul - U Cluj

Preţurile biletelor pentru meciul de sâmbătă, FC Oţelul Galaţi - FC Universitatea Cluj, din etapa a XXXII-a a Ligii I Bergenbier, sunt următoarele: Tribuna I - 20 de lei, Tribuna a II-a - 15 lei, Peluze - 10 lei, Tribuna Zero - 70 lei.

Biletele se vor comercializa sâmbătă, 12 mai, între orele 9.00 şi 19.00, la casele de bilete din jurul stadionului Oţelul.

Tichetele pentru Tribuna Zero vor fi disponibile la clubul ArcelorMittal din Ţiglina I.

otelul-galati.ro

Oţelul Galaţi - Universitatea Cluj 2-0

Formaţia Oţelul Galaţi a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Universitatea Cluj, într-un meci din etapa a XXXII-a a Ligii I. Golurile au fost marcate de Antal '24 şi Pena '66 (penalti).

1-0: Antal a şutat din marginea careului de 16 metri, la colţul lung;

2-0: Pena a transformat un penalti acordat pentru un fault în careu asupra sa.

Oţelul Galaţi: Grahovac - Râpă, Perendija, Costin, Ilie - Filip, Giurgiu (Neagu '80) - Antal (Stromajer '73), Didi (Viglianti '53), Iorga - Pena. Antrenor: Dorinel Munteanu.

Universitatea Cluj: Boşneag - Popa, Galamaz, Szukala, Mendy - Boştină (Drăghici '70), Hoban, Marinescu (Cojocnean '56) - Grozav, Morar (Tony '46), Cristea. Antrenor: Claudiu Niculescu.

Cartonaşe galbene: Râpă '39, Pena '49, Neagu '88 / Boştină '44, Cojocnean '65, Hoban '80, Cristea '89

Arbitri: Sebastian Colţescu (central) - Iulian Radu, Petruţa Iugulescu (asistenţi) - Ionel Ivan (rezervă). Observatori: Pavel Peniu, Viorel Sandu.

La meci au asistat aproximativ 3.500 de spectatori, între care şi 15 fani clujeni.

mediafax.ro

Dorinel Munteanu: "Nu ne facem vise cu Europa"

Dorinel Munteanu, antrenorul celor de la Oţelul Galaţi, a vorbit despre victoria echipei sale cu U Cluj, scor 2-0. "Am ştiut că întîlnim o echipă cu potenţial foarte mare. Am reuşit să marcăm, sînt bucuros că am luat cele trei puncte şi am legat deja 3 victorii consecutive. Nu ne facem vise că Vasluiul ar putea fi depunctată. Noi ne-am pierdut şansa de a merge în cupele europene. Dacă ar fi ceva concret în cazul depunctării, am fi îndreptăţiţi, fiind prima sub linie. Nu cred însă că Porumboiu face greşeli. Sînt mai îngrijorat că 3-4 jucători importanţi şi-au depus memoriu", a spus Dorinel Munteanu la Fanatik Show la DigiSport 1.

gsp.ro

Niculescu îşi face 'mea culpa': "E vina mea, jucătorii mei au rămas cu gândul la derby-ul cu CFR"

Tehnicianul echipei Universitatea Cluj, Claudiu Niculescu, a declarat după înfrângerea din meciul din deplasare cu Oţelul, scor 2-0, că elevii săi au făcut un joc foarte slab şi că gazdele au meritat victoria, transmite corespondentul MEDIAFAX. "Am făcut astăzi un meci foarte slab, Oţelul a fost echipa mult mai bună şi a meritat să câştige. Este şi vina mea pentru că nu am putut să îmi motivez jucătorii, care cred că au rămas cu gândul la derbiul cu CFR. Sper însă să o fac cel puţin pentru meciul următor, pentru că apoi vom avea timp să ne gândim la partida cu CFR", a spus Niculescu, care a reafirmat că decizia de rejucare a meciului cu CFR Cluj este corectă.

prosport.ro