dcp100168 Posted November 2, 2012 Posted November 2, 2012 Preţul biletelor de tren Galaţi-Brăila se înjumătăţeşteVeste bună de la CFR Călători pentru gălăţeni şi brăileni! Preţul călătoriilor între Galaţi şi Brăila cu trenurile de rang superior ale companiei scade la jumătate. "CFR Călători informează că, începând cu data de 5 noiembrie 2012, se vor acorda reduceri de 45 la sută şi 50 la sută pentru călătoriile cu trenurile Intercity şi InterRegio de pe ruta Brăila-Galaţi şi retur.Posesorii de abonamente valabile la tren Regio pot călători fără plata diferenţelor tarifare la trenurile InterRegio de pe aceasta rută. La fel şi pasagerii care au abonamente la trenuri InterRegio pot călători fără plata diferenţelor tarifare la trenurile Intercity", a anunţat compania naţională de transport feroviar de călători.Astfel, preţul unui bilet la clasa a doua cu trenurile Intercity va fi 12,35 de lei în loc de 24,7 lei, cu InterRegio 5,45 de lei în loc de 10,9 lei, iar abonamentul pentru elevi şi studenţi va costa 54,6 lei, fie că e vorba despre trenurile Regio sau InterRegio.viata-libera.ro
Mikka Posted November 3, 2012 Posted November 3, 2012 Un bilet intre Galati si Braila costa aproape 25 lei??? In conditiile in care trenul face vreo 40 de minute?Nu sunt fax maxi-taxi, dar mi se pare fabulos ca pentru o distanta ca intre Galati si Braila sa platesti CFR un purcoi de bani.
George Posted November 4, 2012 Posted November 4, 2012 Eu intre Galati si Braila folosesc Regio daca merg cu CFR uite ca acum m-a convins abia sa folosesc si iInter Regio pt ca au ieftenit cat la Regio. Desi mai des merg cu Maxi-Taxi.
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now