dcp100168 Posted November 2, 2012 Posted November 2, 2012 A căzut 12 metri în golUn bărbat în vârstă de 24 de ani, angajat al unei firme de construcţii gălăţene, a căzut de pe schelă, de la o înălţime de peste 12 metri. Tânărul lucra împreună cu alţi muncitori la o izolaţie exterioară de apartament. La un moment dat, muncitorul de 24 de ani s-a dezechilibrat şi a căzut. La faţa locului s-a deplasat un echipaj al Ambulanţei, care i-a acordat muncitorului îngrijiri medicale şi l-a transportat la Spitalul de Urgenţă. Din primele cercetări a rezultat faptul că tânărul purta un echipament de protecţie, care nu era însă ataşat la schelă. Pacientul se află internat la secţia de Neurochirurgie a Spitalului de Urgenţă, iar cazul a fost preluat şi de poliţişti.presagalati.ro
Mikka Posted November 2, 2012 Posted November 2, 2012 A căzut 12 metri în golAsa, si e vreun record? Sau care e ideea? Mai trebuiau cativa metri?Aaa, ca nu era asigurat, ca izolatiile astea se fac asa cum se fac (oameni mai mult mai mai putin pregatiti, de materiale sau o minima tehnologie nici nu mai vorbim), ca nu verifica nimeni ce se intampla pe un asemenea santier etc. asta nu e stire, la naiba.
Relu Posted November 2, 2012 Posted November 2, 2012 Din primele cercetări a rezultat faptul că tânărul purta un echipament de protecţie, care nu era însă ataşat la schelă.Asta-i de „cine-o face ca mine, ca mine să pățească”... A avut noroc..., să cazi de pe la etajul patru....
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now