Jump to content

Recommended Posts

Posted

A căzut 12 metri în gol

Un bărbat în vârstă de 24 de ani, angajat al unei firme de construcţii gălăţene, a căzut de pe schelă, de la o înălţime de peste 12 metri. Tânărul lucra împreună cu alţi muncitori la o izolaţie exterioară de apartament. La un moment dat, muncitorul de 24 de ani s-a dezechilibrat şi a căzut. La faţa locului s-a deplasat un echipaj al Ambulanţei, care i-a acordat muncitorului îngrijiri medicale şi l-a transportat la Spitalul de Urgenţă. Din primele cercetări a rezultat faptul că tânărul purta un echipament de protecţie, care nu era însă ataşat la schelă. Pacientul se află internat la secţia de Neurochirurgie a Spitalului de Urgenţă, iar cazul a fost preluat şi de poliţişti.

presagalati.ro

Posted
A căzut 12 metri în gol

Asa, si e vreun record? Sau care e ideea? Mai trebuiau cativa metri?

Aaa, ca nu era asigurat, ca izolatiile astea se fac asa cum se fac (oameni mai mult mai mai putin pregatiti, de materiale sau o minima tehnologie nici nu mai vorbim), ca nu verifica nimeni ce se intampla pe un asemenea santier etc. asta nu e stire, la naiba.

Posted
Din primele cercetări a rezultat faptul că tânărul purta un echipament de protecţie, care nu era însă ataşat la schelă.

Asta-i de „cine-o face ca mine, ca mine să pățească”...

A avut noroc..., să cazi de pe la etajul patru....

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.