Sari la conținut

Model - Mă calcă pe nervi


dcp100168

Postare recomandata

Nu! ma refer la concertul Iris s a altor trupe cunoscute. Sau ai vrut sa ma iei peste picior? Inca un pas din asta si nu mai am ce discuta cu tine. Deci ieri a venit in Braila Iris la concert. Unii spun ca a fost pe baza de invitati, in ziarul de azi a aparut ca pe bilete gratuite dar au fost putine la numar si s-a dat din timpul zilei. Eu nu am fost anuntat prin nici un ziar de acest concert ci abia in ziarul Adevarul de seara, cand deja se epuizasera biletele acelea. Cica cei care nu au acele bilete sa priveasca concertul pe ecran in rondoul din Centru. nu m-am mai dus ca m-a enervat aceasta chestie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu! ma refer la concertul Iris s a altor trupe cunoscute. Sau ai vrut sa ma iei peste picior? Inca un pas din asta si nu mai am ce discuta cu tine. Deci ieri a venit in Braila Iris la concert. Unii spun ca a fost pe baza de invitati, in ziarul de azi a aparut ca pe bilete gratuite dar au fost putine la numar si s-a dat din timpul zilei. Eu nu am fost anuntat prin nici un ziar de acest concert ci abia in ziarul Adevarul de seara, cand deja se epuizasera biletele acelea. Cica cei care nu au acele bilete sa priveasca concertul pe ecran in rondoul din Centru. nu m-am mai dus ca m-a enervat aceasta chestie.

inainte de a te ofusca prea adanc, ar fi trebuit sa urmaresti linia logica a covorbirilor, si ai fi observat ca, nu avea nimic de-a face cu concertul (in aer liber sau la cusca)

daca voiai sa schimbi tema, puteai sa anunti acest aspect cu "apropo" sau "ce noutati am eu" sau..orice alta scoatere de pe sinele logicii si a dialogului.

acum..poti sa nu mai discuti cu mine :YMPARTY:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragilor!

Stiti ce ma calca pe mine pe nervi?

Cand pe strada imi semnalizez pana si cea mai mica intentie se gaseste cate un obosit sa nu observe...

Am avut un accident,mi-a parcat in portbagaj un camion... :((

Eram pe banda unu ,am semnalizat dr ,am redus viteza usurel ca Maria are rau de masina,m-am incadrat cat am putut eu spre marginea din dr a strazii ca sa intru la spalatorie si....surprize !Un camion ale carui frane n-au tinut fiindca era incarcat tare,si al carui sofer era prea obosit ca sa ma observe[se intampla pe la 6 seara] ...mi-a straicat toata partea dorsala a masinii! :(( Astept sa sune cei de la aisgurari si sa mi-o rezolve...inca se poate circula cu ea...dar.. :(( mi-aduce aminte de nenorocire. 8-|

Iar despre marlania unora la volan,cu''daca eu nu trec...'' se oftica sotul meu cand sunt o doamna si ii las sa se incadreze pe vreu sens de mers...am sa scriu pe spatele masinii

"SOTUL MEU NU MA LASA SA FIU LADY LA VOLAN!" macar sa il injure pe el cand nu sunt in dispozitia necesara.. :d si mai uit sa fiu atenta la cei de pe strada! /:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma calca pe nervi lucrurile netermitate sau terminate dar facute de mantuiala. Sau facute fara creier.

Exemplu:

Se stie ca la Spitalul Judetean s-a construit Unitatea de Primire a Urgentelor. Ei bine, aceasta n-a fost prevazuta si cu trotuar aferent strazii Brailei. Este ceva dar este un fel de "spatiu verde" care da direct in strada. Am pus in ghilimele spatiu verde caci nu e nici macar... e un loc prin care trecatorii sunt nevoiti sa mearga caci n-au pe unde. E mocirla cand ploua sau praf cand ... nu ploua. Daca esti parinte si ai un bebe in carucior sau mergi cu copilul cu bicicleta - TREBUIE s-o iei efectiv pe strada.

Nu am inteles niciodata de ce nu s-a prevazut cu trotuar asfaltat acea mica zona. Nu era mare lucru. Initial am sperat ca se va asfalta dar in fiecare primavara se sapa si se planteaza ... gard verde :-O

Si mai sunt exemple de lucruri neterminate de-mi vine sa cred ca-i o obisnuinta! x(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@toto

Asta e chiar cel mai mic aspect care le-a scapat celor care au proiectat UPU. Mai misto (dar si mai putin mediatizat) a fost atunci cand, dupa inaugurare au constatat ca ambulantele (dubele alea noi, frumoase etc.) NU INCAP pe intrarile UPU... Pana la urma s-au mai facut niste interventii si au reusit sa mareasca intrarile... Asa ca un trotuar :d

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda... foarte vulgar din partea unei femei sa aiba atitudine de ...cioban la volan :YMSICK: femeile sunt mai fragile asa ca numai gura de ele ca daca unu o injura ..ea ce face ..?sunt sigura ca nu ar mai avea replica..

nimic nu-i mai sexy pentru o femeie, ce de altfel e educata, in anumite momente si doar in anumite momente sa spuna prostii. unde mai pui sa fie rosie-n obraji, cu ochii sclipind a furie si cu parul ciufulit, hehe...

crede-ma, nu tine de vulgaritate, ba din contra, de accentuarea eternului feminin ;;) discrepantele si contrariile atrag...nu mult, ci foarte mult, scumpa si draga copila :-*

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma calca pe nervi lucrurile netermitate sau terminate dar facute de mantuiala. Sau facute fara creier.

Exemplu:

Se stie ca la Spitalul Judetean s-a construit Unitatea de Primire a Urgentelor. Ei bine, aceasta n-a fost prevazuta si cu trotuar aferent strazii Brailei. Este ceva dar este un fel de "spatiu verde" care da direct in strada. Am pus in ghilimele spatiu verde caci nu e nici macar... e un loc prin care trecatorii sunt nevoiti sa mearga caci n-au pe unde. E mocirla cand ploua sau praf cand ... nu ploua. Daca esti parinte si ai un bebe in carucior sau mergi cu copilul cu bicicleta - TREBUIE s-o iei efectiv pe strada.

Nu am inteles niciodata de ce nu s-a prevazut cu trotuar asfaltat acea mica zona. Nu era mare lucru. Initial am sperat ca se va asfalta dar in fiecare primavara se sapa si se planteaza ... gard verde :-O

Si mai sunt exemple de lucruri neterminate de-mi vine sa cred ca-i o obisnuinta! x(

ideea este ca, cei care pleaca sanatosi, pe picioarele lor, sa se intoarca in spital :-Q

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda... foarte vulgar din partea unei femei sa aiba atitudine de ...cioban la volan :YMSICK: femeile sunt mai fragile asa ca numai gura de ele ca daca unu o injura ..ea ce face ..?sunt sigura ca nu ar mai avea replica..

nimic nu-i mai sexy pentru o femeie, ce de altfel e educata, in anumite momente si doar in anumite momente sa spuna prostii. unde mai pui sa fie rosie-n obraji, cu ochii sclipind a furie si cu parul ciufulit, hehe...

crede-ma, nu tine de vulgaritate, ba din contra, de accentuarea eternului feminin ;;) discrepantele si contrariile atrag...nu mult, ci foarte mult, scumpa si draga copila :-*

Ma bucur Cata ca esti pe aceeasi lungime de unda cu mine...

Cat despre tine,Iulia,nu stiu in ce cadru ai crescut tu dar daca am curaj sa imi asum iesirile[chiar daca se lasa cu cine stie ce evenimente dupa din partea "domnilor" B-( ]asta nu inseamna ca sunt vulgara doar fiindca tip...sau injur...[mai nou!]Totul se reduce la "educatia" de generatii intregi cum ca femeia e inferioara barbatului si ca aceasta ar trebui sa taca indiferent daca are dreptate sau nu...De ce un "domn" are dreptul sa lase geamul in jos si sa zica "galant" chestii despre mortii mamei,despre familia pe care nu mi-o cunoaste iar eu sa ii zic saru-mana..esti un domn!

Fiecare dintre noi e vulgar intr-un moment sau altul al vietii...Eu aleg sa ma ridic din noroiul in care au fost crescute femeile cu mentalitate de servitoare...

Sau faza de culme ieri :in mijlocul strazii un "domn" la vreo 70 de ani bine cladit inca, trecea strada la vreo 5 metri de trecere...Am oprit efectiv in strada si l-am lasat sa treaca...am lasat geamul jos si l-am intrebat daca nu a observat trecerea mai incolo... :d Stii draga Iulia ce mi-a raspuns? :d Asa in linii mari am cruce maaaare pt mama asa... gratis de la el!Iar eu trebuia cumva sa ii zic saru'mana :YMTONGUE:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

catilina22003 wrote:

iuliachristaL wrote:

mda... foarte vulgar din partea unei femei sa aiba atitudine de ...cioban la volan femeile sunt mai fragile asa ca numai gura de ele ca daca unu o injura ..ea ce face ..?sunt sigura ca nu ar mai avea replica..

nimic nu-i mai sexy pentru o femeie, ce de altfel e educata, in anumite momente si doar in anumite momente sa spuna prostii. unde mai pui sa fie rosie-n obraji, cu ochii sclipind a furie si cu parul ciufulit, hehe...

crede-ma, nu tine de vulgaritate, ba din contra, de accentuarea eternului feminin discrepantele si contrariile atrag...nu mult, ci foarte mult, scumpa si draga copila

Ma bucur Cata ca esti pe aceeasi lungime de unda cu mine...

Cat despre tine,Iulia,nu stiu in ce cadru ai crescut tu dar daca am curaj sa imi asum iesirile[chiar daca se lasa cu cine stie ce evenimente dupa din partea "domnilor" ]asta nu inseamna ca sunt vulgara doar fiindca tip...sau injur...[mai nou!]Totul se reduce la "educatia" de generatii intregi cum ca femeia e inferioara barbatului si ca aceasta ar trebui sa taca indiferent daca are dreptate sau nu...De ce un "domn" are dreptul sa lase geamul in jos si sa zica "galant" chestii despre mortii mamei,despre familia pe care nu mi-o cunoaste iar eu sa ii zic saru-mana..esti un domn!

Fiecare dintre noi e vulgar intr-un moment sau altul al vietii...Eu aleg sa ma ridic din noroiul in care au fost crescute femeile cu mentalitate de servitoare...

Sau faza de culme ieri :in mijlocul strazii un "domn" la vreo 70 de ani bine cladit inca, trecea strada la vreo 5 metri de trecere...Am oprit efectiv in strada si l-am lasat sa treaca...am lasat geamul jos si l-am intrebat daca nu a observat trecerea mai incolo... Stii draga Iulia ce mi-a raspuns? Asa in linii mari am cruce maaaare pt mama asa... gratis de la el!Iar eu trebuia cumva sa ii zic saru'mana

Personal, sunt de acord cu Iulia.. indiferent care e motivul, cata vreme mai ai posibilitatea sa mai injuri in trafic, ai dreptul sau mai bine zis, obligatia, sa nu o faci :d O insulta primita nu valoreaza si, mai ales, nu rezolva nimic, poate doar o amenda pentru cel care o aplica. Ganditi-va insa unde se poate ajunge de cele mai multe ori dupa o serie de injuraturi si raspunsuri la provocari si constatati ca asta nu e o solutie :d Cu atat mai rau i-ar sta unei femei sa-si bage si sa-si scoata in plina strada si asta chiar n-are nicio legatura cu lipsa de vulgaritate, emanciparea femeii si alte motivatii de genu`..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma calca pe nervi instructorii auto care-si scot cursantii pe strazi - in ore de maxima aglomeratie pe strazi importante in fluidizarea traficului. x(

mi se pare firesc...nu toate scolile au simulatoare.Ca doar printre pericole se invata, nu stand in fotoliu :O)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal, sunt de acord cu Iulia.. indiferent care e motivul, cata vreme mai ai posibilitatea sa mai injuri in trafic, ai dreptul sau mai bine zis, obligatia, sa nu o faci :d O insulta primita nu valoreaza si, mai ales, nu rezolva nimic, poate doar o amenda pentru cel care o aplica. Ganditi-va insa unde se poate ajunge de cele mai multe ori dupa o serie de injuraturi si raspunsuri la provocari si constatati ca asta nu e o solutie :d Cu atat mai rau i-ar sta unei femei sa-si bage si sa-si scoata in plina strada si asta chiar n-are nicio legatura cu lipsa de vulgaritate, emanciparea femeii si alte motivatii de genu`..

Nu te gandi ca ma apuc sa fac asta...Sa imi bag ce nu am in dotare si toata strada sa se uite la mine cum injur...

O fac cu finete...vulgara! :)) :

"esti un taran prost crescut!"

Asta se permite?????Oricum e una din putinele injuraturi pe care le folosesc! 8-} Dar revin si spun...Daca "domnii" ar fi foarte DOMNI si s-ar purta in trafic mai frumos poate ar fi o persoana in minus care nu ar mai injura,chiar si voalat!Adica eu!Dar atat timp cat exista MESTERI,INGINERI la volan si atat timp cat vor fi cizme in alte conduitei nu pot sa fiu o lady tot timpul,oricat de mult mi-as dori!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma calca pe nervi instructorii auto care-si scot cursantii pe strazi - in ore de maxima aglomeratie pe strazi importante in fluidizarea traficului. x(

mi se pare firesc...nu toate scolile au simulatoare.Ca doar printre pericole se invata, nu stand in fotoliu :O)

M-am referit la situatia de a merge in coloana cu 10-20 km/h in spatele masinii "SCOALA" . Sunt cateva ore pe zi cand traficul pe anumite strazi este infernal. Eu la acest interval m-am referit.

Si cred ca viitorii soferi n-au ce invata in conditiile in care mai mult stau decat merg. Sunt si alte strazi pe care se pot antrena in aceste ore. In rest ... no problem

PS

Cum ti se pare sa mergi cu 30 km/h pe faleza, sa n-ai pe unde sa depasesti? ~X( Sau intr-o intersectie superaglomerata sa te prinda semaforul in centrul ei deoarece cel din fata abia se misca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La faza cu scoala pe timp de noapte...fiindca eu nu am facut asa ceva...mi-e chiar teama sa conduc noaptea...pe drum de tara,neiluminat!

In oras nu am nici o problema ,dar la iesire... :(

Oare de ce nu se pun ore de conducere si pe timp de noapte? :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sigur as pica...Din cat de "relaxata" conduc ziua...cred ca noaptea as fi kamikaze..Am patit-o la mare,cand ne-am intors din alta statiune spre hotelul nostru...Circulam cu viteza melcului,ma orbeau farurile...claxoane..dar ce imi pasa mie..aveam familia in spate si circulam cat mai aproape de marginea dreapta ca sa ii duc in siguranta "acasa"...

De atunci,fac eforturi in fiecare zi sa conduc si seara,dar in oras e mai usor...sunt lumini,e strada bine "liniata"... :-SS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creați un cont sau conectați-vă pentru a comenta

Trebuie să fiți membru al comunității pentru a putea adăuga comentarii.

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un cont nou

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații importante

Pentru a personaliza conţinutul şi pentru a asigura o experienţă de utilizare sigură, folosim module cookies. Dacă folosiți acest site, ne permiteți să colectam informații prin intermediul modulelor cookie. Puteți modifica setările cookie-urilor. Prin continuarea navigării pe acest site confirmați acceptarea utilizării fișierelor cookie conform Politicii de utilizare a cookie.