dcp100168 Posted December 24, 2013 Posted December 24, 2013 Zeci de oameni au stat în câmp după o defecţiune a trenuluiZeci de oameni au stat patru ore în câmp pentru că au avut ghinionul să se urce într-un tren care s-a stricat. Oamenii şi-au primit înapoi banii pe bilete. Tot marţi dimineaţă, pe ruta Făurei-Galaţi, trenul de călători a avut o defecţiune la rama electrică. Ministrul Transporturilor le-a cerut explicaţii directorilor din CFR.Trenul InterRegio circula pe ruta Petroşani - Craiova. Plecase din Tg. Jiu şi, după 3 kilometri, locomotiva s-a defectat. Oamenii au stat în vagoane, în frig, mai bine de patru ore, între Lunca Budieni şi Copăcioasa, fără să ştie ce se întâmplă. Mulţi dintre călători s-au enervat după atâta aşteptare şi au plecat mai departe pe jos. Abia după patru ore echipele de intervenţie au găsit o soluţie pentru preluarea călătorilor. În urma acestei defecţiuni, trei trenuri au înregistrat întârzieri de 382 de minute.Tot marţi dimineaţă, pe ruta Făurei-Galaţi, un tren Regio a avut o defecţiune la rama electrică, fiind nevoie de o locomotivă de ajutor. Călătorii au fost nevoţi să aştepte timp de două ore până s-a remediat situaţia, informează Ministerul Transporturilor.Ministrul Ramona Mănescu acuză conducerea CFR SA şi Călători de management defectuos.tvr.ro
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now