Jump to content

Duba poliţiei, atacată de "colecţionarii" de fier vechi


Recommended Posts

Posted

Duba poliţiei, atacată de "colecţionarii" de fier vechi

Câteva persoane au lovit o dubă a poliţiei locale din Galaţi şi au încercat să se ia la bătaie cu mascaţii de supărare că agenţii le-au stricat afacerea ilegală cu fier vechi şi le-au confiscat banii şi marfa, informează România TV.

Scandalul a pornit de la decizia primăriei de demolare a unor garaje din zona centrală a oraşului. Acolo se desfăşura afacerea ilegală cu fier vechi. Mascaţii i-au confiscat banii şi toate materialele şi l-au amendat cu 500 de lei pe cel care conducea afacerea. Supărat pe agenţi, omul şi-a chemat rudele ca întăriri şi a pornit în urmărirea dubei poliţiei.

“Oprind la semafor, aceştia au coborât din maşină, lovind autospeciala poliţiei locale cu pumnii. Una dintre persoane a fost imobilizată şi condusă la sediu pentru luarea măsurilor legale”, a relatat unul dintre poliţişti.

Zurbagiul a recunoscut că a dat în maşina poliţiei pentru că aceştia îi “datorau” 1500 de lei pe care oamenii legii îi confiscaseră. “Am dat, da. Nu contează. Mă arunc în geam şi mă omor. Fii atent, răspundeţi de mine!”, a spus acesta.

Imediat a apărut şi un alt motiv de scandal: cel care conducea afacerea îşi păcălea confraţii romi să adune fier vechi că le dă bani. El vindea apoi materialele la un centru de colectare şi păstra sumele obţinute.

“Domnu’, nu ne-a dat banii spoitorul ăla pentru care am muncit toată ziua”, s-a plâns o femeie unuia dintre poliţişti.

romaniatv.net

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.