dcp100168 Posted April 24, 2014 Posted April 24, 2014 Universitatea "Dunărea de Jos" îşi caută mascotăUniversitatea „Dunărea de Jos” din Galați lansează concursul „Tu ce mascotă vrei?” și îi provoacă pe studenți să aleagă un simbol reprezentativ pentru această instituţie de învăţământ. La concurs se pot înscrie toți studenții, indiferent de anul de studiu sau specializare, individual sau pe echipe. Participanții la această competiţie trebuie să trimită reprezentarea grafică a mascotei imaginate ca fiind potrivită să reprezinte Universitatea „Dunărea de Jos” din Galați.Propunerile trebuie trimise sub forma unor desene/schițe (din față, din lateral, din spate, plan detaliu, plan general și orice altă încadrare) realizate în Photoshop sau CorelDraw. De asemenea, pot fi transmise pentru concurs și desene realizate manual și apoi scanate. Fiecare participant poate trimite un număr nelimitat de variante, atât pentru reprezentarea grafică a mascotei, cât și pentru numele acesteia.Propunerile trebuie expediate, sub un titlu sugestiv, la adresa comunicare@ugal.ro, până pe data de 30 mai 2014. Câștigătorul concursului va fi recompensat cu suma de 1.000 de lei.În această competiţie, participanţii vor declara pe propria răspundere că dețin drepturi de autor pe creații, iar în cazul în care se va dovedi că acestea sunt copiate, vor răspunde potrivit legislației în vigoare.presagalatibraila.com
riaji Posted April 25, 2014 Posted April 25, 2014 Am eu cateva idei de milioane: Oprea Raducan, Aurel Nechita, Mazilescu sau chiar Nicolae Bacalbasa. Oricare dintre aceste "somitati" ar putea avea succes in rolul de mascota..
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now