Jump to content

Liceul Particular Marin Coman

GreenBoy
 Share

Recommended Posts

Buna seara.Ce stiti despre Liceul Particular Marin Coman?Am vazut ca taxa lor pentru un an scolar este 1500 lei si la zi si la frecventa redusa dar marele bine e ca poti plati si in 7 rate.Ce este diferit fata de celelalte licee de stat si ce fel de servicii ,cat de bune primesti pentru acei 1500 lei?Se merita sa iti dai copilul la ei la liceu?E vreo diferenta,un plus calitativ ce ofera ei prin serviciile educationale?V-ati da copilul la ei?Se merita?Voi ce ziceti?

Iată topul promovabilităţii la bacalaureat înainte de contestaţii, comparativ cu rezultatele din prima sesiune de anul trecut înainte de contestaţii:

1. Colegiul „C. Negri” – 100 la sută (97,84 la sută)

2. Colegiul „V. Alecsandri” – 99,5 la sută (97,51 la sută)

3. Colegiul „Al. I. Cuza” – 98,63 la sută (91,97 la sută)

4. Colegiul „Spiru Haret” – 95,18 la sută (85,55 la sută)

5. Colegiul „M. Kogălniceanu” 92,08 la sută (93,44 la sută)

6. Liceul „E. Racoviţă”  - 91,83 la sută (76,76 la sută)

................

28. Liceul Particular „M. Coman” – 31,77 (29,82 la sută)

...............

34. Liceul „Ov. Caledoniu” – 12, 21 la sută (6,21  la sută)

35. Liceul din Iveşti – zero la sută

36. Liceul din Cudalbi – zero la sută

http://www.viata-libera.ro/educatie/44010-stiri-galati-viata-libera-vezi-topul-promovabilitatii-liceelor-la-bacalaureat

In linii mari, poti alege intre sase licee cu o promovabilitate de peste 90% la bac (date 2013) si care teoretic sunt gratuite...

• 1 year later...

Da,stiu,multumesc.Dar eu cautam un liceu de frecventa redusa dar sa fie la profil uman si am cautat si tot cautat,se pare ca acesta e singurul de uman(filologie) in invatamantul de frecventa redusa.

Chiar daca are taxa e ok fiindca liceele care au FR au numai profil de real(mate-info,stiintele naturii) ceea ce eu nu am vrut.

Din pacate,am fost nevoit sa aman niste ani scolar din probleme de ordin medical si acum sunt nevoit sa imi continui liceul ,de unde am ramas.Si am depasit varsta de 18 ani ca daca nu o depaseam mergeam la zi.

Multumesc oricum .