Sari la conținut

Tudorie şi Moglan au semnat contracte de profesionişti cu Oţelul


dcp100168

Postare recomandata

Tudorie şi Moglan au semnat contracte de profesionişti cu Oţelul

Aflată în insolvenţă, Oţelul Galaţi mizează pe tineri! Clubul de pe malul Dunării a semnat contracte de profesionişti cu doi dintre cei mai promiţători juniori aflaţi la echipă: Alexandru Tudorie şi Robert Moglan. Cei doi jucători au numeroase selecţii la loturile naţionale U19 şi U21, iar evoluţiile bune de la Oţelul au fost răsplătite cu noi contracte.

”Sunt fericit că am ajuns la o înţelegere cu clubul şi, pentru mine, va fi o perioadă mai bună decât a fost până acum. Ce contează e ce vom face în campionat. Sperăm să continuăm la fel de bine. Trebuie să rămânem cu capul plecat şi să adunăm puncte”, a declarat Alexandru Tudorie. 500.000 de euro este cota lui Tudorie pe transfermarkt.de

”Sunt bucuros că am semnat cu Oţelul Galaţi. Este o onoare pentru mine deoarece sunt suporter al acestei echipe, tata m-a adus de mic la stadion, e o «boală» de familie.” (Robert Moglan)

”Suntem bucuroşi că am reuşit să îi convingem pe aceşti tineri de mare perspectivă să rămână la noi. Avem foarte mare încredere în ei” (Ovidiu Burcă, manager Oţelul)

gsp.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creați un cont sau conectați-vă pentru a comenta

Trebuie să fiți membru al comunității pentru a putea adăuga comentarii.

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un cont nou

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații importante

Pentru a personaliza conţinutul şi pentru a asigura o experienţă de utilizare sigură, folosim module cookies. Dacă folosiți acest site, ne permiteți să colectam informații prin intermediul modulelor cookie. Puteți modifica setările cookie-urilor. Prin continuarea navigării pe acest site confirmați acceptarea utilizării fișierelor cookie conform Politicii de utilizare a cookie.