Jump to content

Jurnalul gandurilor mele

Rami

Recommended Posts

• 4 weeks later...
  • 1 month later...

Julio Iglesias - Te voy a contar mi vida

De la forma que he querido

Y a pesar de lo que digas

Cuesta arriba, te voy a contar mi vida

Con el alma un poco herida

Y las ganas encendidas

Paso a paso, soy yo quien ha hecho mi vida

Coro:

Entre el cielo y el infierno

Justo al borde de la linea

Siempre he perdido y he ganado

Soy yo quien ha hecho mi vida

Y si de nuevo yo empezara

(Se que de nuevo lo haria)

Perdi, gane, sufri, cai, y me levante

Yo siempre me encadeno, yo siempre me escape

Con el miedo siempre al lado

Y la suerte amiga mia

Poco a poco te voy a contar mi vida

Con mis altos y mis bajos

A favor o a la deriva

De verdad, soy yo quien ha hecho mi vida

Mi vida

Perdi, dude, rei, llore y me equivoque

Mi vida ha sido asi siempre entre el mal y el bien

Crei, dude, rei, llore y me equivoque

Aun me equivoque

Te voy a contar mi vida

Perdi, gane, sufri, cai y me levante

Lo mucho que sufri tambien me hizo crecer

Mi vida ha sido asi siempre entre el mal y el bien

Me equivoque.

Am ascultat obsesiv Sanda Ladosi - "O noapte cu tine". Cateva zile, continuu. Am scos-o din playlist. Nu isi poate sustine efectul mai mult. Nu imi poate da mai mult. Cunosc deja fiecare inflexiune.

Am invatat sa ascult. Am invatat sa inchid ochii.

Si cateodata , sunt clipe cand ma intreb ce poate fi mai rau... Si ma intreb, as fi putut alege dintre toate lucrurile care ar putea sa ma doara pe lumea asta?

Sunt tentata acum sa spun ca unele ar putea durea mai mult decat altele. Dar nu pot sa ma incred in niciun rationament acum.

Si maine este o zi. Altfel, doar. Cu totul altfel.

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Am respirat ieri. Cum nu am mai facut-o de mult timp. Purtandu-mi pasii, singura, singuri, fara o tinta precisa. Catre tot si nicaieri.

Si tot nu mi-am linistit suvoiul de ganduri.

Dar era soare. Un soare clad, de inceput de primavara. M-am asezat pe o banca si am luat din caldura lui. Atat cat am putut eu sa iau. L-am luat cu mine. El si caldura lui. Poate de asta aveam nevoie?

In parc, lume. Oamenii simt primavara. Si e atat de frumos sa ii vezi...

102_5231005db0d489b741ab23de2fa1c177_thu

Am respirat ieri. Cum nu am mai facut-o de mult timp. Purtandu-mi pasii, singura, singuri, fara o tinta precisa. Catre tot si nicaieri.

Si tot nu mi-am linistit suvoiul de ganduri.

Dar era soare. Un soare clad, de inceput de primavara. M-am asezat pe o banca si am luat din caldura lui. Atat cat am putut eu sa iau. L-am luat cu mine. El si caldura lui. Poate de asta aveam nevoie?

In parc, lume. Oamenii simt primavara. Si e atat de frumos sa ii vezi...

102_39d69397b411c1c28dd7539e83fa6065_thu

Da,nu Vrei sa intelegi.Nici nu trebuie.S-a simtit cine a trebuit sa se simta.Nu am zis cu rautate,numai ca am analizat bine acest forum pana sa ma hotarasc sa postez,si sincer atata dorinta de compatimire si de a fi in centrul atentiei n-am mai vazut.De fapt daca stau sa ma gandesc bine e specific semnului zodiacal.Si eu am o inima neagra,si eu sufar,dar le tin in inima mea sau in cel mai rau caz ma destainui unui prieten adevarat.Sa zicem ca am vrut sa fiu un dus rece de dimineata,asa sunt eu mai directa.

Da,nu Vrei sa intelegi.Nici nu trebuie.

M-am linistit daca mi-ai spus tu ca nu trebuie.. :d

Sa zicem ca am vrut sa fiu un dus rece de dimineata,asa sunt eu mai directa.

Sunt sigur ca daca ar avea posibilitatea sa-ti raspunda acum Rami, ai avea parte de un dus la fel de rece si de.. direct!

Nu am zis cu rautate,numai ca am analizat bine acest forum pana sa ma hotarasc sa postez,si sincer atata dorinta de compatimire si de a fi in centrul atentiei n-am mai vazut.De fapt daca stau sa ma gandesc bine e specific semnului zodiacal.Si eu am o inima neagra,si eu sufar,dar le tin in inima mea sau in cel mai rau caz ma destainui unui prieten adevarat.

Nu in ultimul rand, numai a lipsa de rautate nu emana remarca ta. Nu stau sa dezbat chestia cu semnul zodiacal, dar de unde stii tu ca ea nu considera anumiti utilizatori ai forumului prieteni adevarati? :)

De acord cu tine ca poate avea prieteni adevarati aici,dar e ca si cum eu m-as duce la teatru si as urca pe scena cu prietena mea si as spune cu voce tare.."Stii draga..aseara mi-a venit menstruatia!",si sala sa fie plina de oameni.Hai mai...faci publice anumite chestii cand cauti ceva,si cunosc personajul,cu atat mai mult imi dau cu parerea.Cat despre dus...hmm..crede-ma ca s-a mai incercat,si ca sa nu intru in si mai multe detalii si mai personale si sa nu intre nimeni in hipotermie,prefer sa ma opresc aici.Pe topicul acesta nu mai intru.Si Raji iubire...nu mai fii asa credul in viatza.

La chestia cu prietenii, nu era nevoie decat sa admiti (ceea ce de altfel ai si facut) ca exista sanse (fie ele si minime) sa-i gasesti chiar si pe un forum. Totodata, mai putin (si asta e numai ceea ce cred eu) conteaza cine iti citeste un jurnal public, pentru ca e clar ca n-o sa alegi sa scrii acolo decat ceea ce te intereseaza sa fie cunoscut despre tine, iar unul dintre motive poate fi - cu siguranta - acela de a atrage atentia. Cat despre detaliile alea personale: baga mare! Chiar sunt curios, si nu vad motivul pentru care nu ai mai posta aici (cu topica adecvata tipului de subiect), in asa fel incat sa ne dorim cu totii sa revenim cat mai des in discutie. Nu in ultimul rand.. au inceput sa-mi placa la nebunie frazele de genul:

Si Raji iubire...nu mai fii asa credul in viatza.
:P