dcp100168 Posted April 10, 2020 Posted April 10, 2020 Femeie violată şi ucisă de doi consăteni Doi tineri de 18, respectiv, 23 de ani, din comuna Brăhășești, au ajuns după gratii, după ce, anul trecut, pe 14 iulie, au violat şi ucis cu sânge rece o consăteancă, în vârstă de 49 de ani. Fapta a intrat în atenţia procurorilor de la Parchetul de pe lângă Tribunalul Galaţi, care au început cercetările pentru identificarea celor care au săvârşit-o. După luni de anchetă, procurorii au reuşit identificarea autorilor şi, după audierea lor, au aflat şi cum s-a petrecut oribila faptă. "Din probele administrate la dosar, a reieşit faptul că, pe 14 iulie 2019, inculpaţii, aflaţi în apropierea unui bar din localitate, au profitat de starea de ebrietate a victimei, au îmbrâncit-o într-o râpă din apropiere, unde au violat-o. Apoi, pentru a nu se afla despre săvârşirea faptei, au lovit-o cu capul de o bucată de lemn şi au aruncat-o în apa pârâului din localitate. Victima a fost găsită fără suflare, a doua zi, de o localnică, martoră în dosar", ne-a declarat Liliana Istrate, purtătorul de cuvânt al Parchetului de pe lângă Tribunalul Galaţi. După ce i-au audiat pe autorii faptei, procurorii au emis ordonanţă de reţinere pentru 24 de ore şi apoi au cerut instanţei de judecată arestarea preventivă. "Instanţa de judecată a emis mandat de arestare preventivă pentru 30 de zile pe numele celor doi inculpaţi, care şi-au recunoscut faptele", a conchis Liliana Istrate. viata-libera.ro
dcp100168 Posted August 26, 2020 Author Posted August 26, 2020 Autorii unei crime înfiorătoare, la judecată. Doi tineri au violat şi au înecat o femeie ca să ascundă urmele faptei Doi tineri, de 18 şi 23 de ani, au fost trimişi în judecată pentru viol şi omor calificat. Aceştia au dat dovadă de o sălbăticie de neînchipuit, batjocorind şi ucigând cu bestialitate o femeie care se afla în stare de ebrietate. Parchetul de pe lângă Tribunalul Galaţi i-a trimis în judecată pe doi tineri din comuna gălăţeană Brăhăşeşti, Mihai Gabriel Pătraşc şi Ionuţ Andrei, sub acuzaţiile de viol şi omor calificat. Primul termen în procesul penal a fost stabilit pe 10 septembrie. Cei doi sunt acuzaţi că au violat şi ucis o consăteancă într-o manieră greu de descris în cuvinte. Pe 14.07.2019, tinerii, cu vârsta de 18, respectiv 23 ani, se aflau în apropierea unui bar din localitatea amintită şi au observat că o consăteancă este beată. Aceştia au profitat de starea de ebrietate a femeii, au îmbrâncit-o într-o râpă din apropiere, unde au violat-o şi, pentru a nu se afla despre ce făcuseră, au lovit-o cu capul de o bucată de lemn şi apoi au înecat-o în apa unui pârâu din apropiere. "Parchetul de pe lângă Tribunalul Galaţi a solicitat instanţei luarea măsurii arestului preventiv faţă de inculpaţii în vârste de 18 ani şi 23 ani, ambii din localitatea Brăhăşeşti. Inculpaţii sunt cercetaţi pentru comiterea infracţiunilor de viol si omor calificat asupra victimei, o femeie în vârstă de 49 de ani, din aceeaşi localitate. Sunt fapte reţinute a fi comise la data de 14.07.2019, când inculpaţii aflaţi în apropierea unui bar din localitate, au profitat de starea de ebrietate a victimei, au îmbrâncit-o într-o râpă din apropiere, unde au violat-o şi, pentru a nu se afla despre săvârşirea faptei, au exercitat acte de violenţă, lovind-o cu capul de o bucată de lemn şi apoi înecând-o în apa pårâului", a declarat procurorul Liliana Istrate, purtătorul de cuvânt al Parchetului de pe lângă Tribunalul Galaţi. Femeia violată şi ucisă a fost găsită a doua zi în albia pârâului de către o consăteancă. adevarul.ro
dcp100168 Posted May 24, 2022 Author Posted May 24, 2022 Tinerii care au violat o femeie şi au înecat-o în pârâu ca să ascundă urmele faptei. Judecătorii i-au pedepsit exemplar Doi tineri, de 18 şi 23 de ani, au fost condamnaţi la pedepse grele cu închisoarea pentru că au dat dovadă de o sălbăticie de neînchipuit, batjocorind şi ucigând cu bestialitate o femeie care se afla în stare de ebrietate. Tribunalul Galaţi i-a condamnat la pedepse grele pe doi tineri din comuna gălăţeană Brăhăşeşti, Mihai Gabriel Pătraşc şi Ionuţ Andrei, trimişi în judecată pentru viol şi omor calificat. Mihai Gabriel Pătraşc a primit 20 de ani şi 4 luni de închisoare, în timp ce Ionuţ Andrei are de executat 18 ani de închisoare. Decizia instanţei nu este definitivă. Pe 14.07.2019, tinerii, cu vârsta de 18, respectiv 23 ani, se aflau în apropierea unui bar din localitatea amintită şi au observat că o consăteancă este beată. Aceştia au profitat de starea de ebrietate a femeii, au îmbrâncit-o într-o râpă din apropiere, unde au violat-o şi, pentru a nu se afla despre ce făcuseră, au lovit-o cu capul de o bucată de lemn şi apoi au înecat-o în apa unui pârâu din apropiere. "Parchetul de pe lângă Tribunalul Galaţi a solicitat instanţei luarea măsurii arestului preventiv faţă de inculpaţii în vârste de 18 ani şi 23 ani, ambii din localitatea Brăhăşeşti. Inculpaţii sunt cercetaţi pentru comiterea infracţiunilor de viol si omor calificat asupra victimei, o femeie în vârstă de 49 de ani, din aceeaşi localitate. Sunt fapte reţinute a fi comise la data de 14.07.2019, când inculpaţii aflaţi în apropierea unui bar din localitate, au profitat de starea de ebrietate a victimei, au îmbrâncit-o într-o râpă din apropiere, unde au violat-o şi, pentru a nu se afla despre săvârşirea faptei, au exercitat acte de violenţă, lovind-o cu capul de o bucată de lemn şi apoi înecând-o în apa pårâului", a declarat procurorul Liliana Istrate, purtătorul de cuvânt al Parchetului de pe lângă Tribunalul Galaţi. Femeia violată şi ucisă a fost găsită a doua zi în albia pârâului de către o consăteancă. adevarul.ro
dcp100168 Posted December 14, 2023 Author Posted December 14, 2023 Cum i-au pedepsit judecătorii pe tinerii care au violat o femeie şi au înecat-o în pârâu ca să ascundă urmele faptei Doi tineri, de 18 şi 23 de ani, au fost condamnaţi la pedepse grele cu închisoarea pentru că au profitat de o femeie aflată sub influența băuturilor alcoolice și au batjocorit-o, iar apoi au ucis-o ca să nu fie dați în vileag. Curtea de Apel Galaţi i-a condamnat definitiv pe Mihai Gabriel Pătraşc şi Ionuţ Andrei, doi tineri din comuna gălăţeană Brăhăşeşti, la 20 de ani şi 4 luni de închisoare, respectiv 23 ani, 8 luni și 10 zile închisoare pentru viol şi omor calificat. Pe 14.07.2019, tinerii, cu vârsta de 18, respectiv 23 ani, se aflau în apropierea unui bar din localitatea amintită şi au observat că o consăteancă este beată. Aceştia au profitat de starea de ebrietate a femeii, au îmbrâncit-o într-o râpă din sat, unde au violat-o şi, pentru a nu se afla despre ce făcuseră, au lovit-o cu capul de o bucată de lemn şi apoi au înecat-o în apa unui pârâu din apropiere. „Parchetul de pe lângă Tribunalul Galaţi a solicitat instanţei luarea măsurii arestului preventiv faţă de inculpaţii în vârste de 18 ani şi 23 ani, ambii din localitatea Brăhăşeşti. Inculpaţii sunt cercetaţi pentru comiterea infracţiunilor de viol si omor calificat asupra victimei, o femeie în vârstă de 49 de ani, din aceeaşi localitate. Sunt fapte reţinute a fi comise la data de 14.07.2019, când inculpaţii aflaţi în apropierea unui bar din localitate, au profitat de starea de ebrietate a victimei, au îmbrâncit-o într-o râpă din apropiere, unde au violat-o şi, pentru a nu se afla despre săvârşirea faptei, au exercitat acte de violenţă, lovind-o cu capul de o bucată de lemn şi apoi înecând-o în apa pårâului", preciza la acel moment procurorul Liliana Istrate, purtătorul de cuvânt al Parchetului de pe lângă Tribunalul Galaţi. Femeia violată şi ucisă a fost găsită a doua zi în albia pârâului de către o consăteancă. adevarul.ro
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now