Jump to content

Patru dealeri de droguri în Galaţi au fost capturați la București


Recommended Posts

Posted

„Pagubă” în lumea consumatorilor de droguri tari din Galați. Patru dealeri au fost capturați la București

Patru persoane au ajuns în custodia polițiștilor de la Antidrog după ce au fost surprinse în timp ce vindeau droguri de risc și mare risc în Capitală. Flagrantul a fost organizat în urma unei operațiuni coordonată de DIICOT Galați, care avea informații că în cursul acestui an, gruparea, formată din bucureșteni, s-ar fi ocupat cu procurarea, transportul și vânzarea de droguri, în special canabis și comprimate ecstasy inclusiv în cluburile din județul nostru, dar și clienților ocazionali care îi contactau. Zilele trecute, polițiștii BCCO Galați au făcut mai multe percheziții în capitală, imediat după ce au surprins o tranzacție.

”În cauză au fost puse în aplicare trei mandate de percheziție domiciliară, în urma cărora au fost descoperite și ridicate cantitățile de 2.670 comprimate ecstasy, 25 grame resturi comprimate ecstasy, 50 grame de canabis, 50 grame de ciuperci halucinogene, 15 grame de cristale de MDMA și cinci grame de ketamină, precum și suma de 900 de lei”, se arată în comunicatul DIICOT Galați, formulat imediat după reținerea celor patru suspecți, bărbați cu vârste de 24, 26, 27 și 38 de ani. Șapte persoane au fost aduse la audieri, la DIICOT Galați și urmează să fie prezentați Tribunalului Galați cu propunere de arestare preventivă, sub acuzațiile de trafic de droguri de mare risc şi trafic de droguri de risc.

viata-libera.ro

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.