Sheena Posted August 23, 2008 Posted August 23, 2008 Avand in vedere ca multa lume abandoneaza scoala sau faptul ca multi parint nici nu vor sa isi inscrie copii la scoala m-a determinat sa deschid acest subiect. Tocmai am auzit la stirile PRO TV de la ora 19 ca pana acum parintii care nu isi inscriau copii la scoala erau pasibili de o amenda insa acum pot face inchisoare. Dar acum sa imi spuneti si mie cate cazuri de parinti amendati au fost pentru ca nu si-au dat odraslele la scoala? Sunt la fel de sigura ca autoritatile vor dormi in continuare si legea va exista doar pe hartie! Nimeni nu se va deranja sa imparta amenzi de si daca ar face-o la bugetul ministerului invatamantului s-ar strange sume frumusele. Voi sunteti de aceeasi parere cu mine?
Recommended Posts