Jump to content

Amuzante

Rami
 Share

Recommended Posts

Doamnee!!!Inca o data mi s-a intarit convingerea ca acolo unde sunt bani multi vine si paranoia.Si pana la urma ce cauta poza mamei care nu am inteles la ce varsta a facut baiatul de 20 de ani,printre icoane?Si femeia zilei...cu cruci si botox la un loc.Apara si lumineaza Doamne pe cate unii.Nu stiu daca sa rad sau sa plang,mai bine mananc o lamaie..

Din ciclul „Istoria se amuză”:

Cică un mărunt şef de gară, din provincie, ce dorea să se transfere în Bucureşti, ajunge în audienţă la ministrul transporturilor, care era nimeni altul decât Barbu Şt. Delavrancea.

- Şi de ce vrei dumneata să te transferi în Capitală?

- Domnule ministru, mă scol în fiecare dimineaţă devreme...

- Minunat, ai ocazia să admiri în fiecare zi un răsărit de soare!

- Domnule ministru, dar aş dori să admir şi un „Apus de soare”.

;)

• 3 weeks later...
Doamnee!!!Inca o data mi s-a intarit convingerea ca acolo unde sunt bani multi vine si paranoia.Si pana la urma ce cauta poza mamei care nu am inteles la ce varsta a facut baiatul de 20 de ani,printre icoane?Si femeia zilei...cu cruci si botox la un loc.Apara si lumineaza Doamne pe cate unii.Nu stiu daca sa rad sau sa plang,mai bine mananc o lamaie..

hahaha

Cred totusi ca au gresit si copilul are doar 2 ani.

• 2 weeks later...

De la Mircea Badea cetire:

"În România, oricum, bogaţii sunt idioţi. Ştiţi cât costă un teren la Baloteşti, unde a avut loc accidentul aviatic? Trebuie să fii tâmpit ca să îţi faci casă acolo unde poate să cadă un avion"

:lol::lol::lol:

10+

• 2 weeks later...

Service Auto. Ridicam si livram masina gratuit.

Daca ne incerci o data, nu mai pleci in alta parte.

Vand caine: mananca orice si ii plac foarte mult copiii.

Cautam barbat pentru lucru la fabrica de dinamita.Trebuie sa fie dispus sa calatoreasca.

Castron pe placul oricarei gospodine cu fund rotund pentru batere eficienta.

De vanzare: birou de epoca pentru o doamna cu picioare subtiri si sertare largi.

Prajitor de paine: un cadou apreciat de intreaga familie. Arde painea automat.

Masini uzate: de ce sa te duci in alta parte ca sa fii pacalit? Vino aici.

Cautam un om sa aiba grija de un lot de vaci care nu fumeaza si nici nu bea.

Vand pat pentru copil cu picioare de fier.

Tanara doamna, draguta, inteligenta, caracter, familie buna, doreste casatorie cu domn bine situat care sa aiba si autoturism. Ofertele se vor adresa subsemnatei, insotite de fotografia autoturismului.

Asociatie de locatari, angajeaza fochist de inalta presiune.

Cautam femeie la fetita in varsta si nefumatoare.

Vand masina de cusut mana si picior.

Vand butelie de aragaz cu reseu si frigider.

Vand patut copil facut la comanda pentru pretentiosi.

Inchiriez camera la doua fete incadrate cu un singur pat.

Cumpar imbracaminte de dama deosebita si putin intrebuintata.

Confectionez si incaputez cizme pentru barbati cu inlocuitori de calitate.

Ofer loc de veci liberabil prin schimb.

Ofer recompensa celor care au spus nevestei lui Paul Ionescu ca l-au vazut cu o femeie in masina in ziua de 18 iunie, pe autostrada Bucuresti-Pitesti. Va rog sa veniti sa depuneti marturie si la tribunal. Paul Ionescu.

La un concurs de animale, in cadrul unei sarbatori agricole, s-a afisat programul:

- ora 10.00 - prezentarea invitatilor.

- ora 12.00 -prezentarea animalelor.

- ora 14.00 - masa comuna.

Intr-o croitorie de dama: "Fustele se ridica zilnic intre orele 10.00 si 14.00. Vindem second hand".

In diverse localuri si pravalii "Consumati cu incredere supa de pasare vegetariana"

Servim cu frisca clientela bine batuta.

Avem frisca batuta toata ziua.

Nu servim minori sub 18 ani.

Nu servim in stare de ebrietate.

Avem ciorapi de femei lungi.

Lenjeria de corp nu se schimba!

Confectionam costume de dama la proba a doua.

Croim rochii pentru dame de lux!

Confectionam posete si genti si cu pielea clientului.

Nu trimiteti copii la umplut cu sifoane!

Esti analfabet? Scrie-ne azi si te ajutam pe gratis.

De pe site-ul Prosport:

Pt Catei de la Mosu, [ 28.05.2009 - 18:47 ]

Dragă Borcică,

Am primit noua ta scrisoare şi nici măcar n-a fost nevoie să o mai deschid, pentru că ştiu ce vrei: să joci în Liga Campionilor. De obicei, nu răspund la scrisori, pentru că abia am timp să împachetez cadourile, darmite să răspund la milioane de scrisori; acum însă m-ai prins mai liber, pentru că eşti singurul copil care îmi trimite scrisori în luna mai.

Ştii bine că întotdeauna ţi-am adus cele mai frumoase cadouri. Cînd erai mic, ţi-am adus bicicletă şi patine cu rotile. Cînd ai crescut, ţi-am adus ochelari de soare, butelii, maşini frumoase, chefuri cu manele şi pe Marius Niculae (puteam să-ţi aduc chiar un fotbalist adevărat, dar tu ai zis Marius Niculae). I-ai primit pe Lajos, Corpodean şi Haţegan, ţi-am făcut cadou o mulţime de penalty-uri şi te-am făcut campion de toamnă (habar n-ai ce greu a fost să deviez în poarta Unirii şutul ăla de căcat al lui Kapetanos din ultima etapă a turului). Din păcate, Borcică, mai mult nu pot.

Ştiu că ai fost cuminte tot anul şi că ai dansat foarte frumos (am înţeles că dansezi ca o fetiţă pe care o cheamă Shakira, însă eu n-o cunosc, pentru că Moşul nu prea duce cadouri la copiii din Columbia), dar eu nu pot să vin decît iarna. Tu eşti un băiat inteligent (sunt convins că ai fi luat note mari la şcoală, dacă te-ai fi dus) şi înţelegi. Totuşi, ca să nu zici că sunt căcănar şi că nu vreau să te servesc, o să trimit scrisoarea ta şi altor persoane care te-ar putea ajuta: Sfînta Vineri, vrăjitorul Merlin şi Rumburak.

PS: I-aş trimite scrisoarea ta şi lui Iisus, dar El abia a reuşit să facă un olog să umble; pe Tamaş şi pe Moţi nu cred că e în stare să-i facă să stea pe picioare.

PPS: Dacă nu se rezolvă nimic, mai scrie-mi în decembrie; poate îţi fac o surpriză şi-i conving pe ăştia de la UEFA să înfiinţeze Liga Campionilor de Toamnă.

---------------------

Mi s-a parut prea tare :lol:

• 2 months later...
  • 2 months later...

Stimate domnule Director,

In 19 septembrie 2009 am participat la un interviu pentru postul de Director de dezvoltare in cadrul companiei dvs. Conform spuselor doamnei de la Resurse Umane ce m-a intervievat, pe 25 septembrie ar fi trebuit sa primesc un raspuns, raspuns ce nu a sosit pina astazi dar este predictibil.

Duminica, facind o tetracapilarotomie – adica despicarea firului in patru, am ajuns la concluzia ca nu am fost decit un pion in economia unui interviu cu castigator aprioric cunoscut, interviul avind rolul de a justifica activitatea doamnei de la resurse umane si de a va oferi dvs un simulacru de testare a candidatilor.

Iata cum stau faptele.

Cu citeva zile inainte de 19 septembrie doamna de la Resurse Umane din firma dvs. m-a contactat telefonic intrebindu-ma daca eu din xxxxxxxx sint dispus sa ma relochez in yyyyy si sa merg in deplasari dese in interesul serviciului. Am raspuns afirmativ si de comun acord am stabilit interviul pentru simbata 19 septembrie, urmind ca respectiva doamna sa imi comunice prin e-mail locul adresa la care va avea loc interviul deoarece in momentul discutie telefonice nu aveam posibilitatea sa o notez. Probabil ca raspunsurile mele au fost neasteptate si au emotionat-o pe distinsa doamna incit a uitat sa imi trimita e-mailul, desi am mai sunat de 2-3 ori cerind acest lucru. In cele din urma, telefonic, am aflat adresa la care sa ma prezint pentru interviu.

Avind in vedere dezinteresul si lipsa de respecta doamnei respective ce reprezinta firma dvs, pentru un raspuns la interviul la care am venit de la xxxxxx presupun ca nu corespund postului. Principalul motiv pentru acest insucces al meu este, cred eu, faptul ca nu am stiu sa ma comport la un interviu inedit.

Doamna de la resurse umane, al carei nume nu il retin si nu avea o carte de vizita, mi-a testat rezistenta la stress si capacitatea de concentrare aducind si pe fiul dansei, un baietel de altfel foarte reusit si simpatic,in varsta de 3-4 ani, deoarece nu avea cu cine sa il lase. Recunosc ca este prima data cind mi se intimpla sa fiu supus unui astfel de interviu, motiv pentru care va felicit pentru metoda aleasa de doamna si tolerata de dvs. ca director.

Va mai felicit de asemeni si pentru permisivitatea pe care o acordati salariatilor dvs de a-si aduce membrii familie la serviciu si implicare lor in jobul salariatului. Cred ca ar trebui sa faceti un minim efort si sa brevetati metodele la OSIM, mai ales ca in materie de resurse umane, recruiterii inventeaza metode de testare nebanuite iar imaginea si awarnessul brandului dvs – ceea ce, teoretic, se reflecta si in vanzarile directe – ar atinge inaltimi abisale, daca ma pot exprima asa si iata ca pot.

Am mai participat la interviuri unde mai erau si alte persoane in incapere dar scopul acestei situatii era sa verifice capacitatea mea de a ma focusa asupra subiectului discutat in prezenta factorilor perturbatori normali intr-un birou. Ori la dvs nu am aplicat pentru postul de Director de dezvoltare - Divizia Gradinita.

Interviul s-a desfasurat aproximativ astfel:

- Imi puteti spune care au fost realizarile dvs ca director comer… Stefanita, te rog sa stai cuminte!

- Am crescut vanzarile cu …

- Stefanita, nu o mai musca pe mama!

- … 8% in in 5 luni ca urmare a politicii mele de…

- Stefanita, vrei sa desenezi? Uite ai creioanele aici!

- .. vanzari si a strategie …

- Mami, dar domnul de ce e aici?

Il felicit pe Stefanita pentru precocitate si intrebarea existentiala. Chiar, ce cautam eu acolo?

Va scriu pentru ca doresc sa va fac cunoscuta opinia mea despre modul total neprofesionist in care s-a desfasurat interviul la firma dvs, incepind de la stabilirea intilnirii, desfasurarea acesteia si comunicarea rezultatului. Si eu am fost in situatia angajatorului dar intervievatului i-am acordat in timpul interviului atentia si respectul cuvenite unui om ce se prezinta la solicitarea mea, unui posibil coleg. Chiar daca nu corespundea profesional il informam despre rezultat. Respectul aratat altuia este si respectul de sine, face parte din cultura profesionala a fiecarui desi este in principal o problema de educatie.

Voi mai aplica la joburi disponibile in firma dvs (da, sint perseverent in atingerea scopului) si am rugamintea ca la urmatorul interviu , daca voi mai fi chemat, sa imi permiteti sa imi aduc cainele, deoarece nici eu nu am cu cine sa il las. Este un Beagle de 1 an si 5 luni, brownian (*) in atitudine si nu as vrea sa il las singur de teama ca pune mana pe chibrit si da foc la casa sau se inhaiteaza cu maidanezii din cartier, organizind orgii sexuale insotite de consum de alcool si/sau tras prafuri pe nara. In plus as vrea sa vad capacitatea de concentrare a doamnei de la resurse umane cind va simti cainele pe gamba dansei simulind copulatia canina (doggy style – pour les connaisseurs).

Cu retinut respect,

Cxxxx Lxxxx

07.xxxxxxx

PS: pentru doamna de la resurse umane: brownian vine la miscarea browniana si nu de la Sandra Brown.

Ploua, ploua, ploua,

Vreme de betie

Si s-asculti pustiul,

Ce melancolie!

GEORGE BACOVIA

Unul bea ca-i bautor,

Altul bea ca-i bestie,

Numai eu, ca am umor,

Beau asa, de chestie.

PASTOREL TEODOREANU

Daca bei, mori, daca nu bei tot mori .Atunci bea ca sa ai habar de ce ai murit!

De bei mori, de nu bei mori.

Daca bei sa bei destul, daca mori a mori satul!

Electricitarea este alcatuita, de fapt, din particule microscopice numite electroni, pe care nu le poti vedea cu ochiul liber decat daca te-ai imbatat bine de tot.

DAVE BARRY

Cu exceptia bautului somnul este cea mai placuta experienta in viata.

W.C. FIELDS

Nu beau niciodata apa, mi-e sa nu ma obisnuiesc prea tare cu ea.

W.C. FIELDS

De obicei folosesc vinul la gatit. Cateodata il adaug chiar si in mancare.

W.C. FIELDS

Nimic nu a avut vreodata un gust mai bun decat berea rece intr-o dupamiaza frumoasa, cu nimic mai mult de facut decat repetarea aceleiasi actiuni.

HUGH HOOD

Un dezavantaj al vinului este ca face omul sa incurce cuvintele cu gandurile

SAMUEL JOHNSON

Realitatea este o iluzie care apare datorita lipsei de alcool.

Nu esti beat atata timp cat poti sta intins pe podea fara sa te tii de nimic.

Beau pentru a-i face pe cei din jurul meu mai interesanti.

GEORGE JEAN NATHAN

Cand bem, ne imbatam. Cand ne imbatam, adormim. Cand adormim, nu pacatuim. Cand nu pacatuim, ajungem in rai. Asa ca hai toti sa ne-mbatam si sa mergem in rai!

BRIAN O'ROURKE

Cand am citit despre lucrurile rele cauzate de bautura, m-am lasat de citit.

HENRY YOUNGMAN

Nu este adevarat ca bautura schimba caracterul omului. Il dezvaluie mult mai clar.

JOHN OSBORNE

Alcoolul este anestezicul pe care ni-l administram pentru a suporta interventia chirurgicala a vietii. GEORGE BERNARD SHAW

E bine sa lasi bautura. Dar sa nu uiti unde...

Doctorul mi'a spus sa stau departe de bautura. De atunci beau doar cu paiul

Am tinut un regim, m-am abtinut de la bautura si de la mancare multa, iar in paisprezece zile am reusit sa pierd doua saptamani

JOE E. LEWIS

Nu-mi trebuie decat o bere ca sa ma imbete. Problema este ca nu-mi amintesc daca este a treisprezecea sau a paisprezecea...

GEORGE BURNS

In vin e adevarul

Si-n adevar e chin

Si-n chin e autorul

Si-n autor e vin!

• 1 month later...
  • 1 month later...

a mai fost?

Cum te numesti, Domnule ?

-Petru Popescu .

-Si ce lucrezi ?

- Prepar pesti pentru pulverizat.

-Bine, dar ce anume operatii faci ?

-Pun pestele pe placi, potrivesc placile pe plite, pregatesc patru putini

pentru pestele prajit, pulverizez pasta produsa, pun pe pungi.

-Dar de ce vorbesti numai cu "P"?

-Poftim ?

-De ce vorbesti numai cu "P"?

-Pot pronunta pe P perfect perceptibil.

-Ei, asta e acum ! Pun ramasag ca la intrebarile mele vei gresi.

-Primesc.

-Pe cit ?

-Pun prinsoare pe patru poli !

-S-a facut. Spune-mi ce-ti place sa maninci ?

-Peste, pastravi, plachie, potirnici, piftie piperata,pirjoale, pastrama

papricas,papanas, porumbei, pui pane.

-Si ce vin bei ?

- Pinot, pelin, porto.

-Si ce desert ?

-Placinte, prajituri, pepene, prune, pere, portocale, piersici.

-Dar inghetata obisnuesti ?

-Putin profiterole, parfait .

- Spune-mi cum iti petreci timpul liber ?

-Primavara prefer plimbarile pe potecile padurilor, prin parcuri.

- Dar vara ?

-Pescuiesc.

-Si iarna ?

-Patinez.

-Te pomenesti ca poti sa-mi spui o poezie numai cu litera "P"?

-Pot.

-Asta nu o mai cred. Spune-o!

POEZIA POETULUI PETRU POPESCU:

"Prin pustiuri, peste pietre

Pasari, pilcuri pribegesc

Parasindu-si puii proprii

Pe pamintul parintesc.

Prima pasare,pilotul

Plescaia puternic pliscul

Plutea privind pamintul

Pajistea, padurea,piscul. "

-Bine ! Spune-mi textual ce i-ai spus nevestei cind ai plecat ?

-Paraschiva papusico, pentru prinz presara putin patrunjel pe potarnichi.

Pa!

-Vad ca am pierdut.

-Pardon, platesti patru poli pentru pierderea pariului.

-Platesc.

- Pune paralele pe portofel.

-Inca o intrebare.

-Poftim !...

-Ce adresa ai matale ?

-Prelungirea Popa Petrescu 4, parter, plecind prin Pingari, peste pod.

• 2 weeks later...

Jurnalul functionarului public. Pamflet.

LUNI

9:35

- Am ajuns la serviciu. In fata biroului meu, 50 de ciudati au facut o coada. M-am prefacut ca incep sa-i bag in seama, dupa care am bagat cartonul cu “Revin imediat” si mi-am scos integramele.

10:00

- Cica vor sa ne taie primele si bonusurile. De la 40 de milioane o sa ajungem la 20??? E o crima! O s-o sun pe Nuti sa facem greva. Nenorocitii aia din fata ghiseului sunt inca tot acolo. Par rezistenti.

10:20

- Deschid usor geamul de la ghiseu. Un bou imi intinde o Milka, sa-i pun o stampila. Hahaha…Pentru o Milka poate cel mult sa imi indrept rictusul….

10:50

- Am sunat-o pe Nuti. Maine doar amenintam cu greva. Poate poiimaine sa facem greva, ca sa avem timp sa mergem la Mall. Nu inteleg ce tot ii dau astia inainte cu deficitul bugetar. Ce sa-ti spun, ne-au gasit pe noi vinovati….niste magari.

11:05

- Ziua de luni e cea mai dificila. A trebuit sa-mi limitez pauza de masa intre ora 11 si 13, ca doi tampiti de la coada incepusera sa vocifereze. Primului i-am spus sa revina luna viitoare ca nu gasesc stampila, iar celuilalt i-am spus ca nu ne merge sistemul informatic. Da-i in ma-sa de prosti.

16:20

-“Plata nemeritata acordata la Stat”, din 5 litere. E “spaga” sau”prima”? Sa-l sun pe sef sa intreb.

16:25

- Gata frate, programul. Cat sa stea si un om la serviciu?????? Am impresia ca sunt franta.

MARTI

9:50

- Am intarziat putin din cauza ca m-a lasat BMW-ul. Ce ciudat. BMW e firma privata si uita ca si ei gresesc. De ce atunci sar toti pe bugetari cand se intampla sa gresim si noi??? Am pus in fata ghiseului cartonul de marti. “Programul de azi cu publicul se anuleaza din cauza capsatorului, suspect de gripa porcina”. Am auzit un vaier din fata ghiseului. O fi crapat vreun ghertoi? Asta este, nu suntem highlanderi…

9:55

- O sa ma duc sa ma de-stresez putin, la Cotroceni Mall. Mi-am luat banii pentru munca de teren si vreau sa-mi cumpar un palton si vreu doua costumase, ca sa nu fac greva imbracata ca o toapa.

10:25

- E imposibil sa mai lucrezi cu unii idioti. A venit unul transiprat sa isi plateasca nu stiu ce impozite. I-am spus sa se duca dracului cu srl-ul lui cu tot si sa ma caute cand o sa miroase frumos. Mi se duce dreaq tot Yves Rocher`ul…

11:00

Gina mi-a adus ultimul racnet de telefon mobil. In graba, i-am pus unui imbecil stampila gresita, asa ca l-am trimis acasa sa mai vina cu un formular. Daca ne da prima de stress, imi cumpar si eu un mobil din ala si-i iau si lui fiu-meu. N-o sa saracesc din 1500 de euro, la urma urmei…

11:05

- Pauza de masa

15:00

- Am revenit. Am mancat cam mult, asa ca sunt obligata sa ies putin sa ma plimb, ca sa se aseze mancarea.

16:10

- Am revenit la birou si le-am spus ghertoilor care inca asteptau (hahaha, cat de tampiti sunt…) sa vina miercuri, intrucat oameni suntem si nu ma simt foarte bine. Au inceput vreo doi sa strige ceva, dar nu-i auzeam ca aveam castile de la mp4 player in urechi.

16:12

- Am sunat sa-mi comand gentutza Gucci. A trebuit sa intru pe Internet si am obosit. Ma duc acasa.

MIERCURI

9:30

- Seful a zis ca oamenii rai vor sa ne restructureze si ca ar fi bine sa facem greva, ca sa aratam cat de uniti suntem. Mimi si cu mine vom fi in primele randuri, ca suntem cele mai frumoase din Directie. O sa avem si o panza mare pe care o sa scriem la misto ca avem un salariu de 900 de lei (hahaha, cam cat cheltuim saptamanal prin Malluri) si ca de unde sa ne mai taie din salarii? Pe Fifi au pus-o sa planga in timp ce o sa pichetam Mall-ul sau ce dreaq vor sa pichetam. Fifi e impresionabila tare si plange la comanda.

10:00

- Pregatirile pentru greva intra in liniutza dreapta. Au angajat si 50 de homelesii sau someri cum naibii le spune, care sa vina cu copiii in brate sa urle una-alta. Le da cate-un senvis, un ceau cald si cate 5 lei, ca suntem in criza.

12:15

- Cat de batut in cap sa fii ca sa ti se spuna ca nu lucram azi cu publicul si tu sa nu pricepi si sa urli ca tampitul ????

Un mafiot din ala care are o firma privata, ca cica sa-i eliberez nu stiu ce adeverinta. Siiiiiigur ca da. I-am psus ca-l rezolv, sa ma sune prin septembrie. A dreaq privatii astia…N-ar da Statului profiturile lor, ca sa aiba si amaratii de bugetari o amarata de prima…Numai pentru ei vor totul ! Pai sa mai ajuti niste nenorociti din astia ????

13:05

- Am pus cartonul cu “Pauza de mese” si am plecat la coafor. Sunt curioasa daca au remarcat pluralul si realizeaza cat dureaza sa iei mai multe mese…

16:00

- Am venit. Le-am strigat prin geam sa-mi spune ce vor si incercam sa ghicesc dupa voce cam cati ani are cel care imi vorbeste. Ala care se milogea sa-i incasez impozitul parea tanar. Sa plece dreaq la munca, nu sa stea la mila Statului ca sa isi achite darile!

16:10

-Le-am strigat ca oricum glumeam si ca nu am vreme de ei, fiind ocupati cu lestructuralea. Am plecat acasa, ca inchide la Mall.

JOI

10:30

- Ei, am ajuns mai tarzior azi, dar sunt in toane bune. Pe primii 10 de la coada i-am pus sa imi cante ceva frumos, daca vor sa ii servesc. Din pacate, dupa 10 minute mi s-a stricat cheful si n-am mai vrut sa-i servesc. Cred ca s-au suparat, dar le-am inchis geamul ghiseului si am plecat la contabilitate sa-mi iau primele.

12:55

- Fantastic. Aproape doua ore mi-au trebuit sa ma conving ca e joi. Aveam senzatia ca e sambata si exact cand sa plec acasa, seful mi-a spus sa mai stau cateva minute, ca sa vedem cum facem cu greva. Am stat, dar ne deranjau teribil idiotii aia de dincolo de geamul ghiseului. Regret ca s-a abrogat pedeapsa cu moartea!!!!

14:15

- Fantastic. Pe Mimi au refuzat-o sa isi aduca pe post de experti pe cei 3 copii, pe motiv ca nu au voie sa angajeze persoane care nu au implinit 6 ani. Unde am ajuns !!!???

Ma duc acasa, sa-mi revin

VINERI

12:00

- Azi e zi scurta.

12.05

Azi a fost zi scurta

• 1 month later...

De'ale YM...

aetana: ia zii

aetana: cand imi faci pizza d-aia?

cirozel: eu ?

cirozel: cand imi faci TU

cirozel: pai p-- nu tu rufe nu tu mancare

aetana: i have big tits

cirozel: sah mat

EU: ce facusi ma cu aia ?

Alex : nimic ba crek isi dadu seama ca vreau s-o f-- .

EU: da ce vroiai ma , sa o futi si sa nu-si dea seama?

Alexa :Fata ma invitat kata la majoratu lui`..

Ana: Ktzi ani face?..

Alexa: de unde draq vrei s jtiu

adelutza9: smake

SmakE: da?

adelutza9: cf?

SmakE: p`aci...ma plictisex

SmakE: u?

adelutza9: sunt fericita ...plec in italia...

SmakE: muisto

SmakE: misto *

adelutza9: nesimtitule

SmakE: scz... din greseala

adelutza9: da da ... si marmota invelea ciocolata in staniol

adelutza9 has signed out. (10/26/2008 12:23 PM)

Anca: msms

Cosmin: sa traiesti

Anca: esti o bomboana knd vrei

Cosmin: poti sa ma sugi cand vrei

strik2: ba ce ii urasc eu pe'astea

strik2: cu

strik2: "am treaba"

strik2: si niciodata nu zic ce treaba au

strik2: sau daca au .. cine stie ce joc de kkt joaca

strik2: pfff

squitii: lasa-ma ba ca am treaba

Alexandru Constandachi: mai esti beat ?

Alexandru Constandachi: parinte ?

BUZZ!!!

M@gu: nu e acasa

M@gu: maine vine

Alexandru Constandachi:

Alexandru Constandachi: cu cine discut ?

M@gu: mama

Alexandru Constandachi: baiatul dumneavoastra se masturbeaza !

Scream: bah nu mai tin minte nimic

yvonna...: ia lecitina

Scream: blahh. m-am lasat

yvonna...: dc?

Scream: uitam sa le iau

yvonna...: )))

eu: ce enervante pot fi fetele

eu: cateodata

eu: avea dreptate un tovaras

eu: cand zicea

eu: ca fetele sunt proaste

eu: p-- iti vine pur si simplu sa le bati

eu: de fapt un studiu zice ca 85% dintre femei sunt proaste

ea: eu fac parte din restu de 25%

eu: mda..

IeD3vil™: de fiecare data cand ma opreste politia ma simt ca in scufita rosie

IeD3vil™: de ce ai rotile asa mari ?

IeD3vil™: de ce ai cauciucurile asa late ?

IeD3vil™: de ce ai folie ?

Journey to the Center of the Earth

criztiuca: din ce am vazut in screen-urile de pe imdb pare sa fie facut in totalitate in studio... pt mine scade calitatea acest mod de filmare

wasssu: S-au gandit ca e mai simplu, decat sa se duca pana in centrul Pamantului

ea: raspunde-mi, numai sincer, da sau nu, ok?

el: intreaba

ea: de ce barbatii se rad de blonde??

el: da

[00:02:23] <HaiCuMine> ziceti-mi o adresa tare

[00:02:34] <HaiCuMine> care sa ma impresioneze

[00:02:34] <wrajitorul> str. cerbului, nr 32

Alex: cum se numesc aia de fac comenzi pe ebay?

an_deea: oameni?

dopeman ruff: auziti... astia din lista mea.. am o rugaminte, îmi merge foarte greu messu si vreau sa schimb avatarul dar nu pot pentru ca am prea multi online... daca ati putea 5 minute sa iesiti toti de pe mess cât schimb avatarul, apreciez. multumesc

TibbY no1: bah ji am fost aseara ku ea

TibbY no1: mama mama ce bine a fost sa moara masa

TibbY no1: stii kt de bn si-o pune?

x: ma tu esti dus? aseara am fost in club :|

TibbY no1: atunci cred k am visat :|

[13:38] banutz: Foaie verde 3 urzici...a trecut un bou p'aici....

[13:39] Johan: pai ce , pleci?

irina: moxx

cosmin_diamond: el

irina: nu mai beau in viata mea

cosmin_diamond: nici io

cosmin_diamond: ;)

irina: am fost vineri la un majorat

irina: si m-am facut muci rau de tot

irina: si am iesit pe o strada

irina: si i blowjobbed unul dintre prietenii mei cei mai buni

cosmin_diamond: ba...

cosmin_diamond: e frumos ce ai facut

cosmin_diamond: da nu e bine

TazZ : sa fie aia gravida?

kid vicious: nu cred ba

kid vicious: p-- exista prezervative

TazZ : si ce

TazZ : exista si carti si cine le citeste?

anonim: ba as vrea sa deturneze astia tramvaiu'

cirozel:ce ba?

anonim:da ba as vrea sa nu ma mai duc la scoala azi...sa vina unu in tramvai sa scoata o arma si sa-l deturneze

cirozel:ai ba da' o scutire nu poti sa folosesti si tu....ca toata lumea

Barba: iti bag mortu`n casa

Nitzy: sa nu`l bagi in sufragerie ca e mizerie

Dangereux: ma p--- de sconcs

Dangereux: distantza craiova - constantza = 550 km

Dangereux: shi distantza craiova - iashi = 600 km

GingleBellz: da retardatule , shi de la constantza la iashi inseamna ca distantza e de 50 km

GingleBellz: muistule

Dangereux: cat de cretin sa fii sa spui asha ceva ?!

LG: cum sa scap de o fata enervanta fara sa-i dau ignore?

Goten: zi-i ca esti gay

Goten: ca ai gagica

Goten: ca ai cosuri pe #&%^

LG: :))

Goten: p--

Goten: spune-i ca ai fantezii cu babe

raluca mogos: nu imi merge office-ul

raluca mogos: (

raluca mogos: dc?

raluca mogos: (

IeD3vil™: stai putin, sa imi consult globul de cristal

morbid_boy: salut

morbid_boy: sunt morbid_boy

Eros: No shit!

ND4Spd: ce drq mai zici mah??

X: aaaaa da chiar bah

X: am si uitat

X: eee ce sa mai zic

X: am inceput sa jok needsfor speed monsoantan

X: :d

ND4Spd: ce sa joci mah?

X: needsforspeed MOSTOANTAR

X: bah nu stiu cum drk sa scrie

X: :))

ND4Spd: most wanted

ND4Spd: =))

(11:31:59) cosmin : salut!

(11:32:05) laur_yahoo: salut

(11:32:10) cosmin : tu esti Laur?

(11:32:16) laur_yahoo: da-mparate

(11:32:37) cosmin : o sa vin sa mi te-nchini, sa-mi modezi a mea consola, fara sa indoi un pin

(11:32:44) laur_yahoo: wow

(11:32:53) laur_yahoo: asta a fost chiar awesome

Greq`: zi

albu™: faza adevarata

albu™: un prieten din constanta mi-a pov ca acu 2 ani in lic la el au dat Bacu

albu™: cu unii de la seral

albu™: din-aia de 25de ani in clasa 12-a,topiti, taximetristi p--

albu™: sa dea si ei bacu

albu™: si unu la oral la romana

albu™: "haideti doamna...dati-mi si mie drumu ca e vara...trebuie sa prind si eu cursa "

Greq`: :))

albu™: profa:"bine bine ...dar tu dupa bac....unde vrei sa dai ?"

albu™: la care ala cu un ras de retardat : " heheh ...LA BUCI "

-Doamna, în clasa pute.

-Da, stiu, pute de când am intrat eu în clasa.

laURRR~: bai, ai facut' porcaria aia de problema la info?

laURRR~: mi-a compilat 'anpwlea si a intrat in bucla infinita

Stefania: so ce impotent iam facut un blowjob si ia murit dupa 2 minute

Stefania: omg wrong window!

HOROSCOP AMUZANT

Berbec

Semn de foc: scanteie

Trasatura principala: impetuozitatea.

Fraza favorita: primul!

Berbecul nu stie niciodata ce va face. De asta, atunci cand merge, merge cu capul inainte. Astfel, daca ajunge la linia de finis in acelasi timp cu altcineva, va putea spune: "Primul!".

Atunci cand trebuie sa treaca la actiune, nu sta prea mult pe ganduri. Se arunca de la trambulina si, pe la jumatate, descopera ca in piscina nu mai e apa. Cuvantul esec nu exista insa in vocabularul sau si va incerca sa-si "dreaga" imaginea prin cinism. Va spune: "Poate acum schimbati apa! Ca e mizerie in piscina!".

Taur

Semn de pamant: Casa

Trasatura fundamentala: rabdare inepuizabila.

Fraza favorita: gandesc, deci insist.

Taurul, atunci cand merge, nu ridica un picior daca celelalt este asezat ferm pe pamant. Din aceasta cauza, mai mult decat sa mearga, el face istorie. Daca Berbecul sare de la trambulina inainte sa se uite, Taurul va sti numele constructorului, materialele folosite, volumul apei si temperatura. Berbecul actioneaza cu hotarare, Taurul cu obstinatie. Berbecul vrea ca toata lumea sa-l asculte, Taurul are o rabdare fara limite incercand sa-i faca pe ceilalti sa-si schimbe parerea.

In concluzie, relatia lor s-ar putea desfasura asa:

Berbecul ii spune Taurului, aflat la 10 metri distanta: - Vino aici! (asta e hotarare).

Taurul: - Nu! (asta e obstinatie).

Berbec: - Vino aici!

Taurul (fara sa se miste): - Nu!

Berbecul (facand doi pasi): - Vino aici!

Berbecul (avansand doi pasi): - Vino aici!

Berbecul (facand doi pasi, se trezeste fata in fata cu Taurul): - Vezi? Asa imi place! Sa vii unde-ti spun EU!

Gemeni

Semn de aer: rafala.

Trasatura caracteristica: mai multi intr-unul.

Fraza favorita:Adevarul e ca totul e minciuna.

Gemenii sunt ca o rafala cu corp uman: nu-i vezi sosind, nu-i vezi nici plecand. Toti avem un eu care ne conduce, dar gemenii au doua, uneori mai multe. Unul dintre ele este dulce si tolerant, celalalt este critic si uracios. De-asta, gemenii nu cunosc drumul de mijloc: ori iti vad defectele, ori calitatile, depinde de geamanul care te priveste.

Daca acesta este cel dulce, iti va spune: "arati mai bine ca niciodata!"

Daca dai peste cel uracios: "Cand o sa mai slabesti si tu?"

Rac

Semn de apa: marea.

Trasatura caracteristica: nesiguranta pe plan sentimental.

Fraza favorita: Simt, deci exist.

La inceput, nu-ti acorda cine stie ce incredere. Trebuie sa ti-o castigi singur, fiind afectuos si tandru. Si sa le spui de o mie de ori ca-i iubesti, pentru ca Racii sunt adevarati vampiri sentimentali si tot timpul se plang ca nu primesc suficienta dragoste. Tu-i spui:

- Te iubesc.

Si Racul intreaba: Cat?

Leu

Semn de foc: soarele.

Trasatura caracteristice: nevoia de a fi in centrul atentiei.

Fraza favorita: Sunt rege / regina .

Leul este steaua zodiacului, cea mai stralucitoare. Sunt usor de recunoscut: sunt aceia care, privind un reflector, exclama:

- Trebuie sa vedeti cata stralucire ii confer!

Leul are o foarte buna parere despre sine. Daca iti este prezentat unul si tu ii spui:

-Imi pare bine sa te cunosc.

El va raspunde:

- Te inteleg.

Leii nu merg pe strada, ci defileaza. Daca strada este plina de magazine, Leul priveste vitrinele. Dar nu pentru a vedea ce este expus in ele, ci pentru a se privi pe sine. Moment in care va exclama:

- M-as cumpara daca n-as fi atat de scump!

Fecioara

Semn de pamant: recolta.

Trasatura caracteristica: ingrijorarea.

Fraza favorita: Permite-mi sa te contrazic..

Fecioara este o lupa cu picioare. Ajunge in casa ta si primul lucru pe care-l face este sa treaca cu degetul pe televizor pentru a vedea daca este prafuit. Si, cum are un umor sarcastic, iti va spune:

- Televizorul asta are un mileu foarte frumos pe el!

Nu-i scapa nimic! Sa fie ingrijorata este starea naturala a Fecioarei. Se va plange mereu:

- Sunt ingrijorat, sunt ingrijorat.

Si daca-i spune cineva:

- Dar nu se intampla nimic.

Fecioara va raspunde:

- Asta ma ingrijoreaza cel mai mult

Balanta

Semn de aer: briza.

Trasatura caracteristica: indoiala.

Fraza favorita: cateodata da, cateodata nu.

Gandeste rapid. Singurul inconvenient este ca, atunci cand ii vine o idee, odata cu ea, vine si indoiala.:

- Da, da, am hotarat, anul asta ma casatoresc.. . si daca nu anul asta, atunci anul viitor... sau in trei ani, n-am de ce sa ma grabesc.

Cantecele lui Julio Iglesias, reprezentant faimos al zodiei, sunt un tratat asupra indoielii: "nici nu te iubesc, nici nu te uit", "cateodata da, cateodata nu", 'nici pisica perfida, nici caine fidel". Niciodata nativii acestei zodii nu sunt siguri de nimic si asta ii transforma in niste certareti aproape profesionisti, dar nu vor recunoaste niciodata acest lucru. Din aceasta cauza, trebuie sa-i prinzi in capcana. Tu spui:

- Iti place sa te contrazici!

Si Balanta va raspunde:

- Nu-i adevarat! Si te pot contrazice cat vrei tu!

Scorpion

Semn de apa: lac.

Trasatura caracteristica: pasiunea.

Fraza favorita: te doresc.

Sunt usor de recunoscuti dupa ochii misteriosi. Scorpionul nu priveste, ci fixeaza direct. Ochii scorpionilor sunt ca niste ace fine care te impung atunci cand isi atintesc privirea. Pot fi hipnotizanti si pasionali, exagerat de pasionali. Cand te iubesc, te iubesc mai mult decat toti ceilalti. Daca te urasc, proportia se pastreza. Daca tu le faci cadou o carte, ei iti vor face cadou o enciclopedie. In ceea ce priveste viata amoroasa, situatia sta la fel. Tu le dai un sarut, ei vor face dragoste cu tine de trei ori la rand. Sau, daca ti i-ai facut dusmani, pazeste-te. Tu le spargi geamul la masina, el iti dau foc la casa. Sigur vor spune dupa aceea:

- Nu am inceput eu.

Sagetator

Semn de foc: jaratec.

Trasatura caracteristica: adevarul verde-n fata.

Fraza favorita: iti spun sincer...

Vitalitatea sa e epuizanta si intampina orice cu un suras. Sunt posesorii unui spirit delicat si a unor gafe imense. Ii recunosti cu usurinta in metrou sau in autobuz: cineva te calca de vreo 10 minute si inca nu-si da seama pentru ca te priveste si zambeste:

- Salut, salut!

Si, bineinteles, cand cineva iti surade asa, ce-i mai poti spune? Ce te calca pe picior? Nici sa nu-ti treaca prin cap! Daca o vei face, Sagetatorul iti va purta pica, va ridica piciorul si iti va da o lovitura in fluierul piciorului.

Sagetatorul este sincer, dar nu este subtil. Se incapataneaza sa spuna mereu adevarul verde-n fata; mai devreme sau mai tarziu, spune mereu ceea ce gandeste. De asta, iti sugeram ca daca vreun nativ al acestei zodii se apropie de tine si-ti spune:

- Iti voi spune adevarul...

Tu sa-i raspunzi:

- Dar ce ti-am facut eu?!

Capricorn

Semn de pamant: muntele.

Trasatura caracteristica: crede ca este indispensabil.

Fraza favorita: ce te-ai face fara mine?

Capricornul este o capra si caprele se lupta cu muntele si-l domina. Daca vezi un Capricorn care se arunca de la etajul zece, urmeaza-l, caci sigur o va lua in sus. Mai mult decat in noroc, crede in efortul propriu.

Capricornul, pentru a fi fericit, trebuie sa detina controlul asupra tuturor lucrurilor. Daca acest lucru nu este posibil, se enerveaza. Cam ca un preot Capricorn care, aflat pe patul de moarte, le spune calugaritelor care-l ingrijeau:

- Vai! Ce o sa se aleaga de voi, cand eu nu voi mai fi, cine o sa aiba grija de voi, cine o sa va ghideze pasii?

Si una dintre calugarite, cel mai probabil o leoaica, i-a raspuns:

- Nu va faceti griji, Parinte, ca si Isus Hristos a murit si ne-am descurcat si fara El.

Varsator

Este o fiinta a viitorului care traieste in prezent ca si cum acesta ar fi trecutul. De-asta ne saluta ca si cum am fi prototipuri preistorice:

- Buna, Jurasicule. Cum iti duci existenta primitiva?

Le place sa surprinda cu jocuri de cuvinte si glume:

- Aseara, cand nu erai langa mine, imi lipseai. Acum imi prisosesti.

Nu te ingrijora, sunt doar incercarile lor de a parea originali.

Au cate o idee pe secunda; singurul inconvenient este ca atunci cand urmeaza sa o puna in aplicare, le vine alta, si alta, si alta. Dar, pana la urma, un Varsator se misca mai putin decat un arbitru de tenis. Ca acest nativ al zodiei care spunea:

- Mi s-au intamplat atatea lucruri de dimineata... ca nu numai ca nu am avut timp sa ma ocup de ele, dar mai sunt si epuizat...

Pesti

Semn de apa: rau.

Trasatura caracteristica: visul cu ochii deschisi.

Fraza favorita: nu stii ce-am patit?

Este semnul cel mai sensibil al zodiacului.. Sunt atat de schimbatori incat par ca ar avea centrul rasului si al plansului intersanjabile. Pestii plang pentru ca le-a murit matusa si, in urmatoarea secunda, se prapadesc de ras pentru ca aceasta, biata de ea, este atat de grasa incat nu incape in sicriu.

Pestii, mai mult decat a trai, stiu a exista.

Daca cineva se apropie de un nativ al acestei zodii in timp ce acesta priveste apusul si-l intreaba:

- Ce faci?

Pestii raspund, fara sa inceteze sa priveasca cerul:

- Nimic.

Celalalt intreaba:

- Si nu te plictisesti?

Pestii vor raspunde:

- Daca nu sunt intrerupt, nu.

HOROSCOP MATRIMONIAL

Berbec

Vesnic tânar, caut o persoana care sa nu oboseasca, nici macar când o alerg prin casa. Nu am prejudecati si am obiceiul de a fi direct, fara ocolisuri. Ma aprind repede, nu stau pe gânduri ca nehotarâtii aia din Balanta si nu pierd vremea cu un preludiu interminabil ca Racii. Avantajul este ca stiu ce vreau si actionez ca atare.

Daca ma iei cu nu stiu câte crize interioare ce te împiedica sa fii fericit, uita-te la Pesti ca s-ar putea sa fie mai receptivi. Eu îti aduc optimismul, încrederea în fortele proprii si multa distractie în dormitor. Am mentionat dormitor, dar poate fi la fel de bine un lift, iarba din parc, un copac sau masina. Sunt generos si saritor la nevoie, nu ma prefac ca ploua atunci când ti s-a stricat masina sau ai ramas fara medicamente. Te sustin în tot ce întreprinzi fiindca nu-mi place sa tai frunza la câini si sa ma plâng de un destin esuat lamentabil. Nu garantez însa fidelitatea mea, nu am ce face, sunt cea mai aprinsa creatura din univers..

Am uneori reputatia de scandalagiu, dar eu nu tin furia ca ranchiunosii aia de Scorpioni, asa ca mai bine scurt si intens, decât epuizant si pe termen lung. Îmi place sa fiu cocolosit ca un copil uneori, asa ca nu fi rece… dar nici prea calda, pentru ca îmi place sa cuceresc, sa fiu provocat, sa fac surprize, nu sa ma culc pe o ureche si sa ma bucur de camin ca plictisitorii aia de Tauri. Ador excursiile, muntii, gradina zoologica, provocarile si toate jocurile cu suspans. Daca vrei intensitate, cauta-ma!

Taur

Da, am citit anuntul de mai sus al Berbecului… obositoare fiinta! Nu sta locului, deloc. Eu sunt un om serios si stiu ca o relatie se formeaza în timp, cu pricepere si rabdare. Nu ard pâna la scrum ca Berbecul si nu scriu poezii de vrajeala ca Gemenii. La mine dureaza pâna iau hotarâri, dar sunt pe termen lung sau definitive. Apreciez o masa gustoasa, o atmosfera romantica, mângâierile, nu sunt genul de „una scurta pe coridor” ca bezmeticii de Sagetatori.

Trebuie sa îti spun ca am tabieturi, nu ma deranjeaza rutina si nu îmi plac prea mult schimbarile de orice fel. Asta e de bine, cu mine nu te trezesti în situatii imprevizibile sau obositoare de genul iesirilor în club la 2 noaptea sau exercitii de yoga la 5 dimineata. Cum ma gasesti azi, sunt si mâine. Nu încerca idei abracadabrante de genul „libertate fara frontiere”, eu înteleg prin cuplu o viata în comun, cu bune sau cu rele, cu iesiri în parc, vizite, bunici, rate, copii, nu fiecare cu lumea lui si sa filozofam despre spiritul neîngradit.

Ma enervez greu. Eu nu sar ca ars precum Berbecul si nu vorbesc fara minte ca Sagetatorul. Asa ca, daca ai nevoie de o persoana calma, de încredere si naturala, eu sunt aceea. Recunosc, nu prea spun direct ce ma nemultumeste, trebuie sa mai lucrez la acest capitol. Îmi place arta, ma plimb cu drag prin padure, culegem floricele si ascultam muzica lenta. Daca vrei stabilitate, cauta-ma!

Gemeni

Sunt un fluture viu colorat si cu mine te vei simti cea mai iubita faptura. Mergem peste tot, zburam pretutindeni. Nu garantez ca ajungem undeva, dar eu sunt adeptul zicalei „traieste clipa”, nu sunt rigid precum Taurul.

Nu am retineri ca scortosii aia de Capricorni, eu râd cu tine, vorbesc, te sun, dar trebuie sa fii o persoana activa social, cu simtul umorului si fara prea multe complexe. Daca esti inteligenta, ma cuceresti, însa încearca sa nu ma eclipsezi, altfel îmi iei ce am eu mai de pret, informatiile multe si diverse pe care le folosesc în momentele-cheie. Eu îti declar iubirea nebuna, nu astept ca Taurul pâna îti cade parul de nervi si nici nu ma retrag ca Racul la primul semn de duritate. Ei bine, cred în libertatea emotiilor si a sentimentelor, de aceea te voi întelege daca a doua zi nu ma mai iubesti, doar asa pot fi si eu câteodata.

Solicitarile de orice fel ma sâcâie, mai ales daca sunt prea multe… si nu te tin legata de piciorul patului ca Taurul! Excesele emotionale ma tin doar zece minute, prin urmare daca esti în cautarea unei povesti romantice fa-le cu mâna Racilor sau Pestilor. Sunt spontan, amuzant si irezistibil. În pat am imaginatie. Stiu valoarea unei surprize. Caut pe cineva care sa merga la teatru, la biblioteca si în discoteci. Daca doresti varietate, cauta-ma!

Rac

Nu as merge cu un Geaman nicio clipa, nu are profunzime si nu stie ce este aceea traire interioara. Daca vrei aventura, du-te spre Lei sau spre Sagetatori. Nu te iau ca sa te las si nu te împart cu nimeni. Eu te ocrotesc, sunt grijuliu, atent si îti intuiesc starile de spirit. Nu ma uit prin tine ca Geamanul, ci la tine, la expresivitatea ochilor tai. Nu stiu daca tu cauti un om sensibil, dar mi-ar placea sa ma suporti asa cum sunt, am uneori capricii si ma supar ca un copil… vrei sa fii din când în când mama mea?

Pun suflet si nu mi-e deloc indiferent ce se petrece în lumea pe care noi o construim. Daca vrei siguranta si intimitate, daca „acasa” are greutate pentru tine, eu sunt omul potrivit. Nu te dezbrac precum apucatul de Berbec si nici nu fac din amor un experiment ca Geamanul. Eu aduc lumânari, încui usile, trag perdeaua si ador preludiul îndelungat. Ma deschid cam greu, sunt usor timid, dar stiu sa iau initiativa când trebuie.

Daca si tu cauti pe cineva care sa nu fie prea independent, daca ti se pare normal sa iesi în oras cu iubitul, nu cu prietenii, sunt aici. Eu nu „dau papucii” usor ca cei din Gemeni sau Varsator, dar am nevoie de tandrete, rabdare si multa întelegere. Prefer sa mergem la mare, sa contemplam apusul, sa crestem catei sau pisici si sa luam din când în când cina cu mamele noastre. Daca vrei siguranta, cauta-ma!

Leu

Lasati-l pe Rac cu emotiile lui adânci cu tot! Viata este aici, acum si trebuie traita din plin. În plus, este prea econom, pe când eu sunt generos, te duc la cel mai select restaurant, îti iau cel mai scump parfum, iar daca totusi nu îmi permit (deh, i se mai petrece si Leului) promit sa ai macar senzatia ca din clipa în clipa urmeaza sa te îmbogatesti. Eu nu stau între patru pereti ca Racul sau ca Fecioara, eu îti arat viata de noapte, ultimele noutati în oras si te prezint ca pe o regina cercului meu de prieteni.

Or fi Gemenii jucausi, dar eu sunt si jucaus si hotarât, nu sunt instabil ca ei. Daca vrei un îndragostit palid si cuminte, ia o Fecioara, eu sunt romantic pâna în vârful urechilor si apreciez poezia, serenadele sub clar de luna, mesajele pe telefon bombastice. Da, nu îmi place sa îmi tai elanul vorbindu-mi despre datorii, facturi sau sa ma compari cu nu stiu cine, ar fi bine sa ma lauzi macar din când în când. Nu caut o femeie care sa ma puna la colt, sa ma educe, sa ma cheme acasa tipând. Eu sunt pâna la urma seful si îmi place sa mi se dea atentia cuvenita.

Sunt optimist, am voie buna, omenos si pot purta cu tine orice fel de conversatie. Nu spun minciuni ca Geamanul si nu sunt evaziv ca Pestele. Eu merg direct la tinta si dau dovada de corectitudine.. Îmi plac petrecerile, jocurile de noroc, filmele, spectacolele si tot ce presupune umor si creativitate. Daca doresti romantism, cauta-ma!

Fecioara

Cu impulsurile de moment ale arogantului de Leu, nu ajungem nicaieri. Viata nu este un haos, ci un proiect planificat rational. Sunt un om cumpatat, dar daca ai rabdare si nu zâmbesti ca o papusa Barbie în fata glumelor nesarate ale Geamanului, vei vedea ca am destule fantezii. Eu nu le risipesc pe oricine. Mi-as dori sa fi eleganta si sa nu vorbesti indecent, fiindca nici eu nu apar la întâlnire cu parul vâlvoi ca Varsatorul.

Sunt atent la igiena si la impresia pe care o fac, nu te primesc la mine acasa, invitându-te sa te asezi pe un pat plin cu rufe si carti ca dezordonatul de Sagetator. Nu sunt superficial, nu renunt imediat, tocmai fiindca eu îmi analizez bine sentimentele si ma implic dupa ce sunt sigur ca relatia este potrivita. Stiu ca o viata conjugala presupune si datorii sau responsabilitati, ma lasi pe mine sa tin evidenta cheltuielilor, sa organizez mese festive sau altele de gen, eu nu dau buzna pe usa ca iresponsabilii de Sagetatori sau Varsatori.

Sunt fidel, grijuliu cu sanatatea si viata ta casnica. Nu ma abtin sa nu critic, dar sfaturile mele îti pot fi de un real folos. Amorul spontan nu ma atrage prea mult. În schimb, am rabdare si tehnicile mele se îmbunatatesc, nu fac ca Gemenii sau Sagetatorii, sa dau tot ce am mai bun si apoi sa stau pe margine. Ma atrage tot ce tine de sanatate, natura, animale, alimentatie. Daca doresti seriozitate, cauta-ma!

Balanta

Cum poate cineva sa ramâna alaturi de un om atât de riguros ca Fecioara? Eu nu sunt nici egoist ca Berbecul, nici lipsit de tact ca Sagetatorul. Eu stiu sa îti înteleg punctul de vedere, aceasta este cheia armoniei într-un cuplu, nu? Ce înseamna aia sa bati cu pumnul în masa, sa fugi pe usa sau sa jignesti ca la usa cortului? Ce-i drept, ma decid cam greu, sunt destul de pretentios. Nu stau foarte bine la capitolul fidelitate, dar uita-te si tu la Julio Iglesias, cum ar fi putut o astfel de Balanta sa fie barbatul unei singure femei?

Sunt galant si ma îmbrac cu stil. Nimeni nu se pricepe mai bine ca mine sa creeze o atmosfera erotica. Asa ca pregateste-te sa fii curtata cu rafinament! Ce-i drept, uneori spun „nu te vreau, dar n-ai voie sa mai fii cu nimeni!”, asta pentru sunt indecis, ba as fi cu tine, ba nu, ba te iubesc, ba mi se pare. Dar cel putin, nu iau decizii pripite ca Berbecii sau Leii.

Sunt maestru în conversatii, nu sunt impulsiv, ci diplomat si echilibrat. Stiu ce înseamna sa daruiesti, sa împarti si sa nu îl împovarezi pe celalalt. Îmi plac discutiile deschise, manifestarile artistice, o vestimentatie cu gust, dansul si tot ce înseamna tandrete. Daca doresti echilibru, cauta-ma!

Scorpion

Eu nu ma joc, ci fac strategii, eu nu flirtez, ci fac obsesii. Iubirea înseamna furtuna, emotii intense, coborâre în infern si extaz în paradis.

Daca nu esti o natura erotica, nu ma cauta, eu nu vorbesc despre amor ca Geamanul, ci trec la fapte. Sunt discret si pun mare pret pe încredere, nu ma apuc sa spun altora toate povestile tale intime si nici nu doresc sa mi se faca acest lucru. Eu nu scriu pagini întregi, ca Gemenii sau Sagetatorii despre ceea ce simt pentru tine, dar în interior fierb ca un vulcan. Vreau o fuzionare magica, mistica, nu o aprindere de paie. Sunt loial si merg pâna la capat într-o relatie indiferent de obstacole. Nu ma rani, nu ma dezamagi, fiindca nu îmi trece ca la Berbec, nu uit ca Geamanul si nu sunt dispus la prea multe dialoguri ca Balanta. Am viata mea secreta si mi se pare normal, trebuie sa ramâna mereu ceva enigmatic în fiinta noastra.

Daca îti place sa discuti despre natura umana, mistere, ocultism, istorie, sunt omul potrivit. Nu ma tem de pericol, de pasiunea extrema, nu dau cinci pasi înapoi când ma astepti în dormitor cu jucarii erotice necunoscute. Dar nu ma însela, umili sau trata cu indiferenta, te voi parasi sau te voi chinui fiindca am o natura facuta pentru totul sau nimic. Daca doresti pasiune, cauta-ma!

Sagetator

Daca vrei sa o iei razna, da, duceti-va la Scorpion! Hai sa fim seriosi, si eu sunt romantic si sensibil, dar nu fac o criza din orice dezamagire si nu intru în turnuri de fildes pentru orice sentiment neîmpartasit. În viata trebuie sa te simti liber, amorul este o placere, iubirea o traire spirituala.

Eu sunt amuzant, energic, comunicativ, fire sportiva, vreau o iubita cu care sa explorez lumea, nu sa ma încui în casa ca Racul. Daca vrei un ritual de cucerire prelungit, ia-l pe rabdatorul de Capricorn, eu caut o persoana la fel de lipsita de pudoare si de false prejudecati. Eu te ciupesc de fundulet pe ringul de dans si te întreb direct: „La mine sau la tine?” Cu mine, nu ti se vor lungi urechile asteptând, fiindca eu nu am chestionare de evaluare ca Fecioara si nu ma întreb unde va duce totul ca un Capricorn. Nu îmi plac discutiile grave, ia-l pe Scorpion, eu vreau sa ne minunam de natura, sa ne uitam la meciuri sau documentare despre OZN-uri, sa organizam petreceri. Eu nu sunt posesiv ca Taurul, nu vreau sa te stiu acasa ca Scorpionul, îti respect independenta si ma bucur când râzi si treci prin viata cu fruntea sus.

Nu agreez rutina, nu îmi place sa ma obligi sa fac ceva, dar ma pricep sa îti demonstrez ca nu trebuie sa te gândesti cu încrâncenare la ziua de mâine. Daca visezi sa calatoresti, daca râzi la bancuri fara sa devii superficiala facându-le, sunt persoana potrivita. Daca vrei aventura, cauta-ma!

Capricorn

Eu nu intru în relatii daca nu sunt sigur de faptul ca avem planuri comune. Nu îmi plac excesele emotionale, ma deruteaza, iar eu am nevoie de liniste sa muncesc, am o cariera de construit. Pentru capricii de copil, duceti-va la Rac, eu sunt un om matur si ofer siguranta si protectie.

Nu ma pricep la declaratii siropoase ca Leul sau Pestele, dar eu demonstrez prin fapte, nu prin vorbe. Când ei îti vor spune ca esti „steaua de pe cer”, eu îti voi plati rata la frigider care îti statea ca un ghimpe în minte. Daca vrei aventuri de o noapte, ai gresit omul. Dar ador sa fac dragoste, sunt pasional si senzual. Iau angajamentele în serios, dar devin ca un sloi de gheata când ma faci de râs în public, îmi desconsideri parerile, iar daca ma înseli, dormim în paturi separate pâna la divort.

Sunt sincer, corect si nu îmi place sa pacalesc sau sa fac jocuri duble. Nu risipesc banii ca nesocotitul de Sagetator, nu pierd noptile la jocuri de noroc ca Leul, nu inventez povesti sa îmi ascund viciile ca Gemenii.

Îmi place tot ce este vechi (cladiri, obiecte), muzica clasica, bibliotecile, spatiile unde poti medita în voie, potecile de munte. Daca vrei protectie, cauta-ma!

Varsator

La mine gasesti fantezie, trairi si emotii libere ca pasarea cerului. Nu am nevoie de o contopire emotionala totala ca Racii sau Pestii si nu te controlez ca un Scorpion sau un Capricorn. Eu cred ca o relatie de iubire porneste în primul rând de la o prietenie sincera si se bazeaza pe respectarea libertatii celuilalt.

Sunt inteligent, distractiv, curios si îmi place tot ce este neobisnuit si exotic. Prin urmare, daca vrei o viata domestica si blânda, nu sunt eu cel potrivit. Nu stiu ce sunt inhibitiile sau tabuurile, asa ca vei petrece cu mine clipe magice… nu ti se pare cotidianul sufocant?! Am alergie fata de tot ce înseamna obligatii si emotii violente, dar cu mine te vei simti relaxata, neîngradita si vei avea parte de sex fierbinte.

Înteleg nevoia ta de a relationa cu altii, fiindca si eu ies des cu amicii, vorbesc mult la telefon si îi sustin atunci când au nevoie. Am simtul umorului si stiu sa te surprind cu fel de fel de momente placute si incitante.

Îmi place aventura, sa stam de vorba ceasuri întregi si sa plecam în excursii pline de neprevazut. Daca vrei nonconformism, cauta-ma!

Pesti

Eu sunt altruist, sensibil si stiu ca iertarea are doua mari case, în biserica si într-o iubire puternica. La mine nimic nu este simplu, nu planific, nu promit solemn, nu te parasesc, dar nici nu garantez stabilitate. În schimb, creez atmosfera de poveste, conversatii soptite, lumina difuza, cine romantice. Stiu sa mângâi tandru si îti înteleg orice stare de spirit.

Daca nu esti visatoare, nu te uita la mine, eu ma sufoc în lumea asta materiala si cred ca sentimentul se naste din poezia sufletului nostru… daca vrei un tip practic si ambitios, ia-l pe Capricorn, eu înteleg cel mai bine lumea emotiilor. Se spune ca am trairi înselatoare, dar nu te voi plictisi ca Fecioara si nici nu te voi brusca precum Leul. Nu suport raceala, indiferenta sau cruzimea, pe mine nu ma vei vedea râzând cinic precum Geamanul, trântindu-ti telefonul în nas ca Berbecul sau tratându-ti rational si ironic trairile complexe precum Varsatorul.

Pot fi curajos când ai nevoie si ma sacrific pentru orice ideal în care tu crezi. Îmi place marea, ador poezia, muzica lui Chopin, pictura, baletul si amorul plin de imaginatie. Daca doresti emotie, cauta-ma!