Jump to content

Femeie gravidă, bătută de soţ cu un ciocan şi o secure

dcp100168

Recommended Posts

Femeie gravidă, bătută de soţ cu un ciocan şi o secure

O femeie insarcinata in luna a opta, din localitatea galateana Malu Alb, a ajuns, luni, in stare grava la Spitalul de Urgenta din Galati, dupa ce a fost batuta crunt de propriul sot. Florina Caraiman, de 34 ani, i-a gasit barbatului de munca prin sat la un vecin, care are casa in constructie, pentru ca, datorita sarcinii avansate, ea nu mai putea lucra si intretine familia, transmite Agerpres. La aflarea vestii ca este trimis la munca, sotul, care a iesit in luna martie din inchisoare, dupa ce a incendiat casa unui satean, a batut-o crunt cu un ciocan si o secure, fracturandu-i bratul drept. Femeia a ajuns intai, prin grija unor vecine, la Spitalul Anton Cincu din Tecuci, de unde a fost transportata in regim de urgenta la Spitalul Judetean din Galati. Medicii sunt sceptici in ceea ce priveste mentinerea sarcinii si viata baietelului nenascut. Sotul este acuzat de vatamare corporala grava si risca sa se intoarca dupa gratii pentru mai multi ani.

O tanara insarcinata in 8 luni, batuta cu salbaticie de iubitul ei

Barbatul, dintr-un sat de langa Galati, a lovit-o cu un ciocan pana a lasat-o intr-o balta de sange. Dupa o noapte intreaga de agonie, mama agresorului a dus-o pe femeie la spital, iar medicii au stabilizat-o. Agresorul era baut bine in momentul in care s-a napustit asupra iubitei lui. Femeia nu si-a ales se pare cel mai bun moment sa-l anunte ca i-a gasit o slujba. Insarcinata in luna a opta, ea a fost lovita cu coada unei securi si cu un ciocan. A zacut inconstienta o noapte intreaga, pana cand iubitul ei si-a revenit din betie. A aruncat doua galeti de apa peste femeie insa nici gand sa o duca la spital. Mama barbatului a fost cea care a gasit-o si a chemat ambulanta. Medicii s-au ingrozit cand au vazut in ce hal a fost adusa femeia la spital. Din fericire, ei au reusit sa-i salveze sarcina. Barbatul nu este la prima isprava de acest fel. In martie, abia a iesit din inchisoare, unde a stat pentru ca a incendiat chiar casa parintilor iubitei sale. Toata lumea din sat il stie drept un om violent, dar de data aceasta a intrecut masura. Desi stie ca ii va fi greu, femeia vrea sa-si creasca singura baietelul pe care urmeaza sa il nasca peste o luna. Tatal lui isi va petrece probabil urmatorii ani dupa gratii.

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/ ... ul-ei.html

O femeie din Galati, insarcinata in luna a opta, a fost batuta cu securea de concubinul ei

O femeie de 34 de ani din localitatea galateana Malu Alb, insarcinata in luna a opta, a fost batuta cu cruzime de catre concubinul ei pe motiv ca aceasta l-a trimis pe barbat la munca. Mihai Câcu, de 36 de ani, a fost eliberat din inchisoare in luna martie. De atunci, el nu a muncit nici macar o zi. Florina Caraiman, femeia care traieste cu el de sase ani de zile, i-a gasit de lucru intr-un sat vecin. Chiar daca femeia are o sarcina avansata, asta nu l-a impiedicat pe Mihai Câcu sa o loveasca cu o secure si un ciocan pâna i-a rupt bratul stâng, i-a spart capul si i-a provocat o entorsa grava la glezna dreapta. “Eu nu mai pot munci, ca sunt gravida. Am vorbit cu un vecin care are casa in constructie si l-am convins sa il ia ca ajutor pe barbatul meu. Când i-am zis, a inceput sa ma bata si apoi m-a amenintat ca ma omoara si se intoarce in puscarie. A luat o secure si a dat pâna mi-a rupt osul mâinii din umar, apoi m-a lovit cu ciocanul in cap”, a povestit victima internata acum la Spitalul de Urgenta Galati. Initial, femeia a fost dusa cu ambulanta la cel mai apropiat spital, cel din Tecuci. “Intrucat se punea si inca se pune problema mentinerii sarcinii, indata ce a fost stabilizata, femeia a fost adusa la Spitalul de Urgenta Galati“, a declarat dr. Mihai Polinschi, directorul Serviciului Judetean de Ambulanta Galati. “Asteptam rezultatul examenului medico-legal pentru a incadra juridic fapta si a lua masuri impotriva agresorului”, a precizat ofiterul de relatii cu presa al IPJ Galati, subcomisarul Stefan Gohoreanu. Daca va fi acuzat de vatamare corporala grava, omul se va intoarce dupa gratii.

http://www.gardianul.ro/index.php?pag=n ... ul-ei.html

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.