dcp100168 Posted December 8, 2008 Posted December 8, 2008 20.000 de gălăţeni în slujba statuluiPotrivit declaraţiei inspectorului şef al ITM Galaţi, Ionel Petrea, aproximativ 20.000 de gălăţeni lucrează la stat, în timp ce 116.000 lucrează în sectorul privat. "În ultima lună de zile a crescut numărul contractelor individuale de muncă care au încetat din iniţiativa angajatorului. Astfel, în luna noiembrie s-au înregistrat 2.000 de plecări, din care 482 la iniţiativa angajatorilor. În ceea ce priveşte contractele individuale de muncă nou încheiate în cursul lunii noiembrie, numărul acestora a fost de aproximativ 4.000", ne-a declarat inspectorul şef al ITM Galaţi, Ionel Petrea.http://www.monitoruldegalati.ro/index.p ... articol=11
Recommended Posts