Jump to content

Ce vă (nu vă) place la sexul opus?

dcp100168

Recommended Posts

Vad ca aici nu a indraznit nimeni sa posteze ..desi ar fi multe de spus !!! ;)

IMI PLACE

-Îmi place la un bărbat să ştie să fie elegant.

- Îmi plac bărbaţii care poartă costum, dar şi cei care sunt conştienţi că a purta costum nu e tocmai potrivit pentru ei.

- Îmi place un bărbat îngrijit, cel care nu umbla cu mustaţa/barba de 4 m, cel care se parfumează.

- Îmi place bărbatul care bea cu măsură.

-Îmi plac bărbaţii care au înţeles că piercingul/tatuajul nu este ceva necesar pentru a se pune în valoare.

-Îmi place bărbatul atent, cel care ştie să facă un compliment, care ţine minte data de naştere, sau o zi importantă pentru o femeie.

-Îmi place bărbatul care ştie să rezolve conflictele altfel decât prin puterea pumnului. Îmi plac bărbaţii calmi, rezervaţi misterioşi, care par intr-o oarecare măsură duri.

-Îmi plac bărbaţii care ştiu cum se oferă flori unei femei: ÎN NICI UN CAZ CU COTORUL ÎN SUS!

- Îmi plac băbaţii care dau dovadă de interes, devotament şi dorinţa de a se face utili.

-Îmi plac bărbaţii perseverenţi, care progresează, care nu se dau în lături de la muncă.

-Îmi plac bărbaţii care au carnet şi ştiu, cu adevărat, să conducă, nu doar ce e ăla volan.

-Îmi place bărbatul care ţine cheile de la maşină/casă/lacăte în buzunar şi nu le zdrăngăne în timpul unei conversaţii.

-Îmi place bărbatul comunicativ şi sincer.

- Îmi place bărbatul care ştie să destinda atmosfera să facă o glumă.

-imi place barbatul care stie sa fie barbat si fara sa injure sau sa se bata

-Îmi place bărbatul care ştie că, deşi plânge, nu îşi pierde virilitatea.

NU IMI PLAC:

-laudarosi

-care au in cap doar sex

-care nu stiu sa se poarte cu o femeie

-care se dau mari macho

-care sunt de parere ca barbatii au mai multe drepturi decat femeia,cum ar fi ca ei au voie sa insele,iar noi nu sau ca nu suntem bune de altceva decat de stat la cratita

-care injura,scuipa pe strada

-striga sau fluiera dupa femei

- care MINT

- care nu sunt naturali si vor sa para altceva decat ceea ce sunt

- sunt incapatanati si cu greu accepta ca au gresit.

si cred ca ar mai fi destule....dar le las doar pe astea ca sunt cele mai importante. ;)

Femeile cauta intr-un barbat calitati pe termen lung. Ca degeaba e el frumos, daca e prost de da in gropi, nu? Degeaba are bani, daca te trateaza ca pe un obiect. Degeaba e mare macho, daca te bate la furie.

Apropo de sentimente: stiti ca si barbatii plang? Poate de prea multe ori isi inghit propriile lacrimi pentru a nu fi catalogati “gay” sau “femini” si pentru a subscrie unui stereotip social ca “barbatul e intotdeauna puternic”. Aiurea!! Barbatii sub masca puterii ascund o tona de probleme emotionale. Atata tot ca nu si le prea exprima. Sau cand le exprima o fac tot prin uzul fortei.

In principiu ni s-a cerut sa spunem ce ne place si ce nu ne place la "sexul opus" ...intradevar perfectiunea nu exista ,sunt destul de realista!Insa in nici un caz in tot ce am spus, nu s-a cerut imposibilul...este posibil ca macar jumate din cerinte partea opusa sa o indeplineasca ...restul vine pe parcurs :d

Eu nu l-am gasit ..pentru ca nu il caut...il astept!!! :d

....asa e, nu intotdeauna.. insa eu vorbeam de majoritatea femeilor ,despre acele femei care cauta stabilitatea...vor ceva sigur!

Si acel ceva sigur e un barbat? Majoritatea femeilor cauta stabilitatea intr-un barbat?

Fluturas, cati ani ai?

asa o fi, daca esti convinsa. Si...perfectiunea exista ;)

Da, e foarte realista descrierea ta pentru barbatul perfect, intr-adevar. Pentru ...sa zicem ... 16 ani...

De ce nu ne spui cum arată bărbatul perfect pentru... mai mulţi ani?

am spus-o, dar se pare ca nu citesti cu atentie forumul.

asa o fi, daca esti convinsa. Si...perfectiunea exista ;)

Da, e foarte realista descrierea ta pentru barbatul perfect, intr-adevar. Pentru ...sa zicem ... 16 ani...

De ce nu ne spui cum arată bărbatul perfect pentru... mai mulţi ani?

am spus-o, dar se pare ca nu citesti cu atentie forumul.

E drept că am citit-p pe... un forum ;)

Revenind in urma la lista lui fluturas, sunt sigur ca exista si persoane care indeplinesc toate acele conditii, dar care pica sigur la alte capitole. In plus, probabil ca era doar o insiruire orientativa si nu cred ca erau pe-acolo reguli aparute la anumite varste, ci mai degraba principii de bun-simt. Oricum, eu personal, astept si alte astfel de marturisiri din partea sexului frumos de pe forum, indiferent de etate :d

Eu nu am spus ca nu se aplica diferit la nu stiu ce varsta, doar am subliniat cum am vazut eu lista:

probabil ca era doar o insiruire orientativa si nu cred ca erau pe-acolo reguli aparute la anumite varste, ci mai degraba principii de bun-simt.

Dar, dupa cum spuneam, astept astfel de liste si, daca vrei tu Rami, si detaliile aferente.