Jump to content

Doctorul Bacalbaşa a redevenit purtător de cuvânt la spital

dcp100168

Recommended Posts

La Spitalul Judeţean,

Emoţii pentru funcţiile politice!

* Doctorul Nicolae Bacalbaşa, şeful clinicii de Anestezie şi Terapie Intensivă, a revenit în funcţia de purtător de cuvânt al Spitalului Judeţean. În stilu-i caracteristic, medicul se mândreşte cu noua sa funcţie şi mai mult, ar putea fi numit director al Autorităţii de Sănătate Publică.

Noul an i-a adus medicului Nicolae Bacalbaşa numai surprize plăcute. Ieri, el a fost numit oficial purtător de cuvânt al Spitalului Judeţean în locul PNL-istului Mihai Bucatanschi. "Aşa cum în urmă cu câţiva ani am părăsit aceasta activitate din motive politice, aşa am venit şi acum, pe linie politică. Asta nu este un secret, iar faptul că peste 19 mii de gălăţeni m-au votat spune multe lucruri", a declarat dr. Nicolae Bacalbaşa. În stilul său specific, medicul a spus în engleză "am promis că mă voi întoarce, acum sunt aici!". În ceea ce priveşte faptul că ar putea lua locul lui Sorin Ungurianu la Autoritatea de Sănătate Publică, el nu a confirmat încă acest lucru. "Atât funcţia domnului Ungurianu, cât şi a domnului Crăciun sunt funcţii atât profesionale, cât şi politice, în egală măsură", a încheiat Bacalbaşa.

http://www.impartial.ro/index.php?func= ... &articol=1

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.