Jump to content

Oţelul ar putea juca cu porţile închise

dcp100168

Recommended Posts

Marius Stan: "Abonamentele, o problema!"

Directorul general al FC Otelul, Marius Stan, a declarat astazi ca operatiunea de comercializare a abonamentelor pentru meciurile din returul Ligii I, editia 2008/2009, va fi demarata cu intarziere. Eliberarea abonamentelor depinde de softul pe baza caruia va functiona instalatia de turnichete care va fi montata la portile stadionului "Otelul". "Din pacate, abia ieri am primit autorizatia de constructie pentru aceasta lucrare, desi am depus dosarul la Primarie de acum doua luni de zile! In acest oras este greu sa faci cate ceva pentru ca ti se pun numai piedici. Ca sa incepem efectiv lucrarea de montare a turnichetelor, ne trebuie o alta autorizatie pentru ridicarea chioscurilor si garajelor din jur, deci mai dureaza. Cu siguranta, pana la meciul cu Gaz Metan Medias, din prima etapa a returului, nu vom putea monta turnichetele si, daca Liga si Jandarmeria nu ne vor pasui si de aceasta data, exista posibilitatea sa jucam cu portile inchise acea partida. Ar fi rusinos! La urmatorul joc de pe teren propriu cred ca vom avea turnichetele si apoi vom elibera si abonamentele", a declarat Marius Stan.

http://www.otelul-galati.ro/stiri.php?id=1340

Bine, daca Nicolae i-ar fi dat pomana de cateva meleoane de ieuro, Stan ar fi dat si din coada... Asa, totu-i pute, totu-i rau etc. Am impresia ca de nocturna si de sistemul acesta de acces se stia de cativa ani... Totusi, nu a miscat nimic atata vreme, lasand pe ultima suta de metri toata incurcatura. Binenteles, alti-s de vina ca el a stat degeaba pe cateva mii de euro pe luna salariu.

Meciul cu Mediaşul - cu public?

Şeful Oţelului susţine că şansele ca partida de sâmbătă, cu Gaz Metan Mediaş, din prima etapă a returului Ligii I, să se dispute cu public. „Deşi nu avem turnichetele montate la porţile stadionului, sperăm să beneficiem de înţelegerea Ligii Profesioniste de Fotbal şi a Jandarmeriei. Cred că în proporţie de 80 la sută vom avea spectatori în tribună, fotbalul fără public este ca nunta fără lăutari”, a comentat directorul general al clubului gălăţean, Marius Stan.

http://www.viata-libera.ro/articol-Meci ... lic_2.html

Otelul a primit acceptul Jandarmeriei si va disputa meciul cu Gaz Metan cu spectatori

Formatia Otelul a primit, miercuri, acceptul Jandarmeriei Galati pentru a disputa cu spectatori partida cu Gaz Metan Medias din etapa a 18-a, desi oficialii moldavi nu au montat sistemul de turnichete. Partida s-ar fi jucat fara spectatori daca formatia galateana nu ar fi primit acceptul Jandarmeriei deoarece turnichetele sunt obligatorii pe stadioanele din Liga I. Oficialii clubului au motivat aceasta problema din cauza faptului ca au primit acceptul autoritatilor pentru montarea turnichetelor abia la inceputul saptamanii trecute. "Ii multumim prefectului Claudiu Branzan, care s-a implicat in acest caz, dar si Jandameriei ca ne permite sa jucam in primul rand pentru spectatori", a spus directorul general Marius Stan, citat de Newsin.

Partida Otelul Galati-Gaz Metan Medias este programata sa se dispute sambata, de la ora 15:00.

Bine, daca Nicolae i-ar fi dat pomana de cateva meleoane de ieuro, Stan ar fi dat si din coada... Asa, totu-i pute, totu-i rau etc. Am impresia ca de nocturna si de sistemul acesta de acces se stia de cativa ani... Totusi, nu a miscat nimic atata vreme, lasand pe ultima suta de metri toata incurcatura. Binenteles, alti-s de vina ca el a stat degeaba pe cateva mii de euro pe luna salariu.

Eu nu inteleg de ce comentezi tu avand in vedere ca ce e legat de sport nu te intereseaza... Probabil tu esti pasionat de tigara, coca si cafea....

1. Nu am zis nicaieri ca nu ma intereseaza.

2. Dreptul la libera opinie mai e inca prin Constitutie. Chiar daca multi iau la misto cartulia asta.

3. Nea Stan asta cere niste bani publici, in schimbul carora nu vine cu absolut nimic. Nici planuri, nici idei, nici performante (asta ultima cred ca cea mai rea dintre toate). Fiind banu' public, pot spune ca nu e utilizat cum trebuie, nu sunt garantii, nu sunt motive etc.

Deci, uite macar trei motive.

Nea Stan cere bani ca asa se face peste tot, la Timisoara, la Cluj, la Iasi, la Constanta... Ce performante poti sa faci cu cele 3,5 milioane de euro care le da combinatul ?? Si Mikka nu arati deloc interes pentru sport, comentariile tale nu arata ca ai fi interesat. De ce nu ti-ai pus intrebarea unde joaca echipa de Volei meciurile de Champions League ?? Degeaba am avea "performante" ca nu am avea unde sa jucam meciurile in orasul asta (la toate sporturile in afara de hochey)...

Desi nu simt nevoie sa ma justific fata de nimeni, am copiat un mesaj postat tot pe forumul acesta. Daca ai avea rabdare sa asculti si parerea altora, ar fi minunat.

by Mikka on Wed Jan 21, 2009 2:49 pm

Nu stiu daca banii stau sau nu pe marginea drumului. Insa consider ca nu e normal ca din banii publici sa se plateasca vreo 7.000 de euro salariu domnului Marius Stan, care nu e in stare sa-si indeplineasca datoriile care-i revin din pozitia detinuta. Sper ca am fost destul de clar.

Prefer - daca nu se poate altfel decat sa se cheltuiasca bani pe sponsorizari in sport - prefer deci, sa-i dirijeze catre Metal Galati (echipa de volei feminin). Sau, daca tot e asa mare dragostea de sport pe la noi, sa-i finanteze clubul de box a lui Bute.

Mikka, nu-ti bate capul cu un copil. el nu stie ce e aia "ban public". eu, pt o lucrare de 500 de lei platita din bani publici, tre' sa semnez vreo 5-6 PV-uri si alte 5-6 declaratii pe propria raspundere. Stan, pt 3 milioane de euro din bani publici, ar trebui sa spuna si ce tzatza a supt. asta inseamna ban public dar nu multi stiu acest lucru... mai ales copiii.

Mootto inca o data, nu ma cunosti si nu te cunosc. Care e problema daca s-ar sustine echipele sportive ale orasului cu bani public ??? In orase gen: Timisoara, Iasi, Cluj cum e posibila o astfel de finantare, iar la noi nu ? Tu in loc sa ataci ideea asa cum e indicat, dai in continuare dovada de proasta crestere si ma ataci pe mine...

mai spun ceva si cu asta inchei: marius stan a deranjat multa lume buna din orasul asta, de la primar pana la cel mai mic afacerist. in momentul de fata nu il mai sustine nimeni, exceptie face combinatul. si nici din partea acestuia nu prea mai are sustinere. el a jucat dur in campania electorala si de aici i se trage. pana nu pleaca de la club nu o sa dea nimeni niciun ban. deja situatia este critica.

Eu nu inteleg de ce comentezi tu avand in vedere ca ce e legat de sport nu te intereseaza... Probabil tu esti pasionat de tigara, coca si cafea....

Offtopik-ul tau e deplasat ( ca sa ma exprim civilizat). Este un forum unde ne exprimam parerea , fie ca suntem experti sau nu. Ii stii pasiunile ? ma indoiesc...

Offtopik-ul tau e deplasat ( ca sa ma exprim civilizat). Este un forum unde ne exprimam parerea , fie ca suntem experti sau nu. Ii stii pasiunile ? ma indoiesc...

La tine chiar nu vad care e treaba ta cu Otelul, sau chiar cu sportul... Sedentari ca voi nu am vazut nicaieri in tara asta....

Mootoo: Iti repet pentru a miia oara Poli Timisoara, club asa cum e el bun sau rau primeste de la Consiliul Judetean 90 de miliarde de lei vechi..... echipele CFR si U Cluj bune sau rele cum sunt ele primesc cate 15 miliarde de lei vechi de la primarie.... Iar exemplele pot continua. Dar la noi Sala Polivalenta NU (degeaba fac fetele de la Volei performante ca se joaca la Bucuresti)...

La tine chiar nu vad care e treaba ta cu Otelul, sau chiar cu sportul... Sedentari ca voi nu am vazut nicaieri in tara asta....

Da' mai pardon, stimabile, dar nu mai e voie sa e exprimam pareri decat daca mergem pe stadion? Chiar asa, cum poti sti care e stilul nostru de viata? Nu e mai bine sa nu te exprimi despre ceva ce nu cunosti?

Pentru simplul fapt ca se vede la avatar.... Stilul de viata fumator, e cam daunator pentru generatiile ce vin, care in loc sa se apuce de un sport unde e un mod de viata propice cresterii lor, se apuca de coca, de tigara, de baut sau mai grav de droguri... Eu ca practicant de sport iti spun ca astea nu se potrivesc. Ca ai o parere nu-i rau, dar avand in vedere ca nu frecventezi stadionul si nimic din sport nu stiu ce opinie poti avea...

Oricine poate avea o opinie despre orice. Daca nu frecventezi stadionul nu inseamna ca nu ai opinii. Si dreptul la opinia se respecta, iti spune ceva asta? Eu, ca on simplu om, iti recomand sa nu iti mai dai tu cu parerea despre stilul meu de viata sau a altcuiva. Nu stiu ce vezi tu la avatar, dar , ma repet, nu te mai exprima daca nu cunosti . E recomandabil.

Topik-ul s-a transformat in lectia moralizatoare? Sau analiza avatarului? Asta pentru ca te macina ce vicii am eu.

Bine, domnule stimat atotcunoscator in ale sportului, exprima-te in cunostinta de cauza ( si efect). In acest fel, vei ajunge sa monologhezi.

End of game.

Mootoo: Iti repet pentru a miia oara Poli Timisoara, club asa cum e el bun sau rau primeste de la Consiliul Judetean 90 de miliarde de lei vechi..... echipele CFR si U Cluj bune sau rele cum sunt ele primesc cate 15 miliarde de lei vechi de la primarie.... Iar exemplele pot continua. Dar la noi Sala Polivalenta NU (degeaba fac fetele de la Volei performante ca se joaca la Bucuresti)...

da frate, stiu... da primaria 90 de miliarde dar da si patronul vreo 300 de miliarde. ai vazut ca a oferit 2 milioane de euroi pt varga si balan? pai daca ar avea numai 90 de miliarde de la primarie ar mai oferi iancu atatia bani pe jucatori???

Daca nu frecventezi stadionul nu stiu ce opinie pertinenta poti sa emiti Cat despre avatar, te vad cu o tigara in mana (ceea ce inseamna viciu nicidecum sport si sanatate). Iar opiniile trebuie scrise in cunostinta de cauza nu in genu: "hai sa am si eu o opinie, ca e dreptul meu"

Daca nu frecventezi stadionul nu stiu ce opinie pertinenta poti sa emiti :) Cat despre avatar, te vad cu o tigara in mana (ceea ce inseamna viciu nicidecum sport si sanatate). Iar opiniile trebuie scrise in cunostinta de cauza nu in genu: "hai sa am si eu o opinie, ca e dreptul meu"

daca te referi si la mine, te inseli. nu am ratat niciun meci al otelului de pe teren propriu. dar asta nu inseamna ca nu as putea duce un trai sedentar. nu are nicio treaba sedentarismul cu prezentele pe stadion. si nu sunt sedentar. muncesc 12 ore pe zi. si sambata merg la meci :roll:

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.