dcp100168 Posted April 30, 2009 Posted April 30, 2009 Indiferenţa, mai gravă decât pandemia. Porci în libertate, într-o zonă de agrement din GalaţiFrica de gripa porcină a cuprins întregul mapamond. În timp ce autorităţile din întreaga lume iau măsuri drastice împotriva acestui virus, cele din România nu par să se obosească prea mult. Acest lucru poate fi observat în pozele care urmează. Imaginile au fost surprinse, duminica trecută, într-o zonă de agrement a oraşului Galaţi. În fotografii, pot fi observaţi mai mult porci care "îşi făceau de cap", într-o zonă în care oamenii vin să se relaxaze. Fotografiile au fost trimise de un cititor Antena3.ro pe adresa site-ului. "Probabil aceleaşi condiţii şi aceleaşi atitudini ale autorităţilor au permis răspândirea virusului. Indiferenţa este pandemia cea mai gravă", scrie acesta.http://www.antena3.ro/stiri/romania/por ... 70500.html
katman Posted April 30, 2009 Posted April 30, 2009 Ce zona de agrement este, parca seamana a Girboavele...Si daca da, pai acolo de jur imprejur sint sate (Vinatori, Odaia Manolache)... Nu cred ca prezenta porcilor este asa de risul lumii...S-a intimplat de nu stiu cite ori sa treaca oamenii cu porci, oi si altele pe linga noi cind eram la gratar...Daca erau in Parcul Eminescu mai intelegeam "grija" celor de la antene, dar asa... mi se pare cam goana dupa senzatii.
corbu Posted May 2, 2009 Posted May 2, 2009 Remarcam numai porcinele? Numai fiindca este un subiect la ordinea zilei, nu trebuie sa marginalizam aceasta specie. Este perfect integrata in mediul galatean, ca si alte specii protejate de primaria galateana: caini, cai, oi, vaci.Cainii sunt nr.1 in orice top! :!:
catilina22003 Posted May 2, 2009 Posted May 2, 2009 Remarcam numai porcinele? Numai fiindca este un subiect la ordinea zilei, nu trebuie sa marginalizam aceasta specie. Este perfect integrata in mediul galatean, ca si alte specii protejate de primaria galateana: caini, cai, oi, vaci.Cainii sunt nr.1 in orice top! :!:hihihiiiiii
Recommended Posts