Jump to content

Întâlnire cu copiii

Relu
 Share

Recommended Posts

Mă gândeam să organizăm o întâlnire la care să ne aducem şi copiii. Astfel încât să le oferim un prilej de întâlnire şi celor ce sunt acaparaţi de cei mici :)

Undeva în jurul datei de 1 iunie.

Problema ar fi locul: undeva unde noi, cei mari, să stăm la o masă iar cei mici să aibe spaţiu de joacă. Ar fi Gelateria de lângă McDonald's, la Valurile Dunării...

Numai atâţia?

kholaps, flieder, mariav10, Rami, mirned3?

Multam, Relu, de invitatie, dar din pacate in luna mai avem toate we ocupate...ba cu activitati de copilasi, ba cu activitati pt adulti...

Sambata, pe 9 Mai, fiind Ziua Europei, participam la desene pe asfalt in Gradina Publica.

Pe 30 iunie vom avea serbarea de 1 iunie, la Palatul Copiilor (cel putin asa era in plan sapt asta), unde va dansa fii-mea cu foc. Deci, cu parere de rau...dar poate data viitoare...

Ar fi vreo trei locuri, pentru întâlnirea cu copiii:

Terasa Valurile Dunării

Parcul Eminescu

Grădina Publică.

În toate, avem o terasă la care să ne aşezăm noi, cei mari, iar copiii au loc de fugăreală.

Ar fi vreo trei locuri, pentru întâlnirea cu copiii:

Terasa Valurile Dunării

Parcul Eminescu

Grădina Publică.

În toate, avem o terasă la care să ne aşezăm noi, cei mari, iar copiii au loc de fugăreală.

cred ca si Mc Donalds.ul ar merge

poate ca sunt eu "taliban"....noi cand trecem prin apropiere pe la mc donalds facem cihhhh .... :lol: ....fiecare cu alegerea lui dar sincer mi se pare cel mai neinspirat loc de dus cu copii.deja ma gandesc cand o sa incepem cu aniversarile si petrecerile micutilor,cand o sa fim invitati la mc donalds cum naiba sa-i explic de ce nu o duc acolo....hmmmm...

Da, am şi eu o reţinere faţă de McDonald's. N-am intrat niciodată acolo, nu ştiu cum e, dar mi se pare singurul loc unde s-a gândit cineva să ofere loc de taclale pentru adulţi şi loc de joacă pentru copii. Sau mă înşel?

sunt de acord cu voi,nici eu nu ma omor dupa Mc Donalds,dar e un aspect de care trebuie sa tinem cont,voia copiilor.Bun,mergem in parc,dar ei,ca si copii ce fac ,aleaga,se joaca,un timp dupa ce fac cunostinta,dar se plictisesc foarte repede.Mai este vreo cofetarie calumea in Galatiul asta? Sau la Corso,la terasa.

la Mc donalds e ok pt copii pana in 10 ani au acea casuta tobogan care ai tine ocupati,adik nu tre sa stai prea mult cu gura pe ei ca intrun parc mai mare de ex.

cat despre aspectul nesanatos al Mc.donald's nu trebuie neaparat sa manance copii sau parintii pot servi doar un suc (parintii)si o bere(copii) :lol:

Stiti ca ma Mc'Donalds acea casuta-tobogan a fost interzisa anul trecut pentru ca nu era "safe" pentru copii. Daca aveti un pici mai mic (2-3 ani)si pe langa el intra altii mai maricei (7-9 ani) riscati sa asistati neputinciosi la calcarea lui picioare si sa nu puteti sa reactionati in niciun fel. In cuburile respective nu incap decat copiii. Noi am patit-o din nefericire asa ca nu ne mai trebuie asa experiente.