Jump to content

Vigliantti are planuri mari

dcp100168

Recommended Posts

Vigliantti are planuri mari

Alejandro Vigliantti este foarte încântat că a ales Oţelul Galaţi. Aflat la prima experienţă în Europa, mijlocaşul argentinian a învăţat deja câteva cuvinte în limba română, dar a fost şocat de frigul de la noi din tara. "E o experienţă nouă pentru mine şi am planuri importante şi obiective mari la Galaţi. Era bine şi în fotbalul sud-american, dar am hotărât să vin aici pentru că e un pas înainte pentru mine. Vreau să muncesc mult şi să demonstrez că am meritat să ajung aici", a declarat Vigliantti. Mijlocaşul de 28 de ani şi-a făcut deja primii prieteni la Galaţi, însă recunoaşte că poartă tot timpul dicţionarul în buzunar. Argentinianul care a jucat ultima dată în Bolivia, la Bolivar La Paz, a fost şocat de frigul din România. "Mă înţeleg mai bine cu Deac şi cu Sergiu, pentru că vorbesc spaniola. Ştiu şi câteva cuvinte în română, dar deocamdată comunic cu ajutorul dicţionarului. Am observat că e foarte frig aici, dar oraşul e frumos", a mai spus Vigliantti. Alejandro Vigliantti a semnat cu Oţelul Galaţi un contract valabil până la finele acestui sezon.

http://www.realitatea.net/147822_Argent ... telul.html

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.