Jump to content

Oţelul - FC Argeş 2-0


Recommended Posts

Posted

Oţelul vrea control anti­doping la meciul cu FC Argeş

Directorul general adjunct al clubului Oţelul Galaţi, Cătălin Tofan, a declarat că este posibil ca gruparea de la Dunăre să ceara efectuarea unui control antidoping la meciul său cu FC Argeş, din cadrul etapei XXXIII-a a Ligii I, transmite corespondentul Mediafax. "Din ce am auzit şi am citit prin presă, avem mari semne de întrebare legate de jucătorii formaţiei piteştene, în ceea ce priveşte dopingul. De aceea, vom solicita control antidoping la meciul cu FC Argeş, pentru a fi siguri că, din acest punct de vedere, plecăm de pe picior de egalitate cu adversarii", a declarat Tofan.

http://www.gandul.info/sportul/otelul-v ... 41;4428787

Posted

Bilete la Otelul - FC Arges

Incepand de vineri, 29 mai, dar si in ziua meciului cu FC Arges Pitesti, conducerea FC Otelul va comercializa bilete prin vanzatorii volanti de langa stadionul "Otelul". Preturile tichetelor sunt urmatoarele: 7 lei la tribuna I, tribuna a II-a si la peluze, 50 de lei la Tribuna Zero si 100 de lei la Tribuna Oficiala.

http://www.otelul-galati.ro/stiri.php?id=1602

Posted

Oţelul Galaţi - FC Argeş

Arbitri: Ciprian Danşa - Sebastian Stoianof, Ioan Onicaş - Mugurel Vădan. Observatori: Mircea Călin, Dan Petrescu

Posted

O oră mai târziu

Liga Profesionistă de Fotbal a modificat, miercuri, programul etapei a XXXIII-a a Ligii I, stabilind ca partidele importante în lupta pentru evitarea retrogradării să se dispute în acelaşi timp. Astfel, meciurile Poli Iaşi - Gloria Buzău (programat iniţial pentru vineri, de la ora 18.00) şi Farul Constanţa - Gaz Metan Mediaş (programat iniţial pentru sâmbătă, de la ora 17.00) se vor disputa sâmbătă, începând cu ora 19.30. Dată fiind schimbarea produsă în program, LPF a modificat datele şi orele şi altor partide din cadrul etapei de la sfârşitul acestei săptămâni.

Astfel, meciul Oţelul Galaţi - FC Argeş se va juca duminică, de la ora 18.00, şi nu va fi netelevizat.

Posted

Otelul trebuie sa castige macar un meci pana la sfarsitul campionatului, altfel are "sanse" la retrogradare !!! :oops:

Posted

Pitesti: Mircea Stan, spupendat pentru meciul de la Galaţi

Lotul lui FC Argeş va pleca sâmbătă dimineaţa spre Galaţi, în vederea meciului cu Oţelul, din penultima etapă a campionatului. Partida va avea loc duminică, de la ora 18.00, şi singurul jucător pe care Ionuţ Badea nu poate conta în disputa cu gălăţenii este fundaşul Mircea Sta, suspendat. Altfel, revin în lotul alb-violet Daniel Bălaşa şi Cristi Tănase, care şi-au ispăşit etapa de suspendare, pentru cumul de cartonaşe galbene, ăn meciul cu CFR Cluj.

http://www.adevarul.ro/rss/articol/pite ... alati.html

Posted

Ionuţ Badea: "Mergem la victorie la Galaţi"

Antrenorul lui FC Argeş, Ionuţ Badea, a declarat, joi, în cadrul unei conferinţe de presă, că un eventual rezultat favorabil în partida din deplasare cu Oţelul Galaţi i-ar putea consolida poziţia în clasmentul Ligii I. "La Galaţi ne aşteaptă un joc în urma căruia ne putem consolida poziţia. Ne dorim victoria, e normal, dar rămâne de văzut ce se va întâmpla. De asemenea, şi pentru ei e vitală victoria în lupta pentru evitarea retrogradării. Au un antrenor experimentat, pe Grigoraş, iar revenirea lui Paraschiv a fost de bun augur, a arătat o formă sportivă excelentă", a spus Badea.

http://www.adevarul.ro/rss/articol/ionu ... alati.html

Grigoras: Este de departe cel mai slab sezon al meu la Otelul

Antrenorul formatiei Otelul Galati, Petre Grigoras, considera actualul sezon ca fiind cel mai slab din perioada petrecuta pe banca formatiei moldovene. "Ne trebuie neaparat cele 3 puncte puse in joc la meciul cu FC Arges si sper ca orgoliul fotbalistilor sa iasa la suprafata si sa aiba o atitudine de invingatori la ultima partida de pe teren propriu. In ultimele doua dispute din Liga I putem ajunge pe locul 10, dar si pe 15, care inseamna retrogradare. Luam teapa daca suntem de parere ca FC Arges va veni la Galati in vacanta. Este de departe cel mai slab sezon al meu alaturi de Marius Stan la Otelul si abia astept sa se termine", a declarat Grigoras.

Posted

Intrarea libera la Otelul - FC Arges

Conducerea FC Otelul Galati a decis ca la partida cu FC Arges Pitesti, de duminica, intrarea pe stadion sa fie libera! "Pentru ca jocul de duminica este esential pentru viitorul nostru, in semn de multumire fata de prezenta numeroasa a publicului in acest campionat, vreau sa lasam intrarea libera. Asteptam cat mai multi suporteri sa vina si sa ne sprijine. Este un mod de a premia suportul fanilor care au avut destula rabdare cu noi", a precizat directorul general al FC Otelul, Marius Stan.

http://www.otelul-galati.ro/stiri.php?id=1607

Posted

Intrarea libera la Otelul - Arges!

Conducerea FC Otelul Galati a decis ca la partida cu FC Arges Pitesti, de duminica, intrarea pe stadion sa fie libera! "Pentru ca jocul de duminica este esential pentru viitorul nostru, in semn de multumire fata de prezenta numeroasa a publicului in acest campionat, vreau sa lasam intrarea libera. Asteptam cat mai multi suporteri sa vina si sa ne sprijine. Este un mod de a premia suportul fanilor care au avut destula rabdare cu noi", a precizat directorul general al FC Otelul, Marius Stan.

http://www.otelul-galati.ro/stiri.php?id=1607

Posted

Avancronica partidei Oţelul Galaţi - FC Argeş

Avancronica partidei Oţelul Galaţi - FC Argeş ce se va disputa, duminică, de la ora 18.00, pe stadionul "Oţelul", în etapa a XXXIII-a a Ligii I.

Oţelul Galaţi, echipa probabilă: 1. Gribauskas - 2. Cârjă, 16. Sîrghi, 31. Jelev, 14. S. Ilie – 15. Ibeh, 18. Costin, 29. Giurgiu, 30. Paraschiv, 23. Sălăgeanu – 27. Pena. Antrenor: Petre Grigoraş. Rezerve: 12. Kolev, 3.Râpă, 11. Gado, 17. Tănasă, 7. Elek, 8. Tismănaru, 19 Vitaici. Absenţi: Cojoc, Hurdubei, Viglianti, Gârleanu, Iorga (accidentaţi), Bourceanu (suspendat).

FC Argeş, echipa probabilă: 1. Boşneag - 27. Voicu, 5. D. Bălaşa, 3. Lăcustă, 23. Poienaru - 9. Cr. Tănase, 10. Tameş, 4. Bazzi, 11. Năstăsie - 20. Iordache, 30. Kamara. Antrenor: Ionuţ Badea. Rezerve: 22. Coca, 7. Doman, 13. Dulcea, 16. Ghiţă, 21. Voiculeţ, 24. V. Stan, 25. Cazan. Absent: Mircea Stan (suspendat).

Arbitri: Ciprian Danşa - Ioan Onicaş, Sebastian Stoianof - Mugurel Vădan. Observatori: Dan Petrescu, Mircea Călin.

Oţelul Galaţi - FC Argeş, duminică, ora 18.00

Palmares: 25 10 11 14 44-44

Acasă: 17 9 4 4 34 -14

Primul meci: 0-1 la Piteşti, la data de 14 septembrie 1986.

Scor maxim: 5-0 la Piteşti, la data de 7 mai 2006.

Ultima victorie a piteştenilor la Galaţi: 1-0, la 29 octombrie 2005.

Ultimul meci jucat la Galaţi: 5-1, la 5 mai 2007.

În tur: 2-3.

Posted

Oţelul Galaţi - FC Argeş 2-0

Formaţia Oţelul Galaţi s-a impus, duminică, pe teren propriu, în faţa echipei FC Argeş, cu scorul de 2-0 (2-0), într-o partidă contând pentru etapa a XXXIII-a a Ligii I, transmite corespondentul MEDIAFAX. Golurile au fost marcate de Ibeh, în minutul 13 şi Pena, în minutul 30, din penalti. 1-0: Sălăgeanu a centrat de pe partea stângă până la Ibeh, care a deschis scorul cu o lovitură de cap, de la aproximativ 8 metri. 2-0: În minutul 29, Daneil Bălaşa l-a faultat în suprafaţa de pedeapsă pe Gabriel Paraschiv, şi a fost eliminat de centralul Ciprian Danşa. Penaltiul a fost transformat de Marius Pena, care a şutat în dreapta lui Boşneag, plecat în colţul opus.

Oţelul Galaţi: 12. Kolev - 3. Râpă, 16. Sârghi (11. Gado '70), 31. Jelev, 14. S. Ilie - 29. Giurgiu, 18. Sg. Costin - 15. Ibeh, 30. G. Paraschiv, 23. Sălăgeanu (4. Neagu '87) - 27. Pena (17. M. Tănasă '44). Antrenor: Petre Grigoraş.

FC Argeş: 1. Boşneag - 27. Ad. Voicu, 5. Bălaşa, 25. Cazan, 23. Poenaru - 9. Cr. Tănase (7. Doman '82), 10. Tameş, 4. Bazzi, 11. Năstăsie - 13. Dulcea (24. Voiculeţ '77), 20. Iordache (3. Lăcustă '32). Antrenor: Ionuţ Badea.

Cartonaşe galbene: Giurgiu '20, Sg. Costin '51, M. Tănasă '61, Ibeh '75 / Poenaru '70. Cartonaş roşu: Bălaşa '29

Arbitri: Ciprian Danşa (central) - Ioan Onicaş, Sebastian Stoianof (asistenţi) - Mugurel Vădan (rezervă). Observatori: Dan Petrescu, Mircea Călin.

La meciul la care intrarea a fost liberă au asistat 7.500 de spectatori.

Posted

Oţelul Galaţi - FC Argeş 2-0

Formaţia Oţelul Galaţi s-a impus, duminică, pe teren propriu, în faţa echipei FC Argeş, cu scorul de 2-0 (2-0), într-o partidă contând pentru etapa a XXXIII-a a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Ibeh, în minutul 13 şi Pena, în minutul 30, din penalti. 1-0: Sălăgeanu a centrat de pe partea stângă până la Ibeh, care a deschis scorul cu o lovitură de cap, de la aproximativ 8 metri. 2-0: În minutul 29, Daneil Bălaşa l-a faultat în suprafaţa de pedeapsă pe Gabriel Paraschiv, şi a fost eliminat de centralul Ciprian Danşa. Penaltiul a fost transformat de Marius Pena, care a şutat în dreapta lui Boşneag, plecat în colţul opus.

Oţelul Galaţi : 12. Kolev - 3. Râpă, 16. Sârghi (11. Gado '70), 31. Jelev, 14. S. Ilie - 29. Giurgiu, 18. Sg. Costin - 15. Ibeh, 30. G. Paraschiv, 23. Sălăgeanu (4. Neagu '87) - 27. Pena (17. M. Tănasă '44). Antrenor: Petre Grigoraş.

FC Argeş: 1. Boşneag - 27. Ad. Voicu, 5. Bălaşa, 25. Cazan, 23. Poenaru - 9. Cr. Tănase (7. Doman '82), 10. Tameş, 4. Bazzi, 11. Năstăsie - 13. Dulcea (24. Voiculeţ '77), 20. Iordache (3. Lăcustă '32). Antrenor: Ionuţ Badea.

Cartonaşe galbene: Giurgiu '20, Sg. Costin '51, M. Tănasă '61, Ibeh '75 / Poenaru '70. Cartonaş roşu: Bălaşa '29

Arbitri: Ciprian Danşa (central) - Ioan Onicaş, Sebastian Stoianof (asistenţi) - Mugurel Vădan (rezervă). Observatori: Dan Petrescu, Mircea Călin.

La meciul la care intrarea a fost liberă au asistat 7.500 de spectatori.

Posted

Grigoraş: Două lucruri m-au bucurat foarte tare astăzi: victoria şi numărul mare de spectatori

Antrenorul Petre Grigoraş a declarat, duminică, într-o conferinţă de presă, că la finalul partidei Oţelul - FC Argeş a fost mulţumit de victorie şi de numărul mare de spectatori prezenţi la stadion. "Două lucruri m-au bucurat foarte tare astăzi: victoria şi numărul mare de spectatori prezenţi la stadion . E foarte bine că am reuşit să câştigăm acest meci, deşi am ratat foarte mult, de cinci ori singur cu portarul. Important este însă că am reuşit să menţinem diferenţa de două goluri până la final. Acum, sperăm să obţinem un rezultat bun la Târgu Jiu şi să terminăm pe un loc nesperat în ultimele etape", a spus Grigoraş.

Stan: Mi-a trecut supărarea

Directorul general al grupării Oţelul Galaţi, Marius Stan, a precizat că jucătorilor antrenaţi de Petre Grigoraş li s-a promis o primă la pachet care include partida cu FC Argeş şi pe cea din ultima etapă, cu Pandurii. "Sunt foarte bucuros, mi-a şi trecut supărarea pe băieţi, pentru că aşa e la fotbal. Au primă promisă la pachet, pentru meciul de astăzi şi cu Pandurii. Au făcut un prim pas, depinde de ei să-şi ia banii. Puteam câştiga mai clar, ţinând cont că am avut un om în plus, dar, probabil, nu suntem obişnuiţi să avem superioritate", a menţionat Stan.

Badea: Oţelul meritat victoria

Antrenorul Ionuţ Badea a declarat, duminică, într-o conferinţă de presă, că victoria obţinută de formaţia Oţelul Galaţi în faţa echipei sale, FC Argeş, este una meritată. "Au fost două echipe distincte. În prima am jucat mai prost decât în cea de-a doua, când am fost cu un om mai puţin. Oţelul a meritat victoria. Mai e un meci de jucat, după care vom vedea ce se va întâmpla. Îmi pare rău că nu am reuşit să motivez echipa, pentru a ne atinge obiectivul, locul 7", a spus Badea.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.