Jump to content

ma calca pe nervi: cenzura

Guest
 Share

Recommended Posts

ziceam intr-un post ca am revenit pe acest forum si voi fi un pic mai acid cu toate ca risc avertismente din partea cuiva. si postul a zburat. deci ma calca pe nervi cenzura.

Bre, fii acid in continuare ca vorba aia, nu putem fi toti dulci :) despre sters, nu ma pronunt pentru ca am o parere naspa.. si pana nu aflu cine si de ce a sters nu pot vorbi in gol.. Dar as fi curios sa aflu ce scria in topicul ala de a necesitat stergere!

.. Dar as fi curios sa aflu ce scria in topicul ala de a necesitat stergere!

nu era un topic ci doar un post. esenta se regaseste aici ziceam intr-un post ca am revenit pe acest forum si voi fi un pic mai acid cu toate ca risc avertismente din partea cuiva

ziceam intr-un post ca am revenit pe acest forum si voi fi un pic mai acid cu toate ca risc avertismente din partea cuiva. si postul a zburat. deci ma calca pe nervi cenzura.

La ora la care ai postat aceste randuri, toti oamenii care aveau drepturi de moderator nu aveau un calculator in fata :o pentru ca erau la intalnire. Esti convins ca te-a "cenzurat" cineva?

In primul rand plecat nu ai fost niciodata, daca ne uitam putin la vizitele tale. Nu ai postat, atat doar. ;)

Aciditatea e binevenita oricand, atat timp cat nu e confundata cu atacuri la persoana si jigniri!

Poti denumi persoana , daca tot acuzi, nominalizeaza! E o chestiune de bun simt sa faci asta, in loc sa arunci vorbe la intamplare.

draga moderatorule, pt mine esti persona non-grata. keep going.

Draga user, pentru mine esti user si te iau ca atare. Parerile tale personale despre mine sunt irelevante.

Spor, deci :)

ma! da'... e corect ca un moderator sa fie tare in clanta?

MODERATOR:

1. a fi moderator este despre ceilalti nu despre tine.

2. te actualizezi cu subiectul: concept, statistici, cele mai bune practici, probleme

3. asculti, construiesti dialogul plecand de la ce se vorbeste, oferi sansa la cuvant, intrerupi, readuci pe fagasul care trebuie sa ajunga subiectul...

4. esti obiectiv, nu ai voie sa fii partizanul nici unei idei, trebuie sa fii consultant si sa explorezi critic toate aspectele problemei, nu trainer/ manager/ etc

5. colectezi ideile, impresiile, prelucrezi informatia

catalin! vreau si eu sa fiu moderator...sau ce tre' sa fac ca sa fiu ..O PATA DE CULOARE ROZ? :d

6) Moderatorii

a) Moderatorii sunt persoane numite de către administrator, care au dreptul de a gestiona mesajele celorlalţi utilizatori ai forumului.

B) Moderatori se supun, ca oricare alt utilizator, acestui regulament şi au grijă ca el sa fie respectat.

c) Gestionarea mesajelor se face respectând prezentul regulament, abaterile grave sau repetate de la aceasta regula soldându-se cu retragerea dreptului de a modera.

d) Funcţia de moderator nu implică privilegii, ci responsabilităţi. Funcţia de moderator implica posibilitatea de a edita, muta, şterge sau bloca mesajele celorlalţi utilizatori.

e) Pot exista moderatori cu atribuţii restrânse la câteva secţiuni ale forumului sau moderatori cu atribuţii peste tot forumul.

f) Moderatorilor li se poate retrage dreptul de moderare doar de către administrator. Retragerea dreptului de moderare se poate face fără un motiv anume, însa această acţiune va fi comunicata.

g) Moderatorii trebuie sa dea explicaţii pentru acţiunile lor atunci când un utilizator cere expres acest lucru

In primul rand plecat nu ai fost niciodata, daca ne uitam putin la vizitele tale. Nu ai postat, atat doar. ;)

mda... moderator fiind, ai acces la acel tool care iti arata cine si cand s-a logat. ia sa-mi spui tu mie de cate ori m-am logat eu in perioada in care m-am dat plecat, adica din 20 mai si pana mai acum vreo 4-5 zile.

iti spun eu: m-am logat de vreo 2 ori ca sa ma asigur ca nu am mesaje in PM. ma gandeam ca l-am impresionat asa de tare pe admin incat el s-ar fi simtit obligat sa-mi dea explicatii despre principalele criterii si imprejurari care l-au determinat sa te ridice la rang de moderator. bineinteles ca ultima parte din acest paragraf e oarecum ironica, dar mi-as fi dorit sa fie adevarata.

la acest post am avut un reply care a disparut din nou. de acum o sa-mi fac print-screen-uri ca sa dovedesc ca sunt cenzurat. am dreptate d-le admin? e regretabil ceea ce se intampla!!!

1. Mii de scuze, domnule mootoo, că nu v-am consultat cu privirea la numirea moderatorilor pe acest forum! N-o să se mai întâmple! ;)

2. Necunoaşterea regulamentului nu înseamnă că el nu există şi nu se aplică!

Nu se admit posturi off-topic, de exemplu posturi de genul: "Da scump mai este", "Am eu mai ieftin" etc. Toate posturile de genul acesta vor fi şterse iar autorul lor va fi sancţionat.

Dacă asta înseamnă cenzură, aveţi dreptate! Aţi fost cenzurat! Şi o să mai fiţi!

P.S. Am uitat să vă dau avertismentul menţionat în regulament...

Scuze, s-a rezolvat și cu avertismentul. Am avut o dimineață cam agitată.

Ca să fiu bine înțeles: oare ce reacție ar avea vânzătorul dintr-un magazin, dacă ai face asemenea comentarii despre marfa lui?

despre marfa lui nu am facut niciun comentariu. m-am referit strict la pret. marfa arata bine dar pretul e cam scump.

Ca să fiu bine înțeles: oare ce reacție ar avea vânzătorul dintr-un magazin, dacă ai face asemenea comentarii despre marfa lui?

"scump, scump.... dincolo era mai ieftin". oare ce reactie poate avea un vanzator la asemenea comentarii?? io zic ca i-as fi smuls un zambet.

De ce nu te pui în locul unui vânzător ce primește asemenea comentarii? Da' unul ce trebuie să vândă marfa, nu să stea la vrăjeală cu toți posibilii cumpărători, toată ziua.

chiar eu insumi sunt vanzator (de servicii) si nu o data am auzit asemenea replica din partea clientilor. e greu sa-i multumesti pe toti.

despre marfa lui nu am facut niciun comentariu. m-am referit strict la pret. marfa arata bine dar pretul e cam scump.

Ca să fiu bine înțeles: oare ce reacție ar avea vânzătorul dintr-un magazin' date=' dacă ai face asemenea comentarii despre marfa lui?[/quote']

"scump, scump.... dincolo era mai ieftin". oare ce reactie poate avea un vanzator la asemenea comentarii?? io zic ca i-as fi smuls un zambet.

Suntem off topic...

... pretul e negociabil !!! :lol: