Jump to content

A plimbat-o cu avionul şi pe urmă a cerut-o în căsătorie

dcp100168
 Share

Recommended Posts

A plimbat-o cu avionul şi pe urmă a cerut-o în căsătorie

Un tânăr din Galaţi şi-a cerut iubita în căsătorie, sâmbătă, după ce a plimbat-o cu un avion închiriat ca s-o impresioneze. Ciprian Chiper, în vârstă de 22 de ani, a emoţionat-o până la lacrimi pe prietena sa, Nicoleta Mărgărit (20 de ani): pentru că ea îşi dorea foarte mult să zboare, tânărul i-a îndeplinit dorinţa închiriind un avion uşor. La aterizare, fata a fost întâmpinată de un afiş imens, pe care era scris mesajul: "Nicoleta te iubesc! Vrei să fii soţia mea?", la care tânăra a reuşit cu greu să rostească un "da", din cauza emoţiilor.

http://www.libertatea.ro/stire/a-plimba ... 54165.html

Declaraţie de iubire în aer

Timpurile în care erau suficiente un trandafir şi un inel pentru a-i propune iubite să-ţi devină soţie sunt de mult apuse. Cererile de căsătorie în aer sau sub apă definesc acum termenul „romantic”. George şi Nicoleta se cunosc de un an. Relaţia lor a fost magică de la început aşa că tânărul a decis să facă „marea propunere” într-un mod special. A convins-o pe Nicoleta să se suie într-un avion şi să survoleze Galaţiul. Motivul l-a explicat chiar mirele după aterizare. "I-am spus că vreau să zbor şi eu cu un avion, pentru că nu mai fusesem niciodată în aerşi ea a a fost de acord imediat". Tinerii au decolat de la aeroclubul Aerial din Vădeni, judeţul Brăila. Fiecare s-a aflat într-un alt aparat de zbor. Cele două avioane au survolat Galaţiul, după care s-au îndreptat spre baza aeriană utilitară de la Aviasan, pentru aterizare. Înainte ca plimbarea cu avionul să se termine, Nicoleta a avut partea de „marea surpriză”. Din aparatul de zbor, ea văzut că părinţii lor ţineau în mâini o pânză albă pe care scria simplu: „Nicoleta, te iubesc! Vrei să fii soţia mea?”. Imediat ce aparatele au ajuns la sol, tânăra a izbucnit în plâns şi a alergat să-şi îmbrăţişeze viitorul soţ. Răspunsul fetei a fost un categoric "DA!". De altfel, Nicoleta a şi scris cele două litere magice cu spray-ul alături de întrebare. Familiile celor doi tinerii s-au arătat încântate de cererea în căsătorie plănuită de George. „El a decis să facă acest pas într-un mod original. A vrut ca ea să aibă o amintire frumoasă pentru toată viaţa”, a spus Gabriel Paţilea, fratele fetei. Tânărul îndrăgostit s-a bucurat de tot sprijinul familiei sale, care a „apărat cu dinţii” acest secret, după cum ne-a spus viitorul socru mare. "George se pregăteşte de vreo două săptămâni pentru a face această cerere. Am avut ceva emoţii, era aproape să nu se poată realiza, dar în cele din urmă a ieşit cu bine", a spus Săndel Chiper, tatăl mirelui. Yury Badâr, pilotul din Republica Moldova care a zburat alături de Nicoleta a fost aproape la fel de emoţionat ca şi cei doi miri. "Este pentru prima dată când particip la o astfel de misiune. Fata s-a comportat extraordinar în avion şi am fost nevoiţi să dăm mai multe ture de pistă pentru a vedea clar ce scrie pe respectiva pânză". Rudele celor doi s-a cunoscut abia astăzi dimineaţă. Nicoleta este contabilă şi are 20 de ani. George e cu doi mai mare şi îşi câştigă pâinea montând termopane.

http://www.adevarul.ro/articole/galati- ... n-aer.html

depinde de iubita....poate nici nu are nevoie de parasuta....poate iubita este o parasuta in sine....poate are absorbante cu aripioare...si nu are nevoie de parasuta...chestia misto cu cerutul de nevasta in avion este ca dupa ce te lamuresti cu ce te-ai procopsit poti sa o ameninti ca o lasi acolo unde ai luat-o :lol::lol::lol:

Ceea ce am vrut sa subliniez este ca nu e PRIMUL caz de acest fel si presa se lauda cu acest articol. Oare cat o fi platit baiatul ca sa apara in ziar? Pun pariu ca reporterii se aflau acolo la momentul respectiv fiindca au fost anuntati in prealabil si PLATITI!!!