dcp100168 Posted September 13, 2009 Posted September 13, 2009 Mitică Dudău şi-a dat demisia!* Inspectorul şcolar general adjunct Mitică Dudău şi-a dat demisia din funcţia pe care o deţine. Potrivit unor surse din cadrul Inspectoratului Şcolar Judeţean, decizia lui Dudău vine ca urmare a unei discuţii purtate cu inspectorul şcolar general, Doru Resmeriţă, ambii membri ai PD-L Galaţi.Democrat-liberalul Mitică Dudău şi-a depus verbal demisia din funcţia de inspector şcolar general adjunct. Potrivit unor surse din cadrul Inspectoratului Şcolar Judeţean, decizia inspectorului vine ca urmare a unor discuţii purtate cu Doru Resmeriţă, inspectorul şcolar general. ”Este adevărat că Mitică Dudău doreşte să demisioneze. Mi-a comunicat acest lucru vineri în urma unei discuţii telefonice. Nu pot să vă comunic motivele demisiei pentru că ele sunt personale şi doar domnul Dudău vi le poate explica. Aşa mi se pare corect”, ne-a declarat ieri Doru Resmeriţă.În acest sens, am încercat să luăm legătura cu Mitică Dudău, pentru a ne explica gestul său, însă acesta nu a putut fi contactat. Cu toate acestea, Doru Resmeriţă ne-a declarat că speră ca Dudău să revină asupra deciziei. “Înca nu am avut o discuţie faţă în faţă, ne vom întâlni zilele următoare. Eu sper ca domnul Mitica Dudău să se razgândească”, a mai spus inspectorul şcolar general.Cei doi inspectori din cadrul Inspectoratului Şcolar Judeţean sunt membri ai aceluiaşi partid, respectiv PD-L. Potrivit unor surse din cadrul ISJ, profesorul Mitică Dudău şi-a exprimat intenţia de a reveni la catedră, respectiv la Colegiul ”Costache Negri”, acolo unde este titular.http://www.impartial.ro/index.php?func= ... &articol=1
Mikka Posted September 14, 2009 Posted September 14, 2009 Care "Doru Razmerita"?? Il cheama toata ziua Dorulet... Cat despre Dudau, ce atata frasuiala?! De vreo trei zile se vorbeste non-stop... Nu e nici primul, nici ultimul angajat care-si da demisia. Doar daca nu incepe sa dea din casa unele-altele din prea curatul nostrui sistem de invatamant :evil:
tomcat0 Posted September 14, 2009 Posted September 14, 2009 de parca lumea n-ar sti cate mersuri s-au facut si inca se fac in acest magnific sistem de invatamant... in frunte cu nea Dudau, care uneori avea impresia ca e pus pe viata pe postul ala... sa nu deschidem dosarele ca n-are rost... e prea penibil si nu merita... mai bine ca a plecat, poate vine cineva putin mai "competent"
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now