Jump to content

PRO SAU CONTRA ED.FIZICE IN SCOLILE GIMNAZIALE?

Cristina
 Share

Recommended Posts

Nu exista legi,reguli sau norme de respectat in I.S.J.Galati!!!

"DOMNUL" DUDAU nu are grad de comparatie...este superlativul absolut...al nivelului de nesimtire!!!

Pentru generatia de profesori debutanti, "DL"Dudau este zeul iar noi pleava societatii care asteptam sa cada cate un os,intrucat acesta este modul in care stimatul fost inspector ne-a tratat...

Dupa lungi asteptari in ocuparea unui loc de munca,in urma examenului de titularizare,Dl Dudau a considerat ca necesitatea orelor de educatie fizica si sport nu este de o mare importanta,asa ca posturile in invatamantul primar au fost "blocate"...singura explicatie a dansului a fost: "AUZITI,NU E VINA MEA CA FACULTATEA DE SPORT SCOATE ABSOLVENTI PE BANDA SI ACU N-AVETI POSTURI.TREBUIA SA VA GANDITI DE LA INCEPUT!SI CE V-ATI ADUNAT ATATIA? EU N-AM VENIT AICI SA VA DAU,AM VENIT SA VA IAU!!!" Halal vorbe de mare domn inspector...ca pe niste caini ne-a tratat...

Si tocmai ca afirmatiile dansului sa capete sens,a inceput operatiunea de luare a posturilor pe care le repartizase cu o saptamana inainte...mai exact profesori care deja isi platisera gazda in mediul rural si care aveau o saptamana de activite ,au ramas efectiv pe drumuri intrucat "DOMNUL INSPECTOR DUDAU" a omis ca s-au blocat posturile...deci dragi colegi,DL Dudau nu s-a oprit aici...mai mult a repartizat profesori pe posturi inexistente,le-a semnat hotarari din partea ISJG pt ocuparea unor posturi care nu sunt de gasit pt ca nu exista!!! Aceleasi hotarari semnate si stampilate au fost acordare si cator 3 profesori pe post!!!Va dati seama cum e sa ajungi la locul de munca si sa iti mai gasesti inca doi colegi care au aceeasi hotarare de a ocupa catedra??? Tot ce a putut spune stimatul inspector general DUDAU a fost:"SCUZE,A FOST O GRESEALA,SE MAI INTAMPLA...O SA INCERCAM SA REMEDIEM."

E totala de lipsa de profesionalism !

De respect ce sa mai zicem...? Stiti vorba aceea: "Daca nu putem fi buni, sa incercam macar sa fim politicosi."

Asa se intampla cand la conducerea institutiilor se ajunge pe baze strict politice si pupincurism !