Jump to content

Au scăpat de grija facturilor prea mari

dcp100168

Recommended Posts

Au scăpat de grija facturilor prea mari

Mai multe familii din Galati au descoperit solutia pentru a plati mai putin la intretinere: s-au rupt de asociatia de locatari si au incheiat contracte individuale cu furnizorii. Pentru a recurge la contorizarile individuale, a fost nevoie ca toti locatarii de la scara III a blocului PM7 sa fie de acord, iar cel care si-a convins vecinii a fost Sandu Jalba.

I-a costat cate 1.000 de lei

"A durat doua luni sa obtinem avizele si inca doua saptamani sa refacem instalatia, asa ca am terminat la sfarsitul lunii decembrie. Acum, fiecare isi citeste contorul lui si plateste direct la Apa-Canal. Eu am de plata doar 27 de metri cubi de apa rece in trei luni. Inainte, asociatia ma factura cu 10-15 metri cubi pe luna. Nu poate sa-ti mai bage nimeni pierderi', spune satisfacut Jalba. Totul a costat 1.000 de lei de apartament.

http://www.libertatea.ro/index.php?sect ... sid=198778

s-au rupt de asociatia de locatari

Chiar să te rupi de tot nu se poate, râmân cheltuielile comune: curăţenia în imobil, curentul electric pe scară, reparaţiile imobilului ...

Nu poate sa-ti mai bage nimeni pierderi

Cum apar pierderile astea, de care toată lumea se oftică:

• [*:h3kgblwc]La fiecare 20 ale lunii, indiferent dacă e duminică, ninge, plouă, e Paştele, Anul Nou, se citesc apometrele de la limita de proprietate şi gigacalorimetrul;
    [*:h3kgblwc]Dacă oamenii aduc la asociaţie indexul la apă înainte de 20, normal că întreaga cantitate va fi mai mică decât cea citită de furnizor ...

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.