Jump to content

A căzut de la etajul 2

dcp100168

Recommended Posts

A căzut de la etajul 2

Ghinion mare pentru un gălăţean în vârstă de 38 de ani care locuieşte într-un cămin de nefamilişti din zona Gării CFR. Bărbatul se gospodăreşte singur cum poate într-o cameră de cămin situată la etajul doi. "Ploua tare şi aveam rufe puse la uscat pe sârmele legate deasupra pervazului ferestrei. Aşa că am luat o bucată de plastic, m-am suit pe fereastră şi am vrut să îl pun deasupra frânghiei pe care erau rufele. Atunci m-am dezechilibrat şi am căzut pe cimentul din faţa blocului. M-am lovit la cap şi la genunchi", povesteşte Vasile Butnaru, gălăţeanul de 38 de ani care acum este internat în secţia Neurochirurgie a spitalului Clinic de Urgenţă. Bărbatul a avut norocul de a fi descoperit de o trecătoare pe când zăcea inconştient la pământ. Aceasta a chemat câţiva locatari din zonă, iar unul dintre aceştia s-a oferit să îl ducă pe bărbatul rănit la spital. Omul are capul spart şi este suspect a avea fracturi la nivelul articulaţiei genunchiului, aşa că va rămâne internat în spital.

http://www.monitoruldegalati.ro/index.p ... &articol=6

• 5 weeks later...
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.