AndreiM Posted November 2, 2009 Posted November 2, 2009 Opinie! Nu s-a incheiat bine scandalul legat de orgiile homosexuale de la Manastirea Caldarusani, ca Biserica Ortodoxa mai primeste o palma: Preacuviosul Ieromonah Teoctist Nichitean (25 de ani), unul dintre cei mai apreciati preoti de la Mitropolie, a fost filmat facand sex cu un barbat, in caminul Arhiepiscopiei Bucurestilor, situat in Dealul Mitropoliei.Da, frumos le mai sade acestor fete bisericesti cu dubla personalitate: ziua tuna si fulgera din fata altarului, cerand in esenta bani si manipuland prostimea, iar noaptea se transforma in actori porno. Problema cea mai mare nu este aceasta pana la urma. Problema este ca indiferent de ce ar face, raman tot in Biserica. Nu am auzit inca de niciun preot prins intr-un asemenea flagrant sa fie excomunicat cu turle si trambite. Sa fie dat exemplu si altora.Totul se musamalizeaza la rang inalt si intr-un mod scarbos. Despre ce fel de incredere in Biserica mai putem vorbi? Poate electorala sau laica. In niciun caz spirituala sau financiara! Fiscul doarme in fata bisericii, iar Inaltii Prelati inchid ochii la orgiile sexuale ale preotilor si calugarilor facute publice. Pana cand?Sursa : Time4newsAveti grija dragi enoriasi, pe viitor cui sarutati mana si cui va spovediti .
Mikka Posted November 2, 2009 Posted November 2, 2009 Totusi, pana la ceea ce se insinueaza in titlu e cale lunga. Referitor direct la articol - e unul de scandal, fara nicio legatura cu religia. Plus e cam greu sa dai afara - fie si un preot cu "turle". Cat despre poza, e absolut jenanta si nu cred ca-si are rostul pe forum.
Rami Posted November 2, 2009 Posted November 2, 2009 Pana la urma, poza spune clar ceva. Jenanta sau nu , asta e realitatea . De ce ne ferim ?
Mikka Posted November 2, 2009 Posted November 2, 2009 @Rami si AndreiM1. Sunteti sigur ca in poza aia e vb de preotul in cauza?2. Sunteti constienti ca pe aici intra si persoane sub 18 ani?3. Am mai gasit niste fotografii de gen, pot sa le postez?
Rami Posted November 2, 2009 Posted November 2, 2009 @Rami si AndreiM1. Sunteti sigur ca in poza aia e vb de preotul in cauza?Nu. Dar se citeaza articolul integral.
Mikka Posted November 2, 2009 Posted November 2, 2009 @Rami:Atunci nu crezi ca era suficient doar un link catre articolul in cauza?
AndreiM Posted November 2, 2009 Author Posted November 2, 2009 2. Sunteti constienti ca pe aici intra si persoane sub 18 ani?3. Am mai gasit niste fotografii de gen, pot sa le postez?2.Accesarea acestui forum nu este o obligatie. Administratorul nu poate fi tras la raspundere pentru cei ce vizualizeaza acest topic si acest forum.3.Le poti posta, daca esti sigur ca le postezi acolo unde trebuie. Poza respectiva a fost postata in cadrul unei stiri, citata dintr-un site public. Acea fotografie nu reprezinta material pornografic si este cenzurata.Daca este destul un link, utilizatorii ar putea cauta singuri stiri pe internet. Aici le au pe toate, de la mesaje pana la poze.
Mikka Posted November 2, 2009 Posted November 2, 2009 Nu, nu este obligatorie. Pune un anunt ca sunt scene explicite, ca sa nu ai vorbe la proces...Altfel, toate 99,999% din site-uri sunt publice. Nu, nu e pornografie. E o scena de la botezul Domnului.
Relu Posted November 2, 2009 Posted November 2, 2009 Și eu mi-s de părere că s-a exagerat cu publicarea pozei. Oare pe alte forumuri, oricare, ...numiți-le, ...s-ar accepta așa ceva?
Rami Posted November 2, 2009 Posted November 2, 2009 Și eu mi-s de părere că s-a exagerat cu publicarea pozei. Oare pe alte forumuri, oricare, ...numiți-le, ...s-ar accepta așa ceva? ai cont pe roportal ?
Relu Posted November 2, 2009 Posted November 2, 2009 Nu știu dacă v-ați dat seama, dar pe forumul ăsta mai intră și copii. Și nu chemat nimeni aici, au venit singuri.Așa că avem de ales: fie ne comportăm ca niște persoane mature, care știu să facă niște diferențe, fie îngroșăm rândul indivizilor cu apucături primare.
dcp100168 Posted November 2, 2009 Posted November 2, 2009 Așa că avem de ales: fie ne comportăm ca niște persoane matureEu cred că nu avem de ales! Suntem obligaţi să ne comportăm mai matur decât toţi ceilalţi membri ai forumului.În particular, nu consider că ştirea aia de tabloid are vreo tangenţă cu Galaţiul.
AndreiM Posted November 2, 2009 Author Posted November 2, 2009 Nu stiu de ce ma simt nevoit sa dau explicatii dar ma rog. Relu stiu ca pe forumul asta intra si copii. Dar pot da exemple pertinente mult mai " grave " decat o poza cenzurata. Pai, hai sa fim persoane mature si sa vedem de ce a fost pusa acea " stire " .. se pare ca toti care au avut ceva de obiectat nu au vazut ultimul meu mesaj din cadrul stirei si nici esenta. Stirea am postat-o ca un misto.. o gluma.. ceva umoristic. Dane, sunt n posturi care nu au treaba cu galatiul, chiar si in Religie si spiritualitate... nu despre asta era vorba. Plus de asta, Relu daca ai considerat-o deplasata de ce nu ai spus lucrul asta de la bun inceput, ca doar ai vazut poza acolo.. De ce a trebuit sa zica Mikka ceva ca sa spui si tu ulterior... ceva ? imi miroase putin a complot. M-ati tot batut la cap cu cea poza .. jucam cumva ce zice unu' , zic si fac toti ? Acea poza nu are nimic " la vedere " in ea.. sunt 2 oameni.. la fel ca la plaja. Daca o femeie face topless e pornografie? Inca odata, haideti sa fim maturi si.. Ma bucur ca am reinviat putin Religie si spiritualitate prin acea stire de scandal. E Greu sa gandesti ce-i drept.. e foarte usor sa arunci cu pietre .
Relu Posted November 3, 2009 Posted November 3, 2009 Fiecare dintre noi comite, uneori, lucruri deplasate. Ori ne dăm seama singuri, ori ne atrage altcineva atenția... Și pe mine m-a șocat inițial poza, dar am sperat la o revenire. Acea poza nu are nimic " la vedere " in ea.. sunt 2 oameni.. la fel ca la plaja. Daca o femeie face topless e pornografie? Depinde cum prezinți nuditatea. Un gest, o privire, pot schimba aspectul unei poze chiar dacă omul e îmbrăcat decent.
Rami Posted November 3, 2009 Posted November 3, 2009 Haideti sa discutam pe marginea subiectului si nu a pozei.
Recommended Posts