Jump to content

Fanii s-au bătut cu fotbaliştii

dcp100168

Recommended Posts

Fanii galateni s-au batut cu fotbalistii Otelului

Dupa meciul cu Rapid, evenimete violente s-au petrecut la Galati. Enervati de gestul lui Laurentiu Iorga, care le-a facut semn sa taca in timpul partidei cu Rapid, "ultrasii" au reactionat dur. Plecati din Giulesti inca din minutul 80 al intalnirii, suporterii s-au oprit la stadionul din Galati, loc in care i-au asteptat pe jucatori. Cand au ajuns si ei in curtea arenei, jucatorii au fost luati la rost fani, informeaza Prosport. Primul luat in vizor a fost chiar Laurentiu Iorga, insa in apararea acestuia a sarit mijlocasul Silviu Ilie. Din acest moment lucrurile au degenerat, au existat imbranceli si s-au dat chiar cativa pumni. "Ultrasii" s-au calmat doar dupa interventia politiei, cativa dintre ei fiind condusi la sectii si amendati. "Astia nu sunt suporteri, sunt niste huligani! Eu n-am nicio treaba cu ei, doar cu o singura persoana am avut ceva de impartit, de aceea i-am si spus sa taca", a povestit Laurentiu Iorga, mentioneaza sursa citata.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.