dcp100168 Posted November 14, 2009 Posted November 14, 2009 Un loz cu apelare "gratuită" spre furnizorii de plăceri!Mai mulţi gălăţeni au reclamat la Protecţia Consumatorilor că au primit în căsuţele poştale nişte "lozuri norocoase" sau cel puţin aşa se anunţau a fi. Pentru a afla mai multe detalii despre premiile puse la bătaie, doritorii sunt nevoiţi să sune la un număr despre care se spune că apelarea este gratuită. Odată ce au primit reclamaţiile, comisarii de la Comisariatul Judeţean pentru Protecţia Consumatorilor (CJPC) Galaţi au făcut o adresă la Romtelecom pentru a afla care este regimul acelui număr de telefon. Răspunsul a fost unul extrem de "liniştitor". Nu numai că minutul era 2,5 euro, dar la celălalt capăt ar fi urmat să răspundă o damă, care avea menirea să te ţină cât mai mult la telefon, asta pentru că potrivit adresei Romtelecom, numărul aparţinea unui "furnizor de servicii pentru adulţi". Cu alte cuvinte, dacă mai primiţi astfel de "lozuri", feriţi copiii.http://www.monitoruldegalati.ro/index.p ... articol=13
Recommended Posts