dcp100168 Posted November 25, 2009 Posted November 25, 2009 Cămin pentru bătrânii din ScânteieştiIeri a fost ianugurat căminul pentru bătrâni din comuna Scânteieşti. Acesta poate găzdui zece persoane vârstnice lipsite de ajutor, la care se va adăuga capacitatea de a oferi asistenţă socială pentru alţi 150 de bătrâni. Căminul de la Scânteişti este cel de-al nouălea aşezământ pentru persoane vârstnice din judeţul nostru. Inaugurarea a avut loc cu participarea lui Eugen Chebac, reprezentanţii Camerei de Comerţ, Industrie şi Agricultură Galaţi, Maria Ajder, reprezentanta unui ONG din Moldova de peste Prut, precum şi a localnicilor din comună. Bătrânii din localitate au fost impresionaţi de noua locaţie în care se vor putea întâlni, unii dintre localnici apreciind că majoritatea caselor din comună nu au confortul căminului pentru vârstnici.http://www.monitoruldegalati.ro/index.p ... &articol=4
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now