Jump to content

Recommended Posts

Posted

Dl. Ciumacenco a anuntat azi, in cadrul unui interviu pe Pro Tv la ora 10.30, ca in perioada 7 - 11 decembrie 2009, in fata sediului Pro Tv Galati va fi amenajat un patinoar in aer liber ! :d/:d Iuuhuhuhuuu ! :YMAPPLAUSE:

Posted

Patinoar în aer liber, sub bradul de Crăciun

Serviciul Administrarea Domeniului Public are şi alte planuri pentru acest Crăciun. Şeful SADP, Eduard Grosu, are o surpriză pentru gălăţeni, însă a vorbit despre ea cu rezerve, pentru că nu este sigur dacă aceasta se va materializa sau nu: un patinoar în aer liber. Patinoarul care nu va fi foarte mare (30X30 m) ar urma să fie instalat în parcarea de la Casa de Cultură a Sindicatelor sau, dacă nu va fi loc acolo, în faţa Stadionului Dunărea, în locul bâlciului (din spate de la McDonald’s), care „…pleacă în două, trei zile”. „Deocamdată se poartă discuţii cu reprezentanţii Primăriei, aşa că nu este hotărât”, a mai spus Eduard Grosu.

http://www.viata-libera.ro/articol-Cine ... zi__2.html

Posted

Vom avea şi patinoar în aer liber

Galaţiul va avea şi un patinoar în aer liber, care va fi inaugurat pe data de 11 decembrie. Cel de-al doilea patinoar va fi amplasat în parcarea de la stadionul Dunărea şi va avea aproximativ 700 de mp, închiriaţi de la municipalitate printr-un protocol de colaborare. Reprezentanţii firmei IF Manole Creţu vor oferi spre închiriere patine precum şi alte servicii adiacente (agrderobă etc.). Locul de distracţie va fi accesibil gălăţenilor până la data de 30 aprilie 2010, când se estimează că vremea nu va mai permite funcţionarea patinuarului.

http://www.adevarul.ro/locale/galati/Se ... 83382.html

Posted

Tarife mai mari decât la Patinoarul Artificial

Cât priveşte tarifele, se pare că acestea au fost stabilite la 10 lei – intrarea (pentru o oră şi jumătate de patinat), iar închirierea unei perechi de patine va costa tot 10 lei.

Comparativ cu tarifele practicate la Patinoarul Artificial (intrare adulţi: 5 lei/2 ore, intrare elevi/studenţi/copii – 2,5 lei/2 ore, taxă de închiriere a patinelor – 6 lei/pereche şi taxă garderobă – 1 leu), tarifele de „afară” sunt mai mari.

http://www.viata-libera.ro/articol-Pati ... ber_2.html

Posted
S-a mai deschis patinoarul asta ??? :)

Nu mai e nevoie... Tot orasul e un patinuar! =))

Si... vorba ta... de ce ne-am duce la cel in aer liber si sa nu ne ducem la cel artificial?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.