corbu Posted November 30, 2009 Posted November 30, 2009 Dl. Ciumacenco a anuntat azi, in cadrul unui interviu pe Pro Tv la ora 10.30, ca in perioada 7 - 11 decembrie 2009, in fata sediului Pro Tv Galati va fi amenajat un patinoar in aer liber ! Iuuhuhuhuuu !
dcp100168 Posted December 1, 2009 Posted December 1, 2009 Patinoar în aer liber, sub bradul de CrăciunServiciul Administrarea Domeniului Public are şi alte planuri pentru acest Crăciun. Şeful SADP, Eduard Grosu, are o surpriză pentru gălăţeni, însă a vorbit despre ea cu rezerve, pentru că nu este sigur dacă aceasta se va materializa sau nu: un patinoar în aer liber. Patinoarul care nu va fi foarte mare (30X30 m) ar urma să fie instalat în parcarea de la Casa de Cultură a Sindicatelor sau, dacă nu va fi loc acolo, în faţa Stadionului Dunărea, în locul bâlciului (din spate de la McDonald’s), care „…pleacă în două, trei zile”. „Deocamdată se poartă discuţii cu reprezentanţii Primăriei, aşa că nu este hotărât”, a mai spus Eduard Grosu.http://www.viata-libera.ro/articol-Cine ... zi__2.html
dcp100168 Posted December 9, 2009 Posted December 9, 2009 Vom avea şi patinoar în aer liberGalaţiul va avea şi un patinoar în aer liber, care va fi inaugurat pe data de 11 decembrie. Cel de-al doilea patinoar va fi amplasat în parcarea de la stadionul Dunărea şi va avea aproximativ 700 de mp, închiriaţi de la municipalitate printr-un protocol de colaborare. Reprezentanţii firmei IF Manole Creţu vor oferi spre închiriere patine precum şi alte servicii adiacente (agrderobă etc.). Locul de distracţie va fi accesibil gălăţenilor până la data de 30 aprilie 2010, când se estimează că vremea nu va mai permite funcţionarea patinuarului.http://www.adevarul.ro/locale/galati/Se ... 83382.html
claudelu Posted December 9, 2009 Posted December 9, 2009 eu din cate am auzit o sa fie amplasat in parcarea stadionului dunarea
dcp100168 Posted December 9, 2009 Posted December 9, 2009 Tarife mai mari decât la Patinoarul ArtificialCât priveşte tarifele, se pare că acestea au fost stabilite la 10 lei – intrarea (pentru o oră şi jumătate de patinat), iar închirierea unei perechi de patine va costa tot 10 lei.Comparativ cu tarifele practicate la Patinoarul Artificial (intrare adulţi: 5 lei/2 ore, intrare elevi/studenţi/copii – 2,5 lei/2 ore, taxă de închiriere a patinelor – 6 lei/pereche şi taxă garderobă – 1 leu), tarifele de „afară” sunt mai mari.http://www.viata-libera.ro/articol-Pati ... ber_2.html
dcp100168 Posted December 13, 2009 Posted December 13, 2009 Un patinoar numit dorinţăDeşi administraţia locală anunţat, săptămâna trecută, deschiderea patinoarului în aer liber, vineri, 11 decembrie, acest lucru nu s-a întâmplat. Totuşi, autorităţile locale discută astăzi ultimele detalii cu privire la taxa de intrare, astfel încât patinoarul să fie deschis marţi sau miercuri.http://www.viata-libera.ro/articol-Un_p ... ta__2.html
cristian10oronaldo Posted December 14, 2009 Posted December 14, 2009 E clar ca astia nu au habar ce-i aia concurenta.... Lumea va prefera sa mearga la patinoarul artificial acoperit. E si mai ieftin, iar daca ploua sau ninge nu ai stres...
AndreiM Posted December 14, 2009 Posted December 14, 2009 De parca s-a facut ceva pe banii lor... normal ca nu stiu ce-i concurenta
cristian10oronaldo Posted December 17, 2009 Posted December 17, 2009 S-a mai deschis patinoarul asta ???
toto Posted December 17, 2009 Posted December 17, 2009 S-a mai deschis patinoarul asta ??? Nu mai e nevoie... Tot orasul e un patinuar! Si... vorba ta... de ce ne-am duce la cel in aer liber si sa nu ne ducem la cel artificial?
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now