Jump to content

Dorinel Munteanu: "O să vedeţi ce echipă voi face din iarnă"


Recommended Posts

Posted

Dorinel Munteanu: "O să vedeţi ce echipă voi face după pregătirea de iarnă"

Antrenorul Oţelului Galaţi, Dorinel Munteanu, a declarat, luni, că este mulţumit de ceea ce a realizat la echipă în turul de campionat, însă anunţă lucruri şi mai îndrăzneţe în a doua parte a sezonului, şi anume o participare în cupele europene. "Egalul din partida de la Vaslui îmi întăreşte încrederea în proiectul Oţelul Galaţi, unul pe care aş vrea să-l duc în cupele europene. O să vedeţi ce echipă voi face după pregătirea de iarnă, cu aceşti băieţi tineri din lot. Cu o etapă înainte de finalul turului, declar cu mîna pe inimă că am întîlnit aici jucători de mare caracter, pe care în alte părţi nu îi veţi găsi. Să stai 4 luni fără niciun ban şi nici măcar să nu te vaiţi, e mare lucru", a spus Munteanu. Tehnicianul susţine că echipa sa trebuia să fie mult mai sus în clasament dacă s-ar fi concentra mai mult în faţa echipelor mai slab cotate: "Îmi reproşez că nu am reuşit să-i mobilizez împotriva echipele mai mici, pentru că în meciurile cu Timişoara şi Dinamo au evoluat foarte bine. Dacă bat Universitatea Craiova în meciul următor, mă pot declara foarte mulţumit de turul de campionat. Unde eram acum dacă nu pierdeam puncte acasă cu Ceahlăul şi Timişoara, dacă nu cedam copilăreşte la Alba Iulia şi Bistriţa, cred că eram deasupra Braşovului în clasament".

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/dorinel ... 66709.html

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.